ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Супутник CAPSTONE вийшов на навколомісячну орбіту

Кубсат CAPSTONE на навколомісячній орбіті в уяві художника. Зображення: NASA | Daniel Rutter

NASA оголосило, що кубсат CAPSTONE успішно виконав запланований маневр і вийшов на близьку до прямолінійної гало-орбіту навколо Місяця, яку буде досліджувати. Саме її агентство розглядає для розміщення майбутньої місячної станції Gateway, яку буде створено в рамках програми Artemis. Крім того, апарат перевірить нові автономні навігаційні системи.

CAPSTONE пробуде на цій орбіті близько півроку і ми отримаємо достатньо даних, щоб її вивчити. Це дуже важливо для нас, тому що саме там ми розташуємо нашу станцію Gateway.

Джим Фрі, заступник адміністратора НАСА з розробки дослідних систем

Кубсат був запущений компанією Rocket Lab на ракеті Electron у червні цього року. За допомогою розгінного блоку Photon через серію маневрів він вийшов на траєкторію, яка вивела його далеко за межі Місяця. Провівши ще кілька маневрів, супутник, зрештою, вийшов на потрібну йому орбіту.

Однак подорож CAPSTONE не пройшла гладко. Незабаром після розгортання кубсат втратив зв’язок із Землею – через день проблему було вирішено. У вересні супутник перейшов у безпечний режим під час маневру корекції траєкторії. Інженери місії пов’язали це із проблемою в клапані одного з двигунів. На вирішення цієї неприємності знадобився місяць.

CAPSTONE – перший супутник, який вийшов на навколопрямолінійну гало-орбіту. Вона є еліптичною та проходить над полюсами Місяця на висотах від 3500 до 71000 кілометрів.

Незважаючи на успіх фінального маневру, у NASA заявили, що на тижні планується ще два для остаточної стабілізації траєкторії. Тільки тоді агентство та компанія Advanced Space зроблять фінальне підтвердження, що кубсат досяг потрібної орбіти. Далі CAPSTONE розпочне свою шестимісячну основну місію з потенційною можливістю її продовження ще на рік і більше.

Джерело

13
Увійдіть, щоб читати ще 1 коментар , брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.