ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Зонди для вивчення Сонця та Меркурія дали вченим нову інформацію про Венеру

Знімок денної сторони Венери, отриманий японською АМС Akatsuki. Фото: JAXA

У серпні 2021 року зонд BepiColombo, що прямує до Меркурія, і апарат з вивчення Сонця Solar Orbiter майже одночасно пролетіли крізь магнітосферу Венери – і надали вченим важливі дані про планету-сестру Землі.

На відміну від земного, власне магнітне поле Венери дуже слабке. Замість нього навколо планети є слабка «індукована магнітосфера», що є результатом взаємодії сонячного вітру з електрично зарядженими частинками у верхніх шарах атмосфери.

BepiColombo вдалося проникнути в «зону стагнації» – область магнітосфери, де ця взаємодія найбільше помітна. Solar Orbiter, що пролетів днем раніше зовні магнітного поля, підтвердив наявність ідеальних умов для спостереження – стабільний сонячний вітер.

Спільна робота апаратів надала експериментальні докази тому, що зона стагнації уповільнює заряджені частинки, захищаючи атмосферу Венери від ерозії під впливом сонячного вітру. Щобільше, дані свідчать, що ця область сягає 1900 кілометрів над поверхнею планети – набагато вище, ніж вважалося раніше.

Це відкриття має наслідки і для розуміння планет за межами Сонячної системи: тепер астрономи знають, що подібні до Венери екзопланети без внутрішнього магнітного поля не обов’язково втрачають свою атмосферу – а отже, можуть бути навіть придатними для життя.

Джерело

17
Увійдіть, щоб читати ще 12 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Нервна Гвін Шотвелл
Вечность назад

Падающая цена выводимого в космос килограмма груза и перспективы падения цены в будущем, уже позволяет ставить задачу по созданию интернета Венеры, по отправке в атмосферу Венеры созвездий лёгких и дешевых зондов-аэростатов. Фактически изучение атмосферы Венеры уже сегодня может быть передано от правительственных организаций университетам и просто энтузиастам.

Злий Майор Том
Вечность назад

То, что Венера не теряет свою атмосферу - очень плохая новость для землян.Это усложняет трансформирование Венеры в планету пригодной для жизни типа земной. А это придётся делать: Марс легче преобразовать, но это слишком малая планета для будущих потребностей землян

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.