ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Інженери відновили контроль за орієнтацією космічного апарату CAPSTONE

Погляд художника на космічний апарат CAPSTONE поблизу Місяця.
Зображення: NASA | Advanced Space

Інженерам місії CAPSTONE вдалося відновити керування орієнтацією космічного апарату майже через місяць того, як було виявлено проблему. 8 вересня в ході третього маневру корекції траєкторії апарат було переведено у безпечний режим і він знаходився у стані стабілізації обертання.

За словами компанії Advanced Space, якій належить CAPSTONE, 7 жовтня їй вдалося відновити нормальне триосне управління орієнтацією. Інженери місії виявили проблему із клапаном одного з восьми двигунів апарату:

Частково відкритий клапан призводив до тяги від відповідного двигуна щоразу, коли система руху була під тиском.

6 жовтня після комп’ютерного моделювання та тестування інженери місії завантажили в апарат потрібні команди, щоб відновити правильне управління орієнтацією по трьох осях. У новій заяві компанії йдеться, що зібрані з супутника дані говорять про успішне відновлення його роботи.

Advanced Space також повідомила, що якщо апарат залишатиметься у своєму нормальному положенні, вона працюватиме над змінами в інших процедурах космічного корабля для подальших маневрів, які враховують у тому числі ефект частково відкритого клапана.

Втрата управління орієнтацією була другою великою проблемою CAPSTONE з його запуску. На початку липня супутник втрачав зв’язок із Центром управління польотами. Тоді контакт, перерваний через “неправильно форматовані команди” було відновлено всього за день.

Джерело

14
Увійдіть, щоб читати коментарі, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Цікавий Дмітрій Олєговіч
Вечность назад

Ну значит топлива на меньше времени хватит..

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.