Зазіхнули на святе — РосЗМІ збуджені заявою голови Держкосмосу Усова

В закладки
Аудио

Україна могла б «вибити» російські компанії з американських космічних проєктів на кшталт будівництва ракети середнього класу Antares — про це в ексклюзивному інтерв’ю LB.ua сказав голова космічного агентства України Володимир Усов.

«Такі апарати, як одноразовий ракетоносій ATLAS ULA або ракета середнього класу Antares, — усі вони використовують російські двигуни. Але зараз підприємства-виробники РФ перебувають під санкціями, всі контракти, відповідно, проблемні. І США шукають альтернативу. А єдиною можливою альтернативою в короткостроковій перспективі може бути Україна», — заявив Усов.

При цьому голова космічного відомства зазначає, що українська сторона надала американським профільним компаніям альтернативну пропозицію, яка на 30% дешевша за російську.

За словами Усова, на сьогодні у світі та в Україні все ще зберігається залежність від російських двигунів. Однак він акцентує: у Києва є можливості перейти на повний цикл виготовлення ракетоносіїв, відмовившись від російських комплектуючих.

«Мова про двигуни першого ступеня, які Україна не виробляє. Але ми можемо їх виготовляти, адже в радянські часи подібні двигуни були створені силами наших конструкторських бюро. Якщо ми це зробимо, у нас з’явиться не номінальний, а реальний повний виробничий цикл, і ми перестанемо залежати від РФ. Тому подібна політика імпортозаміщення вже давно повинна бути реалізована. Тут ідеться про суму $30-40 млн», — сказав Усов.

Реакція російських ЗМІ та бюрократів усіх калібрів на цю коротеньку заяву виявилася прогнозовано бурхливою, а місцями навіть екзальтованою.

Скрін пошукового запиту за рядком "«выбить» Россию из космических программ США".
Скрін пошукового запиту за рядком ««выбить» Россию из космических программ США».

Звісно, що подібна пропозиція навряд чи зацікавить флагманів приватного космосу США (хоча, за певних умов, чому б і ні?).

Проте, на тлі беззаперечних успіхів «приватників» і помітного зниження вартості їхньої космічної діяльності, NASA вже опиняється під пресом платників податків, які все частіше запитуватимуть себе і бюрократів: «А шо так дорого, NASA? А оно, українці ж можуть за копійки дати те саме і навіть краще. До того ж, українці — дружні хлопці. Не китайці і не росіяни».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

2
Войдите, чтобы видеть ещё 59 комментариев, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Майор Том
Вечность назад

Вибачте, але те інтерв'ю - феєричне невігластво. Людина взагалі не розуміється на тому, куди його поставили "Керувати". І нічим насправді не керує. Якщо чесно, не бачу сенсу це навіть обговорювати :(

Эллен Рипли
Вечность назад

Хороша провокативна заяаа. Але потрібні двигуни а не заяви. Боюся, з цією зеленою владою нічого у нас не вийде.

Алиса Селезнёва
Вечность назад

Вот так вот и делаются новости: Чувак в эксклюзивном интервью ( в Эксклюзивном, Карл!) сообщил, что если бы у бабушки был инструмент (двигатели уровня РД-180, но дешевле) , то бабушка стала бы дедушкой и продавала инструмент дяде Сэму. Другие чуваки, в ответ на это, насыпали хренову тучу одинаковых сенсаций : Бабушка пригрозила дедушке, что однажды утром тот может проснуться без инструмента! (А бабушка с инструментом, но это не точно ). Ящитаю "это какой-то позор"(с)

Показать скрытые комментарии

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Если не получается зайти отсюда, попробуйте по ссылке.