ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

NASA змінює плани стосовно місії з доставки марсіанського грунту на Землю

1

Схоже, що терміни місії з доставки зразків марсіанського грунту на Землю, що була запланована на 2026 рік, будуть переглянуті.

Про домовленість NASA та ЄКА про перенесення термінів 21 березня оголосив Томас Цурбухен, замісник адміністратора NASA з наукових питань.

З самого початку передбачалося, що зразки, зібрані марсоходом Perseverance, будуть забрані в рамках місії з використанням одного посадочного та одного орбітального апаратів, що стартуватимуть 2026 року. Ця місія повинна була завершитися доставленням капсули з марсіанським грунтом на Землю 2031-го. Все це планувалося виконати в межах одного пуску.

Старт ракети зі зразками марсіанського грунту з поверхні Червоної планети. Зображення: NASA

Проте в процесі опрацювання місії незалежними експертами було рекомендовано як продовжити її на 2027-2028 роки, так і переглянути її в бік іншої схеми, а саме – з запуском двох посадочних модулів замість одного.

За словами Цурбухена, “… схема з одним посадочним модулем надто ризикована….”

З технічного погляду, посадка з використанням одного модуля для обох фаз місії потребуватиме використання теплозахисного екрану з діаметром 5,4 метри. Це викличе необхідність використання нестандартного головного обтічника ракети-носія. Окрім цього, подібний запуск вимагає великої кількості інноваційних технічних рішень. Загалом, “відсоток новизни” перевищив припустиму розумну межу.

Поза тим, запропонована схема, за словами Цурбухена, дозволить використати веж відпрацьовану в місіях  Perseverance та Curiosity систему посадки.

Партнери місії (NASA и ЕКА) погодилися з цією думкою та вирішили діяти згідно з новим графіком, який передбачає перенесення запуску двох посадочних модулів на 2028 рік. Апарат, що має повернутися на Землю, буде запущено 2027-го року, а зразки повернуться на Землю 2033-го.

NASA ще не прийняло рішення стосовно того, хто буде підрядником в розробці й виготовленні другого посадочного модуля (SRL2), що нестиме марсохід. Рішення буде прийняте, орієнтовно, в червні цього року.

Що стосується фінансового боку питання, то недавно опубліковані документи Білого дому враховують зміну місії: 2023 року NASA може отримати на реалізацію проекту майже на 200 мільйонів доларів більше, ніж 2022-го.

Варто відзначити, що чинником, що ускладнює плани з доставки марсіанського грунту, є в тому числі затримка місії марсоходу ЄКА “ЕкзоМарс”, що мала стартувати в вересні цього року, доки агенція не призупинила партнерство з “Роскосмосом” на початку цього місяця після віроломного вторгнення росії в Україну.

Джерело

25
Увійдіть, щоб читати ще 6 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Успішний HAL 9000
Вечность назад

Вони ще кілька разів поміняють архітектуру. В підсумку заплатять Маску символічний мільйон і попросять: "Ну, ви там той... ну, наше отеє... як вертатиметься якийсь із старшипів, прихопіть, будь ласочка? А?"

Зоряний Сергій Корольов
Вечность назад

К этому времени уже давно Маск полетит туда, и привезет целый самосвал этого грунта.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.