Дата-центри на орбіті
В середині листопада 2022 компанія Thales Alenia Space, спільне підприємство французького аерокосмічного та оборонного гіганта Thales та італійського Leonardo, була обрана Європейською Комісією для реалізації програми ASCEND (Advanced Space Cloud for European Net zero emission and Data sovereignty). Мета програми ASCEND вартістю 2 млн. євро – здійснити техніко-економічне обґрунтування можливості розміщення центрів обробки даних на орбіті в рамках європейської дослідницької програми Horizon Europe.

Першим завданням цього дослідження буде оцінити, чи будуть викиди вуглецю від виробництва та запуску відповідного обладнання на земну орбіту значно нижчими, ніж викиди, створювані наземними центрами обробки даних. Друге завдання полягатиме в тому, щоб дослідити, чи можна розробити необхідне практичне рішення для запуску, розгортання та роботи цих космічних дата-центрів за допомогою роботизованих технологій, які зараз розробляються в Європі.
Енергія для живлення таких орбітальних центрів обробки даних може надходити від сонячних електростанцій, здатних генерувати декілька мегават потужності, тоді як зв’язок із наземними станціями буде здійснюватися за допомогою високошвидкісного оптичного зв’язку, для якого Європа вже освоїла необхідні технології, за словами Thales Alenia Space.
Очікується, що цей проект продемонструє, до якої міри космічні дата-центри зможуть обмежити вплив (якщо зможуть, звісно) на навколишнє середовище своїх наземних аналогів, і таким чином обґрунтувати розробку більш ефективної важкої ракети-носія багаторазового використання. Як повідомляє компанія Thales Alenia Space, таким чином Європа може повернути собі лідерство в космічному транспорті та космічній логістиці, а також у побудові та експлуатації великих інфраструктурних об’єктів на орбіті.
Thales Alenia Space минулого року уклала контракт з NASA на дослідження центру обробки даних на Місяці. Планується, що цей об’єкт буде побудований для роботи на Місяці, зменшуючи затримку в зв’язку для астронавтів і обладнання, яке там розміщене, а не для використання на Землі.

Варто зауважити, що інтерес до розміщення дата-центрів на орбіті з кожним роком збільшується, адже за останні декілька років ми бачимо безпрецедентну кількість космічних апаратів, які були запущені на орбіту Землі. Зі збільшенням кількості космічних апаратів значно росте і об’єм даних, який ними генерується, відповідно постає досить гостре питання із швидкої обробки та передачі цих даних. Одним із найбільш перспективних напрямків зараз є перенесення обробки та збереження даних на орбіту, щоб кінцевий користувач отримував максимально швидко вже оброблені дані, без необхідності спочатку вивантажувати весь об’єм даних на наземну станцію.
Так, минулого року японські компанії NTT та SKY Perfect JSAT оголосили про співпрацю, спрямовану на створення та запуску центрів обробки даних у космос вже у 2025 році, які зможуть збирати дані інших супутників (фото та відео) за допомогою оптичного зв’язку та передавати оброблену інформацію на Землю.
Також про подібні проекти повідомляла американська компанія OrbitsEdge в партнерстві з ракетним стартапом Vaya Space – разом вони планують запускати невеликі дата-центри у космос. За попередніми оцінками, компанії збираються здійснити перший запуск такого дата-центру у 2023 році.
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Чтобы больше не было вопросов https://mars.nasa.gov/technology/helicopter/status/417/mars-helicopters-the-4rs/
>Харош трындеть, их рейтинг знаааачительно понизился за очень короткое время Только с игнора убрал. Пора обратно. Я…
> Мне лениво перечитывать правила сайта, но я помню, что человек, который оставляет тут тексты передаёт право…
Реклама Rolls-Royce?
> Бос…,ты чего, нормально убить подченного не смог…., Какого фига я тут..,ааа? Вот интересно, как можно удалить…
> Как думаете,куда делись Александр Анисенков, Фролов и Серге Н…,Игорь Егоров. .,и прочие. Предположу, что кто-то утратил…
> К одиноким астероидам один рывок на один астероид. В том то и дело, что они там…
> Будут составлять карту «сокровищ» и столбить участки. Ну, если под "участками" понимать поверхность небесных тел, то…
Я дивлюсь на ситуацію прізь призму індустріально-економічної прагматики. Розподіл по класам серед астероїдів різних груп приблизно однаковий.…
>Мы к поясу летим один раз, одним рывком. Всё. Дальше только мелкие манёвры. Какие ещё мелкие манёвры,…
Харош трындеть, их рейтинг знаааачительно понизился за очень короткое время. Это местные....,хммм,буратыны постарались. Бос...,ты чего, нормально убить…
> Но лучше сразу искать то, что можно найти. Верно. Пояс астероидов - территория новая, неизведанная, что…
> изучить астероиды с небольшого расстояния на пути к поясу А сколько их на этом самом "пути…
Но лучше сразу искать то, что можно найти. ;-)
> а нужно смотреть с точки зрения предпринимателя/майнера Тогда правильная стратегия - изучить астероиды с небольшого расстояния…
> Чисто теоретически алмазы на астероидах невозможны... Маинеру пофиг что майнить. Биткоины или лайтко... ой извините золотишко,…
Всё что вы написали верно. Вот только вы смотрите с точки зрения обычного обывателя/учёного, а нужно смотреть…
30 миллионов лет. Совсем молодая система.
> Как часто мы можем их посещать, когда скорость будет уравновешена? Где брать ускорение? А зачем ускорение…
Без нової статті у нас зараз йде обговорення. Тому, як то кажуть - навіщо робити зайві рухи.…
Ви посилаєтеся на приклад FireFly. Так у них шлях наступний - на початку чотири невеликих двигуни на…
Чисто теоретически алмазы на астероидах невозможны, если только это не остатки мифологического Фаэтона, где в глубинах под…
> Пока НАСА будет конкурсы весёлые устраивать… прилетят условные китайцы. ;-) Но благодаря конкурсам NASA сможет направить…
Камера не работала две недели. После hard reset удалось полностью восстановить работоспособность. В качестве причины объявлены высокоэнергетические…
А тема яка? Куди рухається розвиток ракет? Я не впевнений в тому, що в мене є глибокі…