ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

«Тепер ми маємо крила»: Dream Chaser готується до польоту

1

Компанія Sierra Space – дочірнє підприємство американської компанії Sierra Nevada Corporation, що має майже шістдесятирічну успішну історію роботи в аерокосмічній області. Воно було засноване у 2021 році. Основним завданням Sierra Space зараз є розробка багаторазового космічного корабля Dream Chaser.

І, за наданою компанією інформацією, перший корабель під назвою Tenacity практично готовий, за винятком систем теплового захисту та деяких компонентів.

Dream Chaser у складальному цеху. Фото: Sierra Space

«Тепер у нас є крила. Це справді схоже на космічний літак», – сказала Джанет Каванді, президент Sierra Space. Також Том Вайс, генеральний директор компанії, заявив про початок фінального етапу остаточного складання та випробувань корабля. За планами компанії, корабель буде готовий до відправки на випробувальний полігон NASA у серпні-вересні цього року.

Після завершення випробувань корабель буде встановлено на носій – ракету Vulcan, яка запустить Tenacity у лютому наступного року.

Перші польоти шатла будуть вантажними – він займеться доставкою вантажів на МКС. Проте компанією ведеться робота і над пілотованою версією човника, запуск якої попередньо планується здійснити у 2026 році.

На відміну від безпілотної версії, розробка пілотованого корабля фінансується за рахунок внутрішніх коштів компанії, проте її керівництво сподівається також залучити для цього кошти NASA.

Раніше американське аерокосмічне агентство відмовилося від використання Dream Chaser на користь Starliner від Boeing та Dragon 2 від SpaceX, але керівництво Sierra Space має надію на зміну позиції NASA у майбутньому.

Також компанія бачить свій корабель як засіб для доставки на орбіту космічних туристів у рамках співпраці з Blue Origin з її розроблюваною космічною станцією Orbital Reef.

Крім цього, обговорюється створення версії корабля для потреб національної безпеки. Втім, останнє застосування зі зрозумілих причин коментується дуже скупо. «Я б назвав це цікавою двосторонньою розмовою» – все, що сказав Том Вайс із цього приводу.

Джерело

32
Увійдіть, щоб читати ще 6 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Вдалий Юрій Г.
Вечность назад

Це той, що його вже років 15 будують?

Коханий Марк Уотні
Вечность назад

На канале злого астронавта неплохое видео на эту тему. Хотя сама его подача мне не особо нравится, но видео изнутри Sierra Space вполне себе стоит оценить, как и общение с прес-менеджером кампании. https://www.youtube.com/watch?v=0p71TmCPa-w

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.