ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Rocket Lab переглядає плани ловіння ступенів своїх ракет

Гелікоптер Sikorsky S-92, що використовувався в двох невдалих спробах ловіння перших ступенів ракети Electron. Фото: Rocket Lab.

Генеральний директор Rocket Lab Пітер Бек оголосив про наміри змінити спосіб вилову перших ступенів своїх ракет для повторного використання. Компанія вирішила відмовитись від спроб впіймати ступінь в повітрі з допомогою гелікоптеру та віддала перевагу традиційному приводненню в океані з наступним підйомом на борт судна.

Інноваційний спосіб випробовувався двійчі, та обидві спроби виявились невдалими. Першого разу ступінь був успішно зачеплений гелікоптером, але буквально за мить відбулося розчеплення. Друга спроба взагалі була скасована через втрату зв’язку з ракетою. Cтупінь успішно приводнився та в подальшому був піднятий на борт судна обслуговування.

Проте Бек зазначив, що остання невдала спроба стала “досить вдалим поворотом подій”: ступінь неочікувано гарно переніс приводнення. І після ретельного аналізу його стану, а також після внесення деяких конструкційних змін, покликаних покращити гідроізоляцію, цей спосіб порятунку може стати основним для компанії.

Вартість обох методів має один порядок: приводнення потребує додаткових затрат на модернізацію ступеню, проте виключає затрати на експлуатацію гелікоптеру.

Крім того, відмова від повітряного порятунку дозволяє уникнути неминучих обмежень, в тому числі погодних, що накладаються на роботу гелікоптеру. Завдяки цьому приводнення дозволяє, за оцінками, повернути в стрій більшу кількість носіїв — до 60-70% проти 50% при повітряному способі.

«В 2022-му ми довели можливість ловіння ступеню в повітрі з допомогою гелікоптеру, але оскільки виявилося, що ми зможемо пропустити цей етап, то ми безсумнівно пропустимо його», – насамкінець відзначив Пітер Бек.

Джерело

22
Увійдіть, щоб читати ще 83 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.