ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Людина з минулого

Этот текст также доступен на русском языке
1

Космонавт, якого при розвалі Союзу забули в космосі…

Сергій Крикальов вважається останнім громадянином «CCCP». Поки він був у космосі, «совок» розвалився. Крикальов був запущений на орбітальну станцію «Мир» 18 травня 1991 року і вимушено встановив світовий рекорд з перебування в космосі. Крикальову відмовили в поверненні на Землю. Йому сказали, що країни, яка його відправила в космос тепер не існує і для його повернення немає грошей. Так що поки політай, голубчику …

Бідолаху космонавта змогли замінити, коли його місце викупила Німеччина під свого бортінженера за 24 мільйони доларів.

Сергій Крикальов повернувся додому 25 березня 1992 року.

Після посадки з капсули вийшов ледве жива людина з буквами «СCСР» на скафандрі. Він голодував [??] в космосі, був хворий [??] і сильно схуд. Вигляд у нього був виснажений, шкіра була блідого кольору. Стан залишав бажати кращого. Чотири людини допомогли йому зійти на землю…

Між іншим… 3 лютого 1994 року відбувся перший політ російського космонавта на американському космічному кораблі. Це був політ Сергія Крикальова на шатлі “Дискавері” в рамках космічного польоту STS-60. На орбіті у шаттла вийшла з ладу система вентиляції. У американців була чітка інструкція: повідомити на Землю про поломку і чекати вказівок. Поки в Х’юстоні вирішували, що робити, конденсат, що накопичився в повітроводах, почав замерзати, i треба було щось терміново робити. Крікальов не хотів втручатися. Коли ж астронавти запитали: “А як би ти вчинив?” – Сергій відповів: “Полагодив би”.

… А потім взяв – і полагодив.

Сергій Крикальов – найзнаменитіший після Гагаріна російський космонавт, якого забули в космосі. https://www.legaltechnique.org/articles/istoriya/sergej-krikalev-samij-znamenitij-posle-gagarina-rossijskij-kosmonavt-kotorogo-zabili-v-kosmose.html

Sergei Krikalev.jpg
Сергей Константинович Крикалёв

Wiki: В декабре 1990 начал подготовку к участию в девятой экспедиции на станцию «Мир». Союз ТМ-12 был запущен 18 мая 1991 года с командиром Анатолием Павловичем Арцебарским, бортинженером С. Крикалёвым и британской женщиной-космонавтом Хелен Шарман. Через неделю Х. Шарман вернулась на Землю с предыдущим экипажем, а Крикалёв и Арцебарский остались на «Мире». За лето они осуществили шесть выходов в открытый космос, при этом провели многочисленные научные эксперименты, а также работы по обслуживанию станции. По плану возвращение С. Крикалёва должно было произойти через пять месяцев, но в июле 1991 он согласился [? :)] остаться на станции «Мир» в качестве бортинженера с другим экипажем (который должен был прибыть в октябре), так как следующие два полёта были объединены в один. 2 октября 1991 место бортинженера в корабле «Союз ТМ-13» было занято Токтаром Аубакировым, космонавтом из Казахстана, который не был подготовлен к длительному полёту. Он и Франц Фибек, первый космонавт Австрии, вместе с А. Арцебарским 10 октября вернулись на Землю, а командир экипажа Александр Волков остался на ОС с С. Крикалёвым. После смены экипажа Волков и Крикалёв совершили ещё один выход в открытый космос и вернулись на Землю 25 марта 1992 года. Этот полёт вошел в историю тем, что космонавты улетали из СССР, а вернулись уже в Россию и страны СНГ — во время экспедиции Советский Союз прекратил существование. За этот полёт Крикалёв был удостоен звания Героя Российской Федерации (звезда Героя РФ № 1). Продолжительность полёта составила 311 сут. 20 ч 00 мин 34 с. Стал последним космонавтом, получившим за полёт автомобиль «Волга» в подарок.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D1%91%D0%B2,_%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0%B9_%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

25

Це користувацький матеріал, який було написано учасником спільноти, що не входить до складу редакції чи адміністрації. Підтримуючи авторів оцінками, ви допомагаєте нашій спільноті розвиватися.

Увійдіть, щоб читати ще 14 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Цікавий Джон Інспракер
Вечность назад

"був хворий і сильно схуд. Вигляд у нього був виснажений, шкіра була блідого кольору" - перепрошую, але всі космоастронавти, що перебували на орбіті довгий час повертаються на Землю в такому вигляді. Подивіьбся зараз на Кесіді - він дуже схуд.

Кричуща Лілу
Вечность назад

Скажете тоже - забыли. Эдак и Кристину Кук "забыли" на 328 дней.

Спокійний Фьодор Дмітрієвіч
Вечность назад

Есть языки урду, гэльский и эсперанто,а русского нет?

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.