AST SpaceMobile – дзвінок в космос, але є нюанс
Американська компанія AST SpaceMobile нещодавно оголосила, що вона успішно завершила розгортання комунікаційної антени для свого тестового супутника BlueWalker 3 на низькій навколоземній орбіті.
Суть технології в тому, що компанія збирається надавати послуги стільникового зв’язку користувачам за допомогою звичайних мобільних телефонів та планшетів у форматі 4G/5G. За словами компанії, для використання сервісу зв’язку не потрібно проводити жодних модифікацій з телефонами – звичайного смартфону буде достатньо. AST SpaceMobile має домовленості з операторами мобільних мереж у всьому світі, які мають понад 1,8 мільярда існуючих абонентів, в тому числі Vodafone Group, Rakuten Mobile, AT&T, Bell Canada та багато інших.
У найближчі кілька місяців AST SpaceMobile почне тестову програму на шести континентах з кількома мережевими операторами. Також компанія планує запустити ще п’ять супутників Block 1 BlueBird наприкінці 2023 року, за умови отримання відповідних регуляторних дозволів.
Від самого початку роботи компанії звучить немало критики стосовно спроможності технології забезпечувати необхідну якість зв’язку для користувачів. Системи все ще залишаються неперевіреними, і підключитися безпосередньо до космічного апарату на висоті понад 200 км нелегко для звичайного смартфона з живленням від батареї. Наступні місяці можна очікувати від компанії новин стосовно наскільки така технологія ефективна на практиці.
Як пояснюють представники мережевого оператора AT&T (партнера AST Mobile), для забезпечення зв’язку використовується спеціально розроблений тип супутника – великий плаский супутник AST SpaceMobile містить значну кількість невеликих антен. Разом вони створені для формування потужних променів, які можуть прийняти звичайні телефони, а також допомагають супутнику почути слабкі сигнали з Землі. Так, супутник має площу в 64 квадратних метра.

При цьому в такій значній площі супутника криється і суттєвий недолік. Астрономи висловлюють свою критику щодо потенційного впливу таких супутників на спостереження за небом. Зокрема, вказують, що випробувальний супутник BlueWalker 3 може навіть затьмарити найяскравішу планету (Венеру) на нічному небі Землі. При цьому не варто забувати і про потенційні ризики зіткнення апаратів на орбіті. Адже очікується, що до кінця 2024 року на орбіті Землі буде понад 100 супутників компанії.
Забезпечення мобільного стільникового зв’язку є дуже привабливою сферою з комерційної точки зору, звісно за умови її ефективності та адекватної вартості як для операторів, так і для кінцевих користувачів. Інші компанії також працюють в цьому напрямку. Зокрема, Lynk планує випробувати експериментальну базову станцію стільникового зв’язку 5G в космосі уже в грудні цього року, якщо попередні прогнози виправдаються. Lynk має схвалений план від Федеральної комісії зі зв’язку США (FCC), щоб перевірити це. SpaceX також має домовленість із мережевим оператором T-Mobile, про яку було оголошено цього літа, незважаючи на те, що ще не було отримано схвалення від регулятора.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Очень круто, что начинают реализовываться научные проекты, в которых если и есть участие НАСА, то оно минимально!…
Согласен. На отвесных скалах снег не лежит :)
Говоря про гипотезу я имел ввиду свои примеры (Земля снежок, вулканизм). Чтобы оттаивать на склонах необходима положительная…
Отчего же, гипотеза имеет почву. Горы пусть даже с остывшими вулканами, могли дать ход в обратном направлении,…
По маневренности, МКС постоянно поднимают Прогрессами. Дмитрий прав, кабеля обрубаем, но остаемся в связке. Тестируй сколько хочешь,…
Землю в этом случае могли спасти вулканы. Геология жила своей жизнью не смотря на лёд. А вулканы…
Вот и подсказка, откуда появятся теплокровные. Чтоб заселить всю толщу воды, придется оторваться от теплого ядра. >оторванный…
>Давайте не будем так легко раскидываться деньгами, хоть это и деньги НАСА. Не будете же вы утверждать…
Маса МКС - 100т.
>На Земле неоднократно были периоды когда она полностью была окружена льдом (в теории) – получалось Земля- снежок. …
Можете быстрее, дешевле и надёжнее? Срочно регистрируйте в США компанию и подавайте заявку на участие. Но, да,…
:)
>Откуда цыфири про 200М$? Может то в пилотируемом варианте? Из отчёта аудита счётной палаты. Они отметили, что…
Спасибо большое! Много раз искал варианты с кнопками ни как не получалось. :)
Первое массовое оледенение прошагало до экваториального суперконтинента. Если и на экваторе был лёд, что мешало появиться ему…
Извините за непрошенный совет, может, он вам и не нужен. Но на нашем сайте можно выделять цитирование…
Мне нравится доказывать не доказуемое, особенно когда нужна фантазия, и не совсем точная физика. Так что продолжайте…
> На Земле неоднократно были периоды когда она полностью была окружена льдом (в теории) – получалось Земля-…
Я знайшов інформацію про механізм Хіллса. Друга зірка вилітає із швидкістю не більше 4000 кілометрів за секунду.…
> Выделенное направление верх-вниз точно будет. Несомненно. > оторванный от каменной стены кусок притягивается к этой стене…
> но люди за собой в космос обязательно потянут кучу других биологических организмов: от домашних животных и…
> Поэтому Аксиомы должны свалить от МКС и пожить сами – показать, что станция рабочая, без МКС.…
То вони там зовсім розслабили мізки. У Рокетлаб чи Файрфлай є кваліфіковані носії. У новозеландців є чудо…
На Земле неоднократно были периоды когда она полностью была окружена льдом (в теории) - получалось Земля- снежок.…
Но не ярд сразу выкатывать, хотя там все считают - возможный ущерб, репутация... Чай не китайчата, коим…