Марсохід NASA Curiosity нарешті прибув до місцевості, збагаченої соляними мінералами

Пройшовши влітку через вузький піщаний перевал, Curiosity прибув до одного з регіонів гори Еоліда, збагаченого соляними мінералами. За припущеннями вчених, у цій області вони утворились мільярди років тому, коли клімат Марсу ставав засушливий та з водойм поступово зникала вся вода. Якщо ця здогадка вірна, то вона може підказати, як погодні умови на Червоній планеті змінились із земних на ті, які відомі нам зараз.
За кілька років до роботи Curiosity у 2012 ці мінерали були помічені іншим апаратом NASA Mars Reconnaissance Orbiter, і дослідники чекали дуже довгий час, щоб нарешті побачити цю область зблизька. Незабаром після прибуття марсохід виявив докази існування рідкої води у минулому та різноманітні види гірських порід, серед яких утворення з текстурою попкорну та соляні мінерали на кшталт сульфату магнію, сульфату кальцію (зокрема й гіпс) та натрій хлору (звичайна кухонна сіль).
36-им зразком для буріння була обрана скельна порода, якій дали назву “Канайма”. Цей вибір був достатньо непростим. Команда марсоходу мала враховувати не тільки наукові міркування, а й апаратне забезпечення Curiosity, адже для подрібнення порід він використовує ударний дриль на кінці свого двометрового роботизованого маніпулятора. Зношені гальмівні елементи на ньому привели команду до висновку, що наступне буріння вимагатиме багато ударів і може стати небезпечним для його конструкції.
Як і перед кожним бурінням, ми очистили область від пилу та проткнули верхній шар “Канайма” свердлом. Відсутність вм’ятин чи подряпин свідчила про те, що бурити може бути складно. Тому ми зупинились, щоб проаналізувати, чи не ризиковано це для марсоходу. Із новим алгоритмом, який був розроблений для зменшення кількості ударів, ми почувалися більш впевнено.
Катя Замора-Гарсія, менеджер місії Curiosity

До цієї багатої на сульфати області Червоної планети марсохід пройшов через небезпечний піщаний регіон, зокрема перевал Парайтепуй. Гострі камені на поверхні могли пошкодити колеса Curiosity, а пісок міг стати причиною того, що апарат застряг би у цій місцевості. Окрім того, пагорби закривали вид на небо, що потребувало від ровера дуже точно направляти антени для зв’язку з Землею та орбітальними апаратами. Марсоходу знадобилось більше місяця, щоб безпечно дістатися пункту призначення.
Подолавши усі перешкоди, команда, що керувала місією, була нагороджена одним з найбільш приголомшливих краєвидів Марса, який був знятий Curiosity за час його роботи.
Ми отримували нові зображення кожного ранку і були в захваті. Піщані пагорби вражають, і на них можна побачити ідеальні маленькі сліди марсоходу. Скелі надзвичайно гарні – нам вдалося підібратися до них дійсно близько.
Єлена Амадор-Френч, координатор наукової діяльності Curiosity
Однак і в цьому регіоні є свої перешкоди. Кам’яниста місцевість ускладнює пошук території для марсоходу, де всі його шість коліс будуть рівно стояти. Якщо ж стійкості не вдасться досягти, вчені не ризикуватимуть запускати в дію роботизований маніпулятор Curiosity з буром, щоб не відбулося удару об нерівне каміння.
Показанный эксперимент очень слабо эмулирует реальные условия. Нагрев точечный, кратковременный, поверхность охлаждения велика. Из показанного ценность имеет…
... и доказать международной комиссии, что всего этого добились без применения галлюциногенов.
Хотел бы еще подчеркнуть гениальность разработчиков, они предвидели будущий размер обтекателя на Ариан-5 или просто добыли данные…
> коэффициент производственной массы Ø, который представляет собой массу топлива, доставленного в определенное место, деленную на массу…
Вот поэтому и надо писать "СССР". Точно также имея в виду сегодняшних жителей РФ не надо писать…
> Предлагаю вместо СССР писать все 12 его правопреемников. Зачем страдать этой ерундой? Никто ведь не пишет…
В начале 90-х 12 стран из 15 претендовали на наследие СССР. Латвия, Литва и Эстония считали СССР…
Я ж и говорю, надо посмотреть, кто что может. Раша должна пройти повторную квалификацию на право быть…
Наверняка так и есть. Просто после прочтения многочисленных комментариев, возникает стойкое ощущение что разработка любого телескопа начинается…
>Хотя косяк американского СМИ понятен – они и во времена СССР писали его как Russia, а граждане…
Почему 12 ? Мягкую посадку на Луну делал СССР, не правопреемники. Хотя косяк американского СМИ понятен -…
Это кому предложение, спейсньюс? Именно в совке постоянно путали Литву и Латвию ;-) Вот скоро в РК…
>Пока что только НАСА, Китай и Россия совершили мягкую посадку на поверхность Луны. >При чём тут РФ…
"надійности"
Как всегда факторов больше чем один. Кажется, С. Попов заметил, что когда начинали разработку он был школьником,…
Це ж не та сама команда робити буде. Не думаю, що так просто можна узагальнювати.
> Если Земли, то получается лунный тягач летит к нам на орбиту, и растаскивает спутники по всевозможным…
На чём 6,5м запускать, если не разворачивать?
Безумно дорогое зеркало Уэбба это прямое следствие предусмотренных для него задач.
Стаття ок, але ж порівнювати водневий двигун з метановими, ще й виключено по тязі а не питомому…
Это да, читал мнения известных астрономов о старшипе и открывающихся в связи с этим возможностях - все…
Мое не профессиональное мнение, там дело не столько в сегментах сколько в системах развертывания и калибровки. Грубо…
Не очень хорошая аналогия. Тот же Джеймс Уэбб разрабатывался в первую очередь с учетом возможностей носителя и…
В отличие от первого выстрела, второй по моему мнению лег гораздо ближе к цели. И, если отбросить…
Свежий обзор про Ingenuity. В больших подробностях описаны трудности с которыми столкнулся вертолетик, однако все обрывается на…