Учені розвинули ідею, що вода на Землі набагато старша за Сонце

Нові спостереження вчених, зроблені за допомогою радіотелескопа ALMA, вперше виявили воду в протопланетному диску, яка потрапила туди з іншого джерела без змін у її складі. Робота науковців вже опублікована у журналі Nature.
V883 Orionis – протозоря сузір’я Оріона в 1305 світлових роках від нас. Саме її спостерігали вчені і знайшли зв’язок між водою в міжзоряному середовищі та Сонячній системі. Дослідження не тільки підтвердило, що вона має схожий склад, а й показало, що вода в нашій системі утворилася за мільярди років до самого Сонця.
Якщо простежити шлях води у Всесвіті, то ми знаємо лише її кінцевий стан – якою вона є в кометах і на планетах. Проте ми хотіли виявити початок. Дотепер ми вбачали зв’язок між Землею і кометами та протозорями й міжзоряним середовищем. V883 стала ланкою, завдяки якій ми побачили, як пов’язані протозірки та комети.
Джон Тобін, провідний автор дослідження
У більшості систем вода присутня у вигляді льоду, тому спостерігати за нею в протозорях складно. Вчені шукають лінію льоду – місце, де вода переходить з твердого стану в газоподібний – що можна легко помітити в радіодіапазоні. Якщо ця лінія знаходиться близько до зорі, водяної пари для аналізу буде недостатньо, а пиловий диск заважатиме радіоспостереженню. Лінія льоду V883 розташована далі від зірки, а її диск є достатньо масивним і гарячим, щоб вода перетворилася в газ – це зробило протозорю ідеальним об’єктом для вивчення.
Науковці дослідили склад води на всіх етапах формування Сонячної системи, щоб пов’язати її з водою в протопланетному диску V883 Orionis. Аналіз показав, що вона залишається відносно незмінною і в протозірці, і в протопланетному складі, і в кометах. Такий результат говорить про те, що вода потрапила до Сонячної системі в момент її формування. Це дозволяє припустити, що інші планетні системи також мали отримати велику кількість води.
Незважаючи на те, що Сонце сформувалось у щільному скупченні зірок, а V883 – ізольована та не має сусідок, ці два об’єкти мають важливу спільну рису: вони утворилися в гігантських молекулярних хмарах. Нове дослідження має важливе значення для розуміння формування Сонячної системи: дивлячись на протозорю, ми, по суті, бачимо вигляд нашої домівки в минулому.
Щось з запальничкою, там зовсім бюджетно вийшло... Якось у Спайсів на ТЕА/ТЕБ, так не економлять... При тому…
Для дослідження найбижчих місць висилки кцп, треба окремий інструмент! Телепорт сподіваюсь проектують, дня найбільш кондових людиноподібних...
Как они вылазили из-подо льда, я хотел описать, но у меня есть задумка статьи, как нам сейчас,…
К 19 ноября и Леонид Константинович Каденюк. Сейчас вроде так считается.
Потрясающий рассказ, спасибо!) Сразу понял, что они живут на Европе, интересно было узнать, как афалии выберутся из-подо…
На что ответ?
Насколько знаю, китайская интернет-компания ByteDance (Тик-Ток принадлежит ей) является крупнейший в мире частной компанией. На конец прошлого…
А, ведь, когда-то СпейсХ рассматривались как аутсайдер с создании пилотируемого корабля.
В том-то и дело, что Китай, скорее всего, как раз и будет стремится к делёжке территорий.
>Потому что вы прочитали статью по диагонали и обвиняете меня в том, что я и так подробно…
Хм - этоже Боинг. После покупки Макдонелов и смены менеджемента на "эффективную команду" они вообще ни один…
Мутно якось все ... Маск сказав - Маск зробив ... А тут ... І не складніший же…
Хоча... я отак на межі дрімоти покрутив Оумуамуа в уяві, і побачив одну можливість результуючого векторра на…
Колебаться не надо. Лучше - пробовать. Учитесь работать в GIMP. Помогающих материалов - вагон и маленькая тележка.…
я б долучився, то ось яке питання - як же бути із версткою? бо всяка там інфографіка…
Удивительно как что-то вообще может идти не так если есть специальные пазы, канавки, шестерни, подшипники и прочие…
Скорее всего авторы хотели акцентировать внимание на сложности поиска планет у бинарных систем, таких как компоненты А…
Так, ми ж про возгонку газів, які є "робочим тілом", не про беспосередню роботу квантів
Почту в личку кидайте.
56-61 возьму
Эффект Ярковского - это реактивный эффект НЕ от испарения водорода из льда. Это появление слабого реактивного импульса за счёт теплового…
Листайте (112 Мб): https://drive.google.com/file/d/1KyW9rosTsHWJrx9gqMobblVVey82wZa5/view?usp=sharing 96 -108 уже забиты.
Я бы мог взять что-то. С 54 и до конца если была бы возможность пролистать, я бы…
Например https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D1%84%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%AF%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE
Ответ - никак. Все за уши притянуто.