Дата-центри на орбіті
В середині листопада 2022 компанія Thales Alenia Space, спільне підприємство французького аерокосмічного та оборонного гіганта Thales та італійського Leonardo, була обрана Європейською Комісією для реалізації програми ASCEND (Advanced Space Cloud for European Net zero emission and Data sovereignty). Мета програми ASCEND вартістю 2 млн. євро – здійснити техніко-економічне обґрунтування можливості розміщення центрів обробки даних на орбіті в рамках європейської дослідницької програми Horizon Europe.

Першим завданням цього дослідження буде оцінити, чи будуть викиди вуглецю від виробництва та запуску відповідного обладнання на земну орбіту значно нижчими, ніж викиди, створювані наземними центрами обробки даних. Друге завдання полягатиме в тому, щоб дослідити, чи можна розробити необхідне практичне рішення для запуску, розгортання та роботи цих космічних дата-центрів за допомогою роботизованих технологій, які зараз розробляються в Європі.
Енергія для живлення таких орбітальних центрів обробки даних може надходити від сонячних електростанцій, здатних генерувати декілька мегават потужності, тоді як зв’язок із наземними станціями буде здійснюватися за допомогою високошвидкісного оптичного зв’язку, для якого Європа вже освоїла необхідні технології, за словами Thales Alenia Space.
Очікується, що цей проект продемонструє, до якої міри космічні дата-центри зможуть обмежити вплив (якщо зможуть, звісно) на навколишнє середовище своїх наземних аналогів, і таким чином обґрунтувати розробку більш ефективної важкої ракети-носія багаторазового використання. Як повідомляє компанія Thales Alenia Space, таким чином Європа може повернути собі лідерство в космічному транспорті та космічній логістиці, а також у побудові та експлуатації великих інфраструктурних об’єктів на орбіті.
Thales Alenia Space минулого року уклала контракт з NASA на дослідження центру обробки даних на Місяці. Планується, що цей об’єкт буде побудований для роботи на Місяці, зменшуючи затримку в зв’язку для астронавтів і обладнання, яке там розміщене, а не для використання на Землі.

Варто зауважити, що інтерес до розміщення дата-центрів на орбіті з кожним роком збільшується, адже за останні декілька років ми бачимо безпрецедентну кількість космічних апаратів, які були запущені на орбіту Землі. Зі збільшенням кількості космічних апаратів значно росте і об’єм даних, який ними генерується, відповідно постає досить гостре питання із швидкої обробки та передачі цих даних. Одним із найбільш перспективних напрямків зараз є перенесення обробки та збереження даних на орбіту, щоб кінцевий користувач отримував максимально швидко вже оброблені дані, без необхідності спочатку вивантажувати весь об’єм даних на наземну станцію.
Так, минулого року японські компанії NTT та SKY Perfect JSAT оголосили про співпрацю, спрямовану на створення та запуску центрів обробки даних у космос вже у 2025 році, які зможуть збирати дані інших супутників (фото та відео) за допомогою оптичного зв’язку та передавати оброблену інформацію на Землю.
Також про подібні проекти повідомляла американська компанія OrbitsEdge в партнерстві з ракетним стартапом Vaya Space – разом вони планують запускати невеликі дата-центри у космос. За попередніми оцінками, компанії збираються здійснити перший запуск такого дата-центру у 2023 році.
Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Я так понял, что там организуется бегающая по кругу внутри тороидальной камеры небольшая зона детонации, а поддерживают…
Нет там никаких пустых мест в теории. Однако многие тяжелые элементы практически невозможно синтезировать даже в лабораториях,…
> Искусственно созданные» — это сплавы, Я не химик,но на ум приходят ..,Эйнштейний, Калифорний..,их там есть.. Дмитрий,…
Из статьи и видео я так и не понял где там собственно взрывы. Вижу сплошное, ровное горение.…
Все наблюдатели сходятся на том, что у Virgin Galalactic большие финансовые проблемы, которые только обострилась после потери…
> На всякий случай напоминаю, что на Марсе нет магнитных полюсов. Именно поэтому я и добавил :…
> Даже искусственно созданных там есть..,и почему они не могут в условиях космоса сами образовываться Тут вы…
Всё верно, но: > Трудно себе представить, что на астероидах какая-то своя периодическая таблица элементов Менделеева. Таблица…
> Это если астронавты или аппараты НАСА найдут. Пока НАСА будет конкурсы весёлые устраивать... прилетят условные китайцы.…
Возможно и не важно, но просто интересно.
Їм вказали на ділянку неба і сказали порівняти її з мапою зірок, вони відмітили на ній зірки…
Я давно предлагал про Рогозу забыть и не упоминать.
Если уж играть в аналогии, то здесь не так важно кто кого сожрал, интерес представляет ответ на…
> Все, что нажито непосильным трудом!
Судя по вики компаньон у пульсара это коричневый карлик. То есть возможно и при появлении этой бинарной…
А я могу предположить.., что то .,что сейчас называют V.2.0 это Starshield.. А если это так, чисто…
ESA не будет отправлять астронавтов - и правильно сделает. Китайские товарищи не всем товарищи.Отсюда: https://interfax.com.ua/news/general/887207.html "Так, санкции…
> Эти данные помогут учёным узнать, до какой максимальной массы могут «расти» пульсары – тела, существующие на…
Это Илон наш Маск во всем виноват, все темнит. Сейчас идет заполнение оболочек Gen2 спутниками V1.5. Кроме…
Тогда надо и Рогозина запретить, а так совсем уж неинтересно.
Да, место пуска + орбита вывода(наклонение) Но всё же..,я не пойму почему всюду говорят о V.2.0 ?…
Правильно сравнивать с V1.5, а там было 53. Кроме того надо учитывать место пуска и способ приземления…
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/87/YellowTerror.jpg
> Ну, у нас тут сайт научно-технический, Та что Вы говорите!!!)))) > так что давайте придерживаться научного…
Ну тут не буквально пушка, а излучатель (просто очень сильный пучок микроволн).