ISRO оголосила про завершення марсіанської місії “Мангальян»

У понеділок Індійська організація космічних досліджень (ISRO) оголосила про завершення своєї марсіанської орбітальної місії “Мангальян”. Космічний апарат, спочатку розрахований на роботу протягом шести місяців, провів на орбіті Марса довгих 8 років і отримав цілу низку важливих наукових результатів.
За заявою агентства, втрата зв’язку з зондом сталася через падіння потужності сонячних батарей нижче допустимого рівня, а також через вичерпання палива.
«Мангальян» був запущений у 2013, а цільової орбіти досяг у 2014 році. Завдяки цій місії Індія стала однією з небагатьох країн, поряд зі США, Євросоюзом та Росією, яка має штучні супутники на марсіанській орбіті.
Вартість місії склала 4,5 мільярда рупій (73 мільйони доларів). Це менше, ніж шоста частина бюджету, який знадобився NASA для свого зонду, роботи над яким почалися невдовзі після старту індійської місії.
Як пізніше пожартував індійський прем’єр-міністр Наренда Моді, полетіти в космос виявилося дешевше, ніж зняти про це фільм (йдеться про голлівудський фільм «Гравітація» вартістю близько 100 мільйонів доларів, знятий у 2013 році).
За словами ISRO, основним досягненням місії є вивчення газового складу марсіанської екзосфери.
Останніми роками Індія збільшила підтримку своєї космічної програми. Крім безпілотних апаратів, на 2023-24 роки країна планує пілотований політ.
Слід зазначити, що, незважаючи на гучну заяву Моді про Індію як про «космічну наддержаву», її космічна програма свого часу пережила як різку критику після знищення супутника з утворенням великої кількості сміття, так і велику невдачу, пов’язану зі втратою місячного посадкового апарату.
Проте, на думку міжнародних експертів, індійська космонавтика перебуває у досить вигідному становищі. Це пов’язано як із великою кількістю кваліфікованих інженерів, які працюють у галузі та заробляють у рази менше своїх західних колег, так і з поширеною практикою адаптування або навіть прямого копіювання чужих технологій.
По комерціалізації космосу хтось що писав? Особливо в аспекті українських реалій? Монструозні водневі ЖРД цікаво звісно, але…
Ставлю себе на місце дядечка Сема, згадую вкрай екстравагентну поведінку суб'єкта, особливо за останній рік, і з…
Так в оригинале. Вызвано это, вероятнее всего, тем, что A и B находятся очень близко друг к…
"Обычные объекты", "прозевали" ? )
Я про тройную систему написал потому, что в начале статьи она названа двойной системой
Вспомнилось как первые сигналы радио пульсара обозначили как сигналы от зелёных человечков. Если нет объяснения - спишем…
На самом деле, готовится несколько проектов полетов за пределы орбиты Плутона. Поэтому возможно овмещение задач. Специальной миссии…
> To work, the conceptual propulsion system requires two spacecraft – one that sets off for interstellar…
Мені взагалі дивно, що такий перспективний проект, що має серьйозний військовий потенціал британські збройні сили не заберуть…
Я десь читав, що у людства є ще десяток-два років, щоб спробувати наздогнати Оумуамуа й побачити, що…
DC пуски оцениваются в 500 лямов. Это дорогая вундервафля, 1 полёт в год, не более, для МКС.…
Это и ваше мнение? Тогда беру назад слова про баню. ;-) К слову, спасибо за перевод.
А мне вспомнился сумасшедший лодочник,помешавший пуску Relativity.
Никаких других объяснений нет.
> Поскольку природа не создает легких парусов, в последующих статьях и в моей книге «Внеземной» я предположил, что Оумуамуа, возможно, был…
Цікава стаття, в якій підіймається дуже важливе питанная - спроможність існуючої інфраструктури підтримувати цей шалений темп пусків,…
До окончания сертификации DC не стоит ожидать снижения цен. Там и гибкость для места посадки и возращаемый…
Спасибо, я им постоянно пользуюсь.
В цене там ещё увеличение объема, автоматическая стыковка, быстрая загрузка перед стартом (за сутки до пуска можно…
Яка несподівана новина :) Ніколи такого не було :)
Пасиб, 2018й я даже не смотрел если честно. ЗЫ справедливости ради у дракош там в цене сидит…
https://oig.nasa.gov/docs/IG-18-016.pdf >Using current flight projections for CRS-2, SpaceX’s average price per kilogram increased by 50 percent compared…
Некоторое время назад сделал бота для отслеживания запусков и др. событий. https://t.me/RL365Bot Upcomig launches кнопка выводит список…
> The first flight of Boeing’s CST-100 Starliner commercial crew vehicle with astronauts on board, previously scheduled…
Супер!