Нова пускова платформа для ракети SLS може коштувати у декілька разів дорожче, ніж розраховували

Аудит Офісу генерального інспектора NASA, опублікований 9 червня, розкритикував як компанію виробника Bechtel, так і саму агенцію за перевитрати та затримки в роботі над Mobile Launcher-2 (ML-2), який буде використовуватися для запусків SLS блоку 1B, починаючи з місії Artemis 4.
У червні 2019 року NASA уклало з Bechtel контракт на 383 мільйони доларів на розробку та виготовлення ML-2 для доставки до NASA у березні 2023 року. До наступного березня сума контракту зросла до 460,3 мільйона доларів через «зміни, зумовлені урядом», які також зсунули доставку платформи до січня 2024 року.
За оцінкою Bechtel, станом на лютий цього року ціна завершення проєкту ML-2 зросла до 960,1 млн доларів, а термін доставки збільшився до жовтня 2025-го. Потім ML-2 чекає більше року випробувань та перевірок, перш ніж він буде готовий до запуску Artemis 4.
Проте аудит зазначав, що спільний аналіз довірчого рівня, який використовується NASA для оцінки ймовірності завершення проекту, прогнозував лише 3,9% ймовірності завершення ML-2 за переглянутим бюджетом та графіком. Використовуючи 70-відсотковий рівень довіри, який є стандартом NASA для оцінок проекту, незалежна група на замовлення Космічного центру Кеннеді дійшла до висновку, що ML-2 буде коштувати майже 1,5 мільярда доларів, а доставка буде виконана не раніше листопада 2027 року. Це зсуне запуск Artemis 4 на термін не раніше кінця 2028 року.
“Bechtel недооцінив загальний обсяг і складність проектування та побудови ML-2 на початку проєкту”, – йдеться у звіті. Крім того, були значно недооцінені робочі години та витрати на обладнання. Також виникли питання до ваги ML-2, початкова цільова вага якого була близько 5,4 мільйона кілограмів, а після переоцінок станом на січень збільшилася на 400 000 кілограмів.
Щодо “внеску” NASA, то зростанню витрат сприяла відсутність остаточних вимог до дослідницького верхнього ступеня (Exploration Upper Stage), які використовуються в блоку 1B SLS. До того ж, NASA «намагалося мотивувати та покращувати роботу Bechtel, використовуючи структуру винагород», видавши Bechtel майже половину від 16,8 мільйонів доларів, які він мав право отримати з вересня 2021 року, незважаючи на відомі проблеми з розробкою ML-2.
Bechtel оскаржив висновки аудиту, стверджуючи, що перевірка не враховує значущість впливу необхідних змін дизайну. Також аудит «помилково пояснює значне збільшення витрат поганою продуктивністю проєкту, включаючи керування вагою мобільної пускової установки», що, за словами компанії, було обопільним із NASA рішенням..
Адміністратор NASA Білл Нельсон висловив своє розчарування щодо ML-2 на слуханнях у Сенаті 3 травня. Він сказав, що, хоча він зустрівся з виконавчим директором Bechtel, агентство мало що могло зробити з витратами через характер контракту «витрати плюс»— коли підрядник має право вимагати додаткових коштів за зміни в проєкті.
Нельсон використав досвід агентства з ML-2, щоб виступити за більш широке використання контрактів з фіксованою ціною. І зараз NASA досліджує, які частини контракту ML-2 можна переформувати саме під таку структуру.
Я на этот вопрос не слышал ни одного ответа ни от кого, кто говорит, что разрабатывают телескоп…
Никто и не говорит, что Гай Юлий Цезарь - это итальянец.
>они предвидели будущий размер обтекателя на Ариан-5 или просто добыли данные незаконным путем. Гениальность в том, что…
Может быть и так, но наверное по другому. Цели - что мы хотим - сидят решают 5-10…
То есть, это никак не связанно с тем что его надо как-то доставить на место работы?
Если делать ставки на то кто первый доберётся до Луны, США(без Маска) со своей СЛС (и прочими…
Показанный эксперимент очень слабо эмулирует реальные условия. Нагрев точечный, кратковременный, поверхность охлаждения велика. Из показанного ценность имеет…
... и доказать международной комиссии, что всего этого добились без применения галлюциногенов.
Хотел бы еще подчеркнуть гениальность разработчиков, они предвидели будущий размер обтекателя на Ариан-5 или просто добыли данные…
> коэффициент производственной массы Ø, который представляет собой массу топлива, доставленного в определенное место, деленную на массу…
Вот поэтому и надо писать "СССР". Точно также имея в виду сегодняшних жителей РФ не надо писать…
> Предлагаю вместо СССР писать все 12 его правопреемников. Зачем страдать этой ерундой? Никто ведь не пишет…
В начале 90-х 12 стран из 15 претендовали на наследие СССР. Латвия, Литва и Эстония считали СССР…
Я ж и говорю, надо посмотреть, кто что может. Раша должна пройти повторную квалификацию на право быть…
Наверняка так и есть. Просто после прочтения многочисленных комментариев, возникает стойкое ощущение что разработка любого телескопа начинается…
>Хотя косяк американского СМИ понятен – они и во времена СССР писали его как Russia, а граждане…
Почему 12 ? Мягкую посадку на Луну делал СССР, не правопреемники. Хотя косяк американского СМИ понятен -…
Это кому предложение, спейсньюс? Именно в совке постоянно путали Литву и Латвию ;-) Вот скоро в РК…
>Пока что только НАСА, Китай и Россия совершили мягкую посадку на поверхность Луны. >При чём тут РФ…
"надійности"
Как всегда факторов больше чем один. Кажется, С. Попов заметил, что когда начинали разработку он был школьником,…
Це ж не та сама команда робити буде. Не думаю, що так просто можна узагальнювати.
> Если Земли, то получается лунный тягач летит к нам на орбиту, и растаскивает спутники по всевозможным…
На чём 6,5м запускать, если не разворачивать?
Безумно дорогое зеркало Уэбба это прямое следствие предусмотренных для него задач.