ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Український стартап Promin Aerospace планує провести перший випробувальний політ надлегкої ракети

1
Концепція надлегкої твердопаливної ракети-«автофаг» (та, що «поїдає» сама себе) масою від 100 до 500 кілограмів, здатної виводити наносупутники на потрібну орбіту. Заплановано, що вона буде з полімерного палива, яке під час польоту згорятиме, а сама ракета зменшуватиметься. Така технологія має на меті знизити масу носія та значно скоротити забруднення космосу. Джерело: Promin Aerospace

Український аерокосмічний стартап Promin Aerospace був заснований у Києві на початку 2021 року. Незважаючи на повномасштабне вторгнення росії в Україну, компанія продовжує працювати:

За останні 10 місяців ми провели багато досліджень, розробок і розвивали виробництво, а в серпні також найняли на роботу двох нових інженерів.

Міша Рудомінський, співзасновник Promin Aerospace

Науково-дослідна лабораторія Promin розташована в Дніпрі, місті, яке відоме своєю аерокосмічною історією та де розташовані такі гіганти, як “Південмаш” та конструкторське бюро “Південне”. Задля безпеки співробітників місце розташування стартапу не розголошується. Окрім того, підтримуючи в роботі живлення від двох окремих електричних ліній, компанія хоче запобігти відключенням електроенергії.

Замість запланованого на 2022 рік розширення штату, Promin зосередилась над проектуванням завдяки отриманим інвестиціям. У стартовому фінансуванні було залучено 500000 доларів від українського венчурного фонду QPDigital, а також отримано 100000 доларів від Google у серпні цього року.

Promin Aerospace планує вже на початку наступного року провести перші випробування створеної за незвичною технологією надлегкої ракети-автофага, яка “з’їдає” сама себе. Унікальний двигун під час польоту спалюватиме твердий паливний стрижень і одночасно буде корпусом. Це дозволить знизити масу ракети, потенційно збільшити масу корисного навантаження і зменшити забруднення космічного середовища.

За планом, перший тестовий запуск має відбутися в Україні і відправити ракету на висоту близько 100 метрів. Поки що залишається під питанням дозвіл на політ. Якщо ж компанія отримає відмову, то,ймовірніше, запуск перенесеться в Шотландію – Promin має меморандум про взаєморозуміння щодо запусків із шотландського космодрому.

Джерело

37
Увійдіть, щоб читати ще 22 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Якісний Вернер фон Браун
Вечность назад

а эта ракета сможет посылки в оркостан доставлять?

Початковий Армстронг Н.
Вечность назад

Щось схоже SpaceX хотіла зробити з Falcon Heavy, вони думали зробити при відділенні бокових блоків, щоб центральний залишався повний паливом. Це називається "Asparagus staging" і значно збільшило б масу доставленого корисного вантажу. Такі перетоки палива ніхто не робив, вони теж вирішили піти простішим шляхом. З'їдання маси паливного бака, це постійно максимальна ефективність. Є одне питання це буде одноступінчата ракета до самої орбіти? Якщо так то буде жирний профіт!

Чудернацький Пітер Снепбек
Вечность назад

"По плану первый тестовый запуск должен состояться в Украине и отправить ракету на высоту около 100 метров."  Ага, як Хаймарсам можно летать на 80км, а такой малютке на 100 метров нельзя подскочить? Не порядок. :)

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.