Астрономи виявили дуже старі кулясті зоряні скупчення

Під час аналізу першого глибокого поля телескопа ім. Джеймса Вебба групі канадських вчених вдалося виявити найбільш далекі з виявлених за весь час кулястих скупчень. Це щільні групи мільйонів зірок, які можуть містити в собі ранні об’єкти Всесвіту. Результати роботи було опубліковано у виданні The Astrophysical Journal Letters.
“Вебб” був створений у тому числі для пошуку найперших об’єктів Всесвіту та походження хімічних елементів. Нове відкриття дозволяє в деталях поглянути на ранні фази зореутворення.
Ламія Маула, співавтор дослідження
В аналіз потрапили 12 таких компактних об’єктів і 5 з них виявилися найстарішими з усіх раніше відомих. Вчені зосередилися на вивченні галактики Бенгальський Вогонь, що отримала таку назву через велику кількість в ній скупчень у вигляді жовто-червоних точок, подібних до іскор. Вони можуть бути або об’єктами, що активно формують зірки, або старими кулястими скупченнями. Галактика спостерігалася за допомогою гравітаційного лінзування, яке не тільки у 100 разів збільшило отриману картину, а й надало три окремих зображення. Хоча свого часу телескоп “Габл” не давав таких детальних знімків, у новому дослідженні дані “Вебба” були об’єднані з архівами Hubble Scape. За словами співавтора роботи Картейка Айєра, спостереження проводилися в протяжному діапазоні довжин хвиль, а моделювання допомогло краще зрозуміти вік і кількість зірок у скупченнях.
Свіжі ідентифіковані скупчення сформувалися тоді, коли взагалі стало можливим народження зірок. Їх вік визначити нескладно через те, що галактика, яка спостерігається, знаходиться досить далеко від Чумацького Шляху: ми дивимося на Бенгальський Вогонь такий, яким він був 9 мільярдів років тому, коли самому Всесвіту було всього 4,5 мільярда років. Це все одно, що намагатися вгадати вік людини за зовнішністю: легко відрізнити п’ятирічну дитини від десятирічної, а ось 50-річного чоловіка від 55-річного – досить важко.
У Чумацькому Шляху розташовано близько 150 зоряних скупчень, але як і коли вони утворилися – визначити складно. За допомогою “Вебба” вперше була зроблена оцінка віку таких далеких кульових скупчень. Телескоп і надалі продовжуватиме спостерігати глибокі поля за допомогою масивних галактик та гравітаційного лінзування.
Я на этот вопрос не слышал ни одного ответа ни от кого, кто говорит, что разрабатывают телескоп…
Никто и не говорит, что Гай Юлий Цезарь - это итальянец.
>они предвидели будущий размер обтекателя на Ариан-5 или просто добыли данные незаконным путем. Гениальность в том, что…
Может быть и так, но наверное по другому. Цели - что мы хотим - сидят решают 5-10…
То есть, это никак не связанно с тем что его надо как-то доставить на место работы?
Если делать ставки на то кто первый доберётся до Луны, США(без Маска) со своей СЛС (и прочими…
Показанный эксперимент очень слабо эмулирует реальные условия. Нагрев точечный, кратковременный, поверхность охлаждения велика. Из показанного ценность имеет…
... и доказать международной комиссии, что всего этого добились без применения галлюциногенов.
Хотел бы еще подчеркнуть гениальность разработчиков, они предвидели будущий размер обтекателя на Ариан-5 или просто добыли данные…
> коэффициент производственной массы Ø, который представляет собой массу топлива, доставленного в определенное место, деленную на массу…
Вот поэтому и надо писать "СССР". Точно также имея в виду сегодняшних жителей РФ не надо писать…
> Предлагаю вместо СССР писать все 12 его правопреемников. Зачем страдать этой ерундой? Никто ведь не пишет…
В начале 90-х 12 стран из 15 претендовали на наследие СССР. Латвия, Литва и Эстония считали СССР…
Я ж и говорю, надо посмотреть, кто что может. Раша должна пройти повторную квалификацию на право быть…
Наверняка так и есть. Просто после прочтения многочисленных комментариев, возникает стойкое ощущение что разработка любого телескопа начинается…
>Хотя косяк американского СМИ понятен – они и во времена СССР писали его как Russia, а граждане…
Почему 12 ? Мягкую посадку на Луну делал СССР, не правопреемники. Хотя косяк американского СМИ понятен -…
Это кому предложение, спейсньюс? Именно в совке постоянно путали Литву и Латвию ;-) Вот скоро в РК…
>Пока что только НАСА, Китай и Россия совершили мягкую посадку на поверхность Луны. >При чём тут РФ…
"надійности"
Как всегда факторов больше чем один. Кажется, С. Попов заметил, что когда начинали разработку он был школьником,…
Це ж не та сама команда робити буде. Не думаю, що так просто можна узагальнювати.
> Если Земли, то получается лунный тягач летит к нам на орбиту, и растаскивает спутники по всевозможным…
На чём 6,5м запускать, если не разворачивать?
Безумно дорогое зеркало Уэбба это прямое следствие предусмотренных для него задач.