Представники Космічних сил США провели брифінг щодо військової «космічної гонки»

Цього місяця службовці Космічних сил США провели брифінг для засновника Blue Origin Джефа Безоса щодо військової «космічної гонки», що наразі відбувається між США, Росією та Китаєм. Цю ж презентацію вони вже давали у вересні на зустрічі з представниками галузі – де, за словами директора з інновацій полковника Джозефа Рота, команда Blue Origin була настільки вражена, що попросила повторити її для Безоса особисто.
Брифінг проводив старший сержант Рон Лерч, керівник управління розвідки Командування космічних систем – підрозділу, що відповідає за розробку, розгортання та підтримку технологій Космічних сил. Ось основні тези брифінгу:
«Протикосмічна» зброя вже існує. Росія відкрито говорила про стаціонарні та мобільні лазерні системи, що можуть бути використані проти іноземних розвідувальних супутників над її територією. Із їх допомогою, зазначає Лерч, РФ може засліпити оптичні прилади американських апаратів.
З погляду наявних на сьогодні загроз ми маємо розуміти, що Китай та Росія потенційно можуть засліпити наші супутники. Більш того, що ближче ми до початку наступного десятиріччя, то більша ймовірність того, що вони зможуть завдати й фізичної шкоди деяким із наших апаратів, залежно від їхньої орбіти.
Найновішим прикладом таких технологій є китайський апарат «Ші Цзянь-21», що у січні цього року пристикувався до деактивованого супутника та відбуксував його з геостаціонарної орбіти на орбіту поховання на 3000 кілометрів вище. «Якщо цілісно подивитися на китайську космічну програму, то поневолі починаєш хвилюватися про справжнє призначення цих безпілотних апаратів».
Китай нарощує свою активність на геостаціонарній орбіті. «Зараз на GEO розгортається справжня гра у кішки-мишки». Протягом певного періоду часу китайські супутники, такі як «Ші Янь-12-01» та «Ші Янь-12-02», нібито розбігалися щоразу, коли до них наближалися апарати космічної розвідки США.
Як стверджує Лерч, це свідчить про те, що Китай розробляє та відпрацьовує тактику бою у космосі, і, зокрема, на високих орбітах.
Варто очікувати, що у наступному десятиріччі вони вже сзагрозу для наших апаратів не лише на низькій навколоземній, а й на вищих орбітах.
Під загрозою – найцінніші супутники США. Запускаючи все більше супутників, Китай стає другою у світі космічною державою – звісно, після Сполучених Штатів. Це значить, що через загрозу космічного сміття вони навряд використовуватимуть кінетичну зброю у боротьбі з ворожими апаратами. Лерч вважає, що основний ризик становитимуть глушники сигналів, які з Землі перемістяться в космос. У такий спосіб КНР потенційно зможе вивести з ладу критичну американську космічну інфраструктуру – як, наприклад, мережу зв’язку Advanced Extremely High Frequency System, створену саме для забезпечення Збройних сил США захищеними від глушіння комунікаціями.
США наразі покладаються на AEFH; це – такий собі недоторканий діапазон частот. Ми маємо усвідомити, що у 2030-х його може вже не бути.
Першим «залпом» стануть кібератаки. Лерч зазначив, що в силу високої секретности цей аспект є найскладнішим для обговорення на відкритій зустрічі. Він нагадав, що у 1999 році США вперше публічно визнали, що Китай здійснив кібератаку проти вебсайтів американського уряду у відповідь на випадкове бомбардування силами НАТО китайського посольства у Белграді.
Це було понад двадцять років тому – безсумнівно, із того часу їхні спроможності значно збільшилися.
У лютому цього року російськими кібератаками було виведено з ладу понад 10000 супутникових терміналів по всій Європі – приклад того, що може зробити країна у перший день війни, щоб підготуватися до затяжного конфлікту.
Китай розробляє зброю «космос-земля». Минулого року Китай здійснив випробування системи частково-орбітального бомбометання – технології ядерного ураження з часів Холодної війни – у поєднанні з безмоторним гіперзвуковим апаратом. Останній подолав відстань у 40000 км та провів у польоті 100 хвилин – два рекорди для КНР та, на думку Лерча, попередження про майбутні загрози.
Нас насторожують перспективи цієї технології. Уявіть, що у вас на орбіті є боєголовка, яку ви можете вивільнити, коли забажаєте. Саме тому нас тривожать деякі з нещодавно здійснених Китаєм запусків суборбітальних та орбітальних апаратів.
Китай може використати супутники зв’язку для цілевказання. Угруповання «Тянь Лянь», що використовується для зв’язку з китайською космічною станцією та іншими апаратами на низькій навколоземній орбіті й наразі складається з 8 супутників, може послужити для передачі даних цілевказання. Китай вже має розвідувальні супутники, що можуть визначати цілі – наприклад, американський авіаносець – а за допомогою «Тянь Лянь» ці дані можуть бути передані до систем озброєння.
Навігаційна мережа КНР стає дедалі ближчою до GPS. Система «Бей Доу», за словами Лерча, ще не на рівні GPS, але невпинно її наздоганяє. Схоже, що її точність становить до 2 метрів – проти 1 метра у GPS – та часову похибку у 20 наносекунд проти 10. Особливістю «Бей Доу» є вбудована система обміну повідомленнями – жодна інша глобальна навігаційна мережа не має такої, на думку Лерча, корисної функції.
Для Китаю космічна війна – про економіку. Китайські науковці вважають, що операції у навколомісячному просторі становитимуть індустрію цінністю у 10 трильйонів доларів на рік. Якщо Китай дійсно вбачає такі перспективи у цьому регіоні космосу, то, як зазначає Лерч, ми згодом можемо побачити там «щось на кшталт того, що відбувається у Південнокитайському морі».
Обязательно. https://thealphacentauri.net/135612-kosmovestnik-26-04-0523/
А до того этот пуск был на Ангаре. Опять РК всех переиграл! Кроме того ClearSpace заключил контракт…
Исключение - подтверждение правила.
В такой формулировке я нахожу логическое противоречие. Или казни - это миф или есть исключения
> The experiment is a part of Caltech’s Space Solar Power Project, and the institute announced a…
Физически и фактически - проблем нет. Но почему блокирует - тайна. Недавно они обновили свои возможности, так…
Казней нет, это миф. Были, да сплыли. Мантре времён совка. Да, что-то есть - только как исключение.
https://trumpadministration.archives.performance.gov/NASA/ The National Aeronautics and Space Administration (NASA) is the United States government agency responsible for U.S.…
Честно сказать - надоело читать чушь. Я написал "Таки Маск выпросил." Где, мать его так здесь выпрашивание…
Я не совсем корректно выразился - оборудовани+сервис. В случае только оорудования еще можно затирать что "мы не…
Я с трудом могу себе представить, что терминалы относятся к этой категории. Это ставит под вопрос глобальность…
Для поставок даже оборудования двойного назначения (не чисто военного) им надо было получать экспортную лицензию, которой на…
Формально те тарелки что поставлялись в Украину были в рамках лицензии FCC на фиксированную спутниковую связь, что…
Справедливости ради надо отметить, что эта опция в настоящее время отключена не только у украинских пользователей, а…
Выглядит как издевательство, потому что Маск ограничил возможности Старлинков из-за их использования в Украинской войне: они отключаются,…
Хорошая работа по переводу, однако к самой статье имеются вопросы https://thealphacentauri.net/135373-hide-and-seek/ С 22.04.23 с вертолетом нет связи.…
Возникает простой вопрос, если все предыдущие кампании с показательными казнями не решила проблему коррупции, то почему именно…
>И как далеко НАСА продвинулось за эти 20 лет? Что? От Соджонера до 4х 1т махин одновременно…
>Хороший план – уже половина дела. Дальше китайцы сами справятся. План - это к 30-му году летим…
>У НАСА две функции: регуляция отрасли и проведение (или координация) научных исследований. Тут вы не совсем правы,…
>И как далеко НАСА продвинулось за эти 20 лет? Далеко, и я уже приводил список. Даже если…
>Тем что китайцы могут его сделать и нарастить прямо сегодня, а США не могут. Вы не путайте…
Я вообще никого не обвиняю. Не шалю, сижу примус починяю.
> Честно сказать тот же YF-100 это далеко не вершина прорывных технологий Да, это не Феррари, но…
> правда текст на немецком, наслаждайтесь Насладился. Ну и что? В чём Маска обвиняете? В том что…