ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Революційний радар нового покоління допомагатиме вченим «полювати» за астероїдами з Землі

Параболічний радіотелескоп ім. Роберта К. Берда Національної радіоастрономічної обсерваторії, що знаходиться в Ґрін-Бенк, Західна Вірджинія, США. Телескоп працює з серпня 2000 року. Зображення: Jiuguang Wang (CC BY-SA 2.0)

Команда науковців оприлюднила перші результати роботи новаторського радара ngRADAR. Стверджується, що приладу вдалося отримати найдетальніші зображення Місяця з Землі, а також виявити новий навколоземний астероїд.

Радіотелескопи вимірюють відстань до об’єктів, відправляючи в їхній бік радіосигнал та засікаючи час, який йому знадобився, щоб повернутися. Антеною-випромінювачем у системі ngRADAR є телескоп обсерваторії Ґрін-Бенк, що знаходиться в США. Приймає сигнал мережа Very Long Baseline Array, яка складається з радіотелескопів на території Сполучених штатів, а також Вірґінських та Гавайських островів.

Першою ціллю ngRADAR став Місяць – точніше, місце посадки апарата Apollo 15 і кратер Тихо. За словами науковиці проєкту Флори Паґанеллі, це були «найякісніші зображення нашого супутника, зроблені з Землі»: на них можна розрізнити деталі поверхні Місяця лічені метри в діаметрі.

Далі команда успішно виявила астероїд, у п’ять разів віддаленіший від Землі, ніж Місяць. Ще однією перевагою ngRADAR є те, що він працює в Ku-діапазоні частот – тобто, випромінювані ним хвилі мають більшу частоту, аніж в інших наземних радіотелескопах. Це дає змогу отримувати детальніші зображення астероїдів.

Окрім безперечної наукової цінности, нова система допоможе у захисті нашої планети від астероїдів, замінивши у цьому телескоп обсерваторії Аресібо. Наразі єдиним потужним радіотелескопом, що працює над виявленням навколоземних об’єктів, є керований NASA Goldstone Solar System Radar – й нещодавно він вийшов з ладу на півтора року поспіль, надовго лишивши вчених без головної лінії планетарної оборони.

Науковці стверджують, що отримані ngRADAR результати – це лише початок. Наразі команда працює над удосконаленням системи, вбачаючи, що вона стане головним інструментом радіоастрономії на довгі роки вперед. Для збільшення потужности, серед іншого, заплановано скористатися майбутнім розширенням мережі Very Large Array – у такий спосіб, ймовірно, перевершивши навіть Аресібо у чутливості та дальності дії.

Джерело

12
Увійдіть, щоб читати ще 15 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Виняткова Лілу
Вечность назад

Це 100×110м рефлектор. Ота тоненька еліпсоподібна таріль. Ну і підвішена у фокусі діжечка з радіо-майном. Решта конструкції - милиці для боротьби із гравітацією. Ледаще рахувати, але навмання - навіть конячкою-фелконом можна витягти геометрично-функціональний аналог. Який за всіх інших рівних, даватиме значно більшу ефективність, аніж наземний "близнюк". Хоча б просто тому, що йому будуть доступні 4 рі стерадіан

Фальшива Лея С.
Вечность назад

"Далее команда успешно обнаружила астероид на расстоянии впятеро большем, чем расстояние от Земли до Луны. " Что-то о размере астероида не сказано, чтоб судить о достижении. "на них можно различить детали лунной поверхности считанные метры в диаметре." Это может быть и 1-9 метров умножаем на 5, астероид 5-45м диаметром.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.