Молоді екзопланети можуть бути найкращими кандидатами для пошуку Землі 2.0
Виявлення першої екзопланети близько 30 років тому стало воістину сенсаційним відкриттям, яке поставило крапку в суперечці, чи існують ще десь у Всесвіті планети, подібні до тих, що обертаються навколо Сонця. Однак це відкриття поки що не дало відповіді на більш глобальне питання, а саме — чи існує десь, крім Землі, життя?
За сучасними уявленнями вчених, існування життя в тій єдиній формі, яку ми знаємо — на основі вуглецю та води — потребує певних кліматичних умов на планеті-кандидаті. Насамперед — це температура і тиск, що дозволяють існувати значимій кількості води в рідкому стані.
Планета не повинна бути розташована ні надто близько до зірки-господарки, ні надто далеко від неї. Область навколо зірки, перебування в якій забезпечує на планеті прийнятні умови, називається зоною життя, або зоною Золотовласки. Також важливий внесок у температуру планети та в склад її атмосфери вносить внутрішнє тепло. За сучасними уявленнями, одним із головних його джерел є розпад радіоактивних ізотопів урану, торію та калію.
Радіоактивний розпад веде до розплавлення внутрішніх частин планети, що, своєю чергою, викликає виникнення повільних конвекційних потоків у мантії. Завдяки їм тече активний вулканізм, і атмосфера планети постійно збагачується двоокисом вуглецю та іншими газами, що сприяють виникненню парникового ефекту. Через це температура атмосфери підтримується на більш високому рівні. Крім того, парниковий ефект сприяє «згладжуванню» добових та сезонних коливань температури, що також допомагає у підтримці прийнятних для життя умов.
Як показало нове дослідження вчених Південно-Західного науково-дослідного інституту, вміст радіоактивних елементів у мантії та ядрі планети, поряд із відстанню від зірки-господарки, є вирішальним фактором формування сприятливого клімату.
Проблема полягає в тому, що ми поки що не можемо прямо виміряти хімічний склад і характеристики поверхні екзопланет і тим більше їх внутрішніх шарів. Про склад екзопланет ми можемо судити лише опосередковано, аналізуючи спектр зірки-господарки і припускаючи, що, утворені приблизно одночасно з протопланетної хмари, зірка та її планети мають подібний склад.
Також нове дослідження показує, що для потенційного позаземного життя сприятливіші молоді планети: радіоактивний розпад у їхніх надрах ще не закінчився і, як наслідок, ці планети мають достатню кількість парникових газів у своїй атмосфері. Критичним, за оцінками вчених, є вік від 2 до 5-6 мільярдів років, після яких планети поступово перетворюються на заледенілі світи.
Нажаль, серед тих небагатьох екзопланет, вік яких вдалося встановити більш-менш точно, лише мала частина досить молода для підтримки процесів активного виділення парникових газів внаслідок тепла радіоактивного розпаду.

Характерним прикладом, що ілюструє нову модель вчених, є зіркова система TRAPPIST-1. Будучи домом для семи землеподібних планет, щонайменше чотири з яких знаходяться в населеній зоні, ця система, швидше за все, не може служити кандидатом на пошуки життя через свій вік, що становить 8 мільярдів років.
Більше знань дослідникам дадуть нові інструменти, зокрема телескоп імені Джеймса Веба. Завдяки його спостереженням вдасться більш точно визначити вік як уже відкритих, так і поки що невідомих екзопланет, оцінити склад їхньої атмосфери та змоделювати умови на їх поверхні. Це дозволить проводити більш цілеспрямовані пошуки молодих планет – кандидатів на роль Землі 2.0.
Срач на рівному місці. Маск має ваду яку давно озвучив - синдром Аспергера. В технічному плані все…
Вони не конкуренти SpaceX, їх приціл на ніші, що займають такі провайдери як DataGroup. А якщо точніше,…
Я не сильно искал, но по моему примеру получается так, что и у США нет своих роботов.…
Именно на это я указал выше - в Китае практически нет заводов с отечественными роботизированными линиями. Во…
Дякую, ще прошу звернути увагу до трабли з додаванням посилань (доволі часто лепить як статтю в розділі…
А павэрэщаць? ;)
Дмитре, доброго дня. Проблема була в тому, що ви вставили цей текст в поле підпису до зображення,…
Ну да, а как бы... Маск для своих всех фабрик покупает немецкие роботы, как для США, так…
Вот только роботы на нем явно не китайские...
Та нет. Там это успешно решают, было бы желание. Завод Теслы - тому пример. Пойди да поищи…
Инерциалка на максималках. Чрезвычайно круто. Но все равно, для начальной и контрольных точек, нужен GPS. Или астролябия.…
Ну, есть там отдельные слова, не более.
Касательно Маска отдельно. То недавно интервью было с ним канала CNBC, которые его хейтат и откровенную чушь…
>Мне понравился его обзор американской конституции и ролик про высшее образование. Да, по многим вопросам тоже интересная…
Jeff Foust анализирует последствия для НАСА решения заморозить в 2024 и 2025 г. все гос. расходы кроме…
>Да и не надо менять ни законы, ни конституцию. Достаточно дать по башке нескольким особо зажравшимся сенаторам.…
>95% сегодняшней ручной работы будут делать роботы. Вот как раз с разработкой отечественной промышленной робототехники у Китая…
> В Китае действительно результат налицо – с демографией там просто шикарно стало, так шикарно что уже…
> Т.е. вы хотите сменить не только законы (тот же акт про NASA), но и конституцию США?…
В Китае действительно результат налицо - с демографией там просто шикарно стало, так шикарно что уже к…
Т.е. вы хотите сменить не только законы (тот же акт про NASA), но и конституцию США? :)
> Ein Volk, ein Reich, ein Führer вроде бы уже проходили – херово вышло, трупов многовато было…
> У SpaceX нет Когресса, который указывает им на что тратить их деньги. Это уже детали. И…
Ein Volk, ein Reich, ein Führer вроде бы уже проходили - херово вышло, трупов многовато было
Чем мог - тем помог...