ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Астрономи виявили найвіддаленіші зірки Чумацького Шляху

Погляд на галактику Чумацький Шлях із внутрішнім та зовнішнім гало. Зображення: NASA | ESA | A. Feild (STScI)

Вчені виявили понад 200 далеких змінних зірок у гало Чумацького Шляху. Всі вони належать до типу RR Ліри і є “стандартними свічками” – за рахунок характерної постійної пульсації та яскравості астрономи використовують їх для визначення відстаней у космосі. Найвіддаленіша з відкритих зірок знаходиться на відстані понад мільйон світлових років – на півдорозі від Чумацького Шляху до галактики Андромеди.

Нова робота дозволила проспостерігати зовнішні межі гало Галактики. Як виявилося, Чумацький Шлях і Андромеда настільки великі, що між ними майже немає вільного простору.

Гало галактики – найскладніший компонент для вивчення, оскільки його зовнішні межі розташовані дуже далеко. Там знаходяться найстаріші зірки в галактиці та, порівняно з диском і балджем, їх небагато. Однак у гало переважає темна матерія та міститься більша частина маси галактики.

Раджа Гуха Тхакурта, професор Каліфорнійського університету

За словами докторанта Ютіна Фенґа, моделювання показувало, що гало має простягатися на відстань 300 кілопарсек (близько 1 мільйона світлових років). Виявлені зірки перебували на відстанях від 20 до 320 кілопарсек, що підтверджувало попередні теоретичні оцінки.

Висновки астрономів було отримано на основі даних телескопа Канада-Франція-Гаваї та програми NGVS, у рамках якої вивчається скупчення галактик у сузір’ї Діви далеко за межами Чумацького Шляху. Спочатку ця робота не була спрямована на виявлення змінних RR Ліри, тому вчені виділяли їх із набору даних окремо.

Надійна вибірка цих далеких зірок RR Ліри дає нам потужний інструмент для вивчення гало та перевірки наших поточних моделей розміру та маси Чумацького Шляху.

Ютін Фенґ, докторант Каліфорнійського університету

Джерело

20
Увійдіть, щоб читати ще 10 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Зворушливий Джон Інспракер
Вечность назад

Якщо на півдорозі, то чому не найближчі до нас зірки туманності Андромеди? Анамезон... Дар Вєтєр... Вєда Кунг... Ерг Ноор. Пляски народностей... Тантра, туди йо в качєль!

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.