ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

ISRO оголосила про завершення марсіанської місії “Мангальян»

Космічний апарат «Мангальян» в уявленні художника. Зображення: Kevin M. Gill

У понеділок Індійська організація космічних досліджень (ISRO) оголосила про завершення своєї марсіанської орбітальної місії “Мангальян”. Космічний апарат, спочатку розрахований на роботу протягом шести місяців, провів на орбіті Марса довгих 8 років і отримав цілу низку важливих наукових результатів.

За заявою агентства, втрата зв’язку з зондом сталася через падіння потужності сонячних батарей нижче допустимого рівня, а також через вичерпання палива.

«Мангальян» був запущений у 2013, а цільової орбіти досяг у 2014 році. Завдяки цій місії Індія стала однією з небагатьох країн, поряд зі США, Євросоюзом та Росією, яка має штучні супутники на марсіанській орбіті.

Вартість місії склала 4,5 мільярда рупій (73 мільйони доларів). Це менше, ніж шоста частина бюджету, який знадобився NASA для свого зонду, роботи над яким почалися невдовзі після старту індійської місії.

Як пізніше пожартував індійський прем’єр-міністр Наренда Моді, полетіти в космос виявилося дешевше, ніж зняти про це фільм (йдеться про голлівудський фільм «Гравітація» вартістю близько 100 мільйонів доларів, знятий у 2013 році).

За словами ISRO, основним досягненням місії є вивчення газового складу марсіанської екзосфери.

Останніми роками Індія збільшила підтримку своєї космічної програми. Крім безпілотних апаратів, на 2023-24 роки країна планує пілотований політ.

Слід зазначити, що, незважаючи на гучну заяву Моді про Індію як про «космічну наддержаву», її космічна програма свого часу пережила як різку критику після знищення супутника з утворенням великої кількості сміття, так і велику невдачу, пов’язану зі втратою місячного посадкового апарату.

Проте, на думку міжнародних експертів, індійська космонавтика перебуває у досить вигідному становищі. Це пов’язано як із великою кількістю кваліфікованих інженерів, які працюють у галузі та заробляють у рази менше своїх західних колег, так і з поширеною практикою адаптування або навіть прямого копіювання чужих технологій.

Джерело

12
Увійдіть, щоб читати ще 2 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.