ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Астероїд Рюгу допомагає вченим розкрити таємниці появи Сонячної системи

Астероїд Рюгу. Знімок отримано японським космічним апаратом Hayabusa-2. Фото: JAXA

У новому дослідженні вченим вдалося пролити світло на формування природних карбонатів у ранній Сонячній системі. У цьому їм допоміг багатий вуглецями астероїд Рюгу та ізотопний аналіз. Карбонатні мінерали астероїда кристалізувалися після реакції з водою, яка потрапила на Рюгу у вигляді льоду. Вони зберегли інформацію про температуру і склад рідини з моменту реакції.

Робота була опублікована в журналі Nature Astronomy. Співавтор дослідження Кевін Маккіґан зазначає, що Рюгу особливий тим, що не мав контактів із Землею і не забруднився, на відміну від метеоритів, і за хімією його зразків можна скласти враження про те, як і де астероїд сформувався.

Аналіз проб астероїда показав, що його карбонати утворилися протягом перших двох мільйонів років існування Сонячної системи. Це на кілька мільйонів років раніше, ніж передбачалося. Крім того, сам Рюгу (або його астероїд-прабатько) сформувався як невеликий об’єкт до 20 кілометрів у діаметрі. Це здивувало дослідників, оскільки акреційні моделі астероїдів передбачають формування тіл протягом тривалого періоду часу з діаметром не менше 50 кілометрів.

Незважаючи на те, що Рюгу багаторазово стикався з об’єктами і накопичував матеріал заново, навряд чи колись він був великим астероїдом. Вчені зазначають, що будь-який великий астероїд, який формувався на той час, мав нагрітися до високих температур через розпад великої кількості алюмінію-26. Через це у внутрішній частині об’єкта гірські породи були б розплавлені, а метал і силікат відокремилися б один від одного.

На Рюгу немає таких ознак, а весь його склад збігається зі складом хондритів – примітивних метеоритів, що сформувалися в зовнішніх областях Сонячної системи. Дослідження невеликого астероїда тривають і в майбутньому зможуть пролити світло на формування планет Сонячної системи, зокрема й Землі.

Джерело

13
Увійдіть, щоб читати коментарі, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Ідейний Дарт Мол
Вечность назад

Интересный факт: японцы, как обещали, поделились образцами. Цитируемый выше Кевин Маккиган работает в UCLA, Los Angeles, а перевая в списке авторов Kaitlyn A. McCain - в еще и в НАСА. Теперь нужно ждать этом году возвращения капсулы с астероида Бенну. Как я понимаю, будет обмен с японцами.

Коханий Дмітрій Олєговіч
Вечность назад

Прочитал статью, вроде как рядовая, очередная поправка к происхождению системы. Вспомнил из вчерашнего: Активные ядра галактик оказались мощнее...И замер с внутренним восхищением! До чего дошел прогресс, разум Человечества, по одному грамму вещества описать рождения и жизнь булыжника, летающего миллиарды лет. Посмотрев в стекляшки узнать сколько энергии выделяет объект за миллиарды световых лет! Смахнул пыль с ноута, и ...а вдруг это древнейшие чипы нанометровых размеров? ))) Надо идти спать.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.