Винищувач 6-го покоління вже літає, Air Force придивляються до Маска в якості підрядника

2В закладки

І це не якісь там прожекти мультиком по супостату.

В той час як супротивники США і НАТО все ще не здатні створити повноцінний літак-винищувач 5-го покоління, в американське небо піднявся літак 6-го покоління під кодовим грифом F-X.

У США успішно проведені випробування першого в світі винищувача шостого покоління: вони пройшли в рамках програми Next Generation Air Dominance. Х-літак створювався при активному використанні цифрової інженерії. У разі схвалення програми Конгресом планується, що ВПС США щорічно поповнюватимуть авіапарк 50-80 винищувачами шостого покоління.

«Ми вже побудували і підняли в повітря повномасштабний демонстраційний льотний зразок, і ми побили всі рекорди в цій справі. Ми готові приступити до створення літаків наступного покоління так, як ніколи раніше», — заявив в інтерв’ю Defense News помічник по закупкам очільника ВПС США Вілл Ропер.

Новий винищувач працюватиме в якості ведучого укупі з групою безпілотних апаратів, уточнив фахівець. На даний момент тактико-технічні дані літака не розголошуються. Однак відомо, що загальновизнана специфікація винищувача 6-го покоління передбачає також безпілотний варіант виконання завдань (Optionally manned with the same airframe capable of conducting remote controlled or AI-controlled missions).

Ропер озвучив головне завдання літака: він повинен забезпечити США беззаперечну стратегічну перевагу в повітрі, допомогти відправити Пекін і Москву в технологічний нокаут.

Проект Penetrating Counter Air («Подолання ППО і боротьба з повітряними цілями») здійснюється листопада 2016 року.

Перспективну бойову машину розробляють в рамках програми Air Dominance Next Generation (Домінування в повітрі нового покоління), яка повинна забезпечити домінування з урахуванням мережевих платформ в космосі та дій в кіберпросторі. (Вітання від Starlink!)

Передбачається, що винищувач стане повністю невидимий для високо- і низькочастотних радарів, він зможе взяти на борт набагато більше озброєння, ніж існуючий нині винищувач п’ятого покоління F-22. Також передбачається, що в якості основної, F-X матиме лазерну зброю.

Ще один момент

Скоріш за все ви пам’ятаєте, як засновник SpaceX повідомив ВПС США про закінчення ери звичайних винищувачів?

Photo by Senior Airman Christian Conrad

Мабуть. вояки дуже близько до серця прийняли це шокуюче пророцтво від повноважного посла Марсу. Бо за словами Вілла Ропера,

«…оскільки передові технології виробництва, які є критично важливими для побудови NGAD, були запроваджені комерційним сектором, програма може відкрити двері для нових головних підрядників для створення літака — і, можливо, дати засновнику SpaceX Ілону Маску спроектувати конкурента для F-35…»

«…because the advanced manufacturing techniques that are critical for building NGAD were pioneered by the commercial sector, the program could open the door for new prime contractors for the aircraft to emerge — and perhaps give SpaceX founder Elon Musk a shot at designing an F-35 competitor…»

Здається мені, 7-а генерація бойових літаків може замахнутися на роботу у всьому діапазоні висот, аж до геостаціонара. Ну, якщо не сьома, так восьма — точно матиме такі можливості. І тоді грань між авіацією і космонавтикою буде фактично розмита

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

27
Войдите, чтобы видеть ещё 243 комментария, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Весёлый Илон
Вечность назад

А вояки не боятся что Маск отправит их на пенсию? Если Илон берётся за производство "продукта" следующего поколения, то предыдущие подрядчики/производители очень быстро устаревают. Вон Боинги/Локхиды/Нортропы после прихода СпейсХ как-то резко погрустнели. У них отобрали корытце с чёрной икоркой и вот-вот заберут красную. Автопроизводители (Форды/GM/Тоёты/etc.) вдруг тоже скукожились, им Тесла тоже плеснула ушат холодной воды в штаны. Нефтяные/угольные компании(не все, пока) уже похватали простыни и потихоньку в Гугле прокладывают маршрут на ближайшее кладбище. Страховые/фармацевтические/энергетические зажали попки в кулачки и испуганно оглядываются по сторонам. Вот придёт Маск, создаст новую "НеСкучную компанию" и за 10-30 лет его ребята склепают из нержавейки и эпоксидки рои беспилотников с ИИ и поставят на поток. Для управления сотнями роев понадобится всего лишь рота (50-100) "технических специалистов", а точнее компутерных гиков/игроков/зад...ов, которые в Старкрафт валятся по 20 часов в сутки с перерывами на попИсать, а вся "современная" армия, во главе с этими самыми адмиралами/генералами/маршалами... вплоть до последнего рядового выстроится в длинную очередь за пособием по безработице. Части такого сценария проскакивают в фильмах Good Kill (Хорошее убийство) и Ender's Game (Игра Эндера). Первый фильм - современность, второй детский, но он несёт много правильных мыслей как детям так и взрослым. Кто не видел - советую оба. Так что адмиралы должны крепко подумать и почесать свои узкие лбы, прежде чем открывать ящик Ило... Пандоры.

Эллен Рипли
Вечность назад

>Здається мені, 7-а генерація бойових літаків може замахнутися на роботу у всьому діапазоні висот, аж до геостаціонара.  А что им на ГСО делать? Сбивать спутники несущие пропаганду и ложь?)

Фёдор Дмитриевич
Вечность назад

Как и было сказано, это уже не классический самолёт в традиционном понимании, а скорее цифровой мозг координирующий действия на земле, море, воздухе других аппаратов в т.ч. беспилотных. F-35 что подобное уже могут. Потом скорее всего все хотят довести до автоматизма без пилота. Нейросети помогут.

Показать скрытые комментарии

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
If you were unable to log in, try this link.