ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Неймовірний знімок галактики Фантом демонструє можливості Джеймса Вебба

Це фото, зроблене космічним телескопом Джеймса Вебба, показує центральну частину M74, також відомої як Галактика Фантом. Гострий зір Вебба виявив тонкі нитки газу та пилу в величезних спіральних рукавах, що виходять назовні від центру цього зображення. Джерело: ESA/Webb, NASA & CSA, J. Lee and the PHANGS-JWST Team

Нові зображення видовищної галактики М74 або ж галактики Фантом показують всю потужність космічних обсерваторій, які співпрацюють в синергії – телескоп ім.Джеймса Вебба та телескоп “Габлл’, доповнюючи один одного, дають нам повне уявлення про галактику.

М74 знаходиться в 32 мільйонах світлових років від Землі у сузір’ї Риб. Вона відноситься до особливого класу галактик – так званих спіральних галактик із впорядкованою структурою. Це означає, що її рукави є виступаючими та чітко окресленими, на відміну від нерівних та розмитих структур звичайних спіральних галактик. Її положення відносно нас перпендикулярно лінії зору у поєднанні з цією особливістю робить цей об’єкт надзвичайно цікавим для досліджень астрономами, які вивчають походження та структури галактичних спіралей.

Гострий зір Вебба виявив витончені нитки газу та пилу в величних рукавах галактики. Відсутність газу в області ядра також дає змогу побачити незапилене зображення зоряного кластеру в центрі. Телескоп детально роздивився М74 за допомогою інфрачервоного інструменту MIRI, щоб більш дізнатись про зореутворення на ранніх стадіях в Локальній групі. Ці спостереження є частиною більшої праці міжнародного співробітництва PHANGS із створення карт в інфрачервоному діапазоні 19 найближчих галактик, де є процеси зореутворення. Їх вже спостерігали за допомогою космічного телескопа “Габлл” і наземних обсерваторій.

“Габбл”, спостерігаючи М74, виявив особливо яскраві зони зореутворення, відомі як зони НІІ. Поєднуючи минулі спостереження з новітніми зображеннями Вебба на більших довжинах хвиль дасть змогу астрономам точно визначати області зореутворення в галактиках та вимірювати масу та вік зоряних скупчень, а також отримати уявлення про природу дрібних часточок пилу, які дрейфують у міжзоряному середовищі.

Об’єднуючи дані телескопів, що працюють у всьому електромагнітному спектрі, вчені можуть отримати більше інформації про астрономічні об’єкти, ніж за допомогою однієї обсерваторії, нехай і такої потужної, як телескоп ім. Вебба.

Джерело

25
Увійдіть, щоб читати ще 3 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Неймовірний Дмітрій Олєговіч
Вечность назад

Похоже на портал из фантастических фильмов

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.