ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Не підлягає відновленню: Національний науковий фонд США не реконструюватиме обсерваторію Аресібо

Зруйнований радіотелескоп обсерваторії Аресібо. Фото: Ricardo Arduengo | AFP via Getty Images

13 жовтня у Національному науковому фонді США оголосили про рішення не реконструювати радіотелескоп обсерваторії Аресібо, у 2020 році зруйнований під час нещасного випадку.

Натомість фонд профінансує створення при обсерваторії освітнього центру, орієнтованого на підтримку фахівців з фізики, математики та інженерії. Відкриття центру заплановано на наступний рік.

За словами Шона Джонса, помічника директора департаменту фізико-математичних наук Фонду, рішення частково зумовлене тим, що в США є інші телескопи, здатні щонайменше частково виконувати ті ж завдання, що й Аресібо.

Ремонт зруйнованої тарілки або будівництво нового телескопа – інвестиція дуже великих масштабів, що потребує ретельного розгляду та аналізу. Наш поточний план – зосередитися на освіті.

Представник Національного наукового фонду

Окрім остаточної втрати 305-метрового гіганта, вчених обурила ще одна деталь: проєкт сукупною вартістю 5 мільйонів доларів не включає фінансування безлічі інших інструментів обсерваторії, що досі знаходяться в строю – наприклад, 12-метрового радіотелескопа або лідара, використовуваного для дослідження верхніх шарів атмосфери.

Джонс стверджує, що протягом наступних 5 років на обслуговування інструментів Аресібо виділятиметься не менше від 1 мільйона доларів на рік – проте, за словами одного з науковців обсерваторії, цього вкрай замало для серйозної наукової роботи.

Розслідування, покликане визначити, що саме призвело до передчасного руйнування телескопа, ще не завершено. Проте точно відомо, що дані, які він встиг зібрати за півстоліття роботи, забезпечать людству пам’ять про нього на довгі десятиліття.

Джерело

13
Увійдіть, щоб читати ще 6 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Неймовірна Хелен Ріплі
Вечность назад

Через кілька років руїни Аресібо стануть чудовим майданчиком для створення фільму про майбутній апокаліпсис. Тож за частку зароблених грошей, можливо, вони відновлять цей культовий інструмент для дослідження космосу.

Кричуща Космічна Альпака
Вечность назад

Контент видалено за запитом автора

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.