NAURocket запускає ракету «42»

1В закладки
headset Аудио

«NAURocket»  — студентське конструкторське бюро експериментального ракетобудування Національного авіаційного університету. Керівник — Сергій Піпко, старший науковий співробітник хімічного факультету КНУ.

27 жовтня 2019 року проводилися чергові ракетні пуски.  Місце розташування полігону: неподалік Києва, за Ірпінем. Цього разу тестувалася модель «42». Польоти проводились на висоту 800 м.

Було виготовлено три карамельні двигуни різної тяги і сумарного імпульсу.

Перший політ був на самому слабкому двигуні. Розгін ракети був повільним, а вітер сильним, через це ракета почала нахилятися і при досягненні кута нахилу в 20 градусів польотний контролер активував аварійне розбирання ракети. Гальмівний парашут був викинутий на швидкості 180 км/год, ще під час роботи двигуна. Через дві секунди викинутий основний парашут. Ривок парашута був дуже сильним, але амортизатори впоралися і система порятунку не отримала пошкоджень.  При зіткненні з поверхнею землі вчергове розколовся головний обтікач. Та його швидко відновили і продовжили програму тестувань.

Випробовувалася двопарашутна система порятунку. В апогеї має випускатися невеличкий парашут і ракета спускається на відносно великій швидкості. На висоті 300 м випускається основний парашут і ракета м’яко приземляється. Така послідовність необхідна для того, щоб ракету вітром  не відносило далеко від стартової точки.

Другий

та третій пуски пройшли штатно. Підйом відбувався по вертикальній траєкторії.

Обидва парашута викидалися вчасно, однак в обох польотах основний парашут не розкривався в повному обсязі. Висота польотів склала 820 і 880 м.

Також випробовувалась робота GPS-маяку. Через радіомодем  ракета протягом усього польоту передавала свої координати. Дані приймалися та фіксувалися декількома наземними приймачами, розташованими по протилежним куткам  полігону. У разі приземлення ракети поза зоною видимості її можна буде віднайти за прийнятими координатами. Але цього разу приземлення відбувалося в режимі прямої видимості.

В цілому, польоти пройшли успішно, а ракета залишилася ціла.

Надалі плануються пуски на висоту 3000м.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

18
Войдите, чтобы видеть ещё 13 комментариев, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Грустный Илон
Вечность назад

Пане БАЖЕН ЛЕВКОВЕЦЬ, будь ласка, розгорнуту інформацію про проект 42 Мета, особливості техреалізації, технічні параметри, як ракети, так і "ЦУП"у. По-перше, це цікаво. А по-друге, буде правильно. Якщо є сайт проекту, де все це висвітлено, бажано гіперпосилання до тексту звіту про запуски додати

Дмитрий Олегович
Вечность назад

Оч. круто, тож хотел бы поучаствовать)

Юрий Г.
Вечность назад

42 это длинна изделия в дюймах, Аэрорух уведомляли??

Показать скрытые комментарии

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Если не получается зайти отсюда, попробуйте по ссылке.