ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Місячний апарат CAPSTONE знов у біді: під час виходу на орбіту він перейшов у безпечний режим

NASA повідомляє, що CAPSTONE зазнав збою під час завершення маневру з виходу на орбіту. Через це він перейшов у безпечний режим. Зображення: NASA

Під час завершення свого третього маневру з корекції орбіти місячний апарат CAPSTONE зіткнувся з невідомою проблемою, що спричинила його перехід у безпечний режим. Про інцидент повідомили в NASA 10 вересня:

Команда CAPSTONE добре обізнана про стан апарату. Ми підтримуємо зв’язок із супутником й працюємо над розв’язанням проблеми разом з інженерами Мережі далекого космічного зв’язку NASA (також відомої як DSN – прим. ред.).

За декілька годин до публікації офіційної інформації астрономи-любителі помітили нетипову активність у відкритих даних Мережі: із супутником намагалися зв’язатися водночас декілька антен. Щось схоже відбувалося й під час минулого інциденту з CAPSTONE, коли незабаром після запуску апарат на добу втратив контакт із Землею.

No Title

twitter.com
«Схоже, що протягом останньої доби DSN не зводить очей з CAPSTONE. Апарат не відповідає на спроби зв’язатися – нагадує поведінку незабаром після запуску».

Метою місії CAPSTONE є вивчення стабільності орбіти, що використовуватиметься в ході програми «Артеміда» – у тому числі й для навколомісячної станції Gateway. Окрім цього, апарат протестує нову автономну систему навігації.

Супутник було розроблено компанією Terran Orbital; вона ж займається його експлуатацією разом із фірмою Advanced Space. Апарат було запущено компанією Rocket Lab на ракеті Electron у червні цього року; його вихід на навколомісячну орбіту заплановано на 13 листопада.

Джерело

17
Увійдіть, щоб читати коментарі, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.