ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

NASA дозволило запустити справжні космічні тарілки

Дисксат у порівнянні із супутниками іншого стандарту – кубсатами. Фото: Aerospace Corp.

Інженери Aerospace Corp. займаються створенням чотирьох супутників DiskSat (дисксат) та адаптера корисного навантаження до них. NASA вже дало дозвіл на пробний політ.

Дисксат є восьмикілограмовим диском, що має метровий діаметр і товщину всього 2,5 сантиметра. Супутник такого типу має композитну структуру з внутрішніми відсіками: його компоненти можуть бути розподілені по всьому внутрішньому об’єму або згруповані у центральному відсіку авіоніки. Його сонячні панелі в розгорнутому стані можуть забезпечити до 160 Вт потужності, більша частина якої витрачатиметься на рухову установку супутника.

У такого апарату є низка переваг порівняно із супутниками стандарту кубсат, що отримали на сьогоднішній день широке розповсюдження.

По-перше, це співвідношення маса/вироблена потужність. Наприклад, кубсат, який виробляє потужність 100 Вт, важив би 30 кілограмів, тоді як дисксат – 8. Це дає «тарілкам» більше можливостей для маневрів по зміни своєї орбіти.

По-друге, завдяки товщині усього в пару сантиметрів такий супутник зазнаватиме малого опору атмосфери і зможе працювати на малих висотах. Це досить корисний момент, враховуючи зростаючий інтерес до низьких орбіт і збору зображень Землі на них.

Модель дисксату буде представлена на конференції Small Satellite в Університеті штату Юта. Інженери планують розробити стандарт дисксат, за аналогією до стандарту кубсат.

Окрім цього, у планах Aerospace Corp. розробка адаптера для запуску круглих супутників.

У довгостроковій перспективі у нас з’явиться адаптер, на який можна встановити до 20 дисксатів. Ми розроблюємо такий механізм, який буде випускати супутники по одному з певним інтервалом.

Річард Веллє, творець дисксату.

Розгортання дисксатів на орбіті в уяві художника. Зображення: Aerospace Corp.

Розробка демонстраційної місії за участю дисксатів розпочалася наприкінці квітня. Їхній запуск на низьку навколоземну орбіту очікується у 2024 році з метою перевірки технологій. Одну пару супутників планують запустити на орбіту з перигеєм нижче за 200 кілометрів, а другу розгорнуть на висоті близько 500 кілометрів. Ракета-носій поки що не визначена.

Джерело

32
Увійдіть, щоб читати ще 25 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Коррозійний Сергій Корольов
Вечность назад

Красива ідея. УФОлогів тіліпатиме пропасниця, коли ці штуки почнуть сходити. Адже вони схожі на пласкі камінці, що стрибають по воді. Теоретично можуть і не згоріти

Коханий Пол Атрейдес
Вечность назад

Сначала одно подразделение НАСА запускает тарелочки, а потом другое их изучает в рамках UFO -> двойной профит!

Корисний Дейв Боумен
Вечность назад

Прикольно виглядає через КСП таке можна зробити. Ідея прикольна.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.