Знову зайві деталі… ну й трясця з ними!

В закладки

https://www.5.ua/nauka/rosiiskyi-konfuz-ekipazh-roskosmosu-zahubyv-detal-z-mks-229664.html

Російські космонавти знову потрапили в халепу. Під час ремонтних робіт на МКС екіпаж «Роскосмосу» загубив невідому деталь. Про це повідомляє «5 канал».

Операція відбулася на російському сегменті Міжнародної космічної станції. Двоє космонавтів вибралися на МКС, аби підготувати її до прибуття нового модуля «Наука». Для обох членів екіпажу це дебютний вихід у відкритий космос.

Перший космонавт – Сергій Кудь-Свєрчков – упорався із завданням без ляпів. Та коли з люка виходив командир екіпажу Сергій Рижиков, щось пішло не так. Разом із ним МКС покинула якась напівкругла деталь – і полетіла геть.

Згодом у «Роскосмосі» повідомили: це був м’який поручень гермоконтейнера і його втрата не критична. Не засмутилися з приводу пропажі й російські коментатори, які озвучували трансляцію.

Це геть не перший конфуз «великої космічної держави». У 2018-му в космічному кораблі «Союз» на МКС виявили діру. Від дефекту його не вберегло навіть освячення священниками РПЦ. Хто й навіщо просвердлив «Союз» – досі загадка.

Водночас, лише цього жовтня – після року пошуків – виявили ще одне місце розгерметизації. Щоби знайти отвір, спочатку використовували вату та імпровізоване конфетті із паперових шматочків, але в Центральному управлінні польотів нащадкам Гагаріна порадили використати пакетик чаю. Залатати дірку намагалися ремкомплектом зі скотчу, клею та пластиліну. Це також не допомогло. Зрештою, минулого місяця космонавти знайшли джерело всіх бід – з’ясувалося, що повітря пропускав туалет, який також вийшов із ладу. Натепер його вдалося полагодити, та чи на довго?

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

3
Войдите, чтобы видеть ещё 22 комментария, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Алиса Селезнёва
Вечность назад

Насколько он мягкий на скорости 27500 км/ч

Юрий Г.
Вечность назад

Мабуть все, що пов'язане з Роскосмосом треба зразу постити у розділі юмор

Армстронг Н.
Вечность назад

> екіпаж "Роскосмосу" загубив невідому деталь > Та коли з люка виходив командир екіпажу Сергій Рижиков, щось пішло не так. На Евангелие не похоже. > це був м’який поручень гермоконтейнера Что это вообще такое? Оно точно мягкое, или придумали на скору руку, чтобы "замылить" проблему смехуёчками? > і його втрата не критична. Проблемы будут у того кто его "найдёт".

Показать скрытые комментарии

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
If you were unable to log in, try this link.