ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Нові зображення Деймоса розкривають таємниці походження супутників Марса

1
Детальне зображення марсіанського супутника Деймоса, отримане дослідницьким зондом Об’єднаних Арабських Еміратів Hope 10 березня 2023 року – під час його першого прольоту повз об’єкт на відстані 100 кілометрів. Фото: Emirates Mars Mission

Нові дані, отримані зондом Hope Об’єднаних Арабських Еміратів, вказують на те, що супутники Марса Фобос та Деймос насправді не є захопленими астероїдами – натомість, вони можуть бути колишніми фрагментами Червоної планети.

10 березня марсіанський дослідницький апарат Hope здійснив перший із декількох запланованих прольотів повз Деймос. Зонд наблизився до поверхні супутника на рекордно малу відстань у 100 кілометрів, після чого зробив перші в історії детальні знімки його темної сторони.

Окрім камери, протягом прольоту активно працювали й спектрометри апарата. Проаналізувавши отримані ними дані, вчені виявили, що за складом супутник ближчий до самої Червоної планети, аніж до астероїда.

Це відкриття підкріплює гіпотезу про те, що Фобос та Деймос утворилися під час зіткнення Марса з невідомим великим об’єктом – можливо, карликовою планетою. Це суперечить класичному поясненню їхнього походження, згідно з яким обидва тіла є астероїдами, захопленими гравітацією Червоної планети.

Проте нових даних недостатньо для того, щоб відкинути «астероїдну» теорію.  На її користь досі свідчить неправильна форма супутників, а також їхня наднизька відбивна здатність, що вказує на відмінний від Марса склад. Окрім цього, невідомо, наскільки Деймос насправді схожий на свого більшого брата, Фобоса – можливо, ці два тіла мають зовсім різну історію.

До остаточної відповіді нас наблизять майбутні прольоти Hope, декілька з яких відбудуться вже цього року.

Проліт зонда Hope повз Деймос 10 березня 2023 року на відстані близько 100 кілометрів. Джерело: Emirates Mars Mission

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

6
Увійдіть, щоб читати ще 4 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.