Стартап Astrolab представив прототип місяцехода для програми Artemis

10 березня компанія з Каліфорнії Venturi Astrolab представила прототип багатоцільового місяцехода під назвою Flexible Logistics and Exploration (FLEX). Крім екіпажу, що складається з двох осіб, апарат здатний перевозити до 1500 кілограмів корисного вантажу.
Засновник та генеральний директор Astrolab Джарет Метьюз назвав FLEX результатом “нового підходу до діяльності на поверхні Місяця”. Сам Метьюз є колишнім співробітником Лабораторії реактивного руху; він брав участь у проєкті розробки місяцехода в рамках місячної програми Constellation, а також працював над марсоходами для NASA. Він вважає, що модульна конструкція FLEX кардинально відрізняє його від більш ранніх, спеціалізованих роверів:
Це (про попередні розробки – прим. ред) – розумний підхід за умов жорстких обмежень по масі ровера. Зараз значно більші можливості посадкових апаратів дозволяють нам приділяти більше уваги ефекту масштабу.
Повнорозмірний прототип місяцехода вже протестували неподалік від каліфорнійської Долини Смерті. Випробування включали все, що знадобиться при будівництві майбутньої місячної бази: установка сонячних панелей, переміщення з екіпажем і дистанційне керування.
Одним із “льотчиків-випробовувачів” виступив колишній астронавт Кріс Хедфілд, який дуже високо оцінив якості FLEX. Він також наголосив на цінності мобільности в майбутній довгостроковій місячній місії.
Управлять FLEX было для меня сплошным удовольствием, и я рад, что мне представилась возможность оценить, на что способен этот аппарат.
За словами Метьюза, метою компанії було побудувати та протестувати прототип якнайшвидше, щоб бути готовими вирушити на Місяць за першої нагоди. Такий шанс може надати програма NASA Lunar Terrain Vehicle (LTV) з розробки місяцехода для програми Artemis. Космічне агентство США вже двічі (востаннє – у серпні 2021-го) надсилало запити до приватних компаній, щоб оцінити вимоги до майбутнього апарату. 9 березня головний науковий керівник з пілотованих місій NASA Якоб Блічер заявив, що початок збору пропозицій щодо LTV очікують найближчими місяцями.
Метьюз стверджує, що розробка FLEX велася з розрахунком на участь у конкурсі за програмою LTV. Це означає, що місяцехід проєктували з урахуванням прогнозованих вимог NASA – таких, як час автономної роботи до 8 годин, здатність працювати та пережити ніч на Південному полюсі Місяця, та можливість пропрацювати не менше 10 років.
Швидше за все, стартап, що складається всього з 15 осіб, матиме серйозних конкурентів. У травні 2021 Lockheed Martin оголосила про партнерство з General Motors для розробки місяцехода, але відзначила, що робота ще знаходиться в ранній стадії. За ними вже в листопаді Northrop Grumman заявила про співпрацю з кількома компаніями для роботи над проєктом місяцехода.
Варто зазначити, що й Astrolab працюють не наодинці: їхнім партнером є виробник електромобілів Venturi Group, який, серед іншого, постачає компанії шини та батареї. Натомість Astrolab розглядає можливість застосування FLEX та Землі.
За планами NASA, апарати LTV не вирушать на Місяць раніше за місію Artemis 5, запуск якої намічено на другу половину поточного десятиліття. Проте Метьюз переконаний, що доставити FLEX на поверхню нашого супутника вдасться навіть до посадки Artemis 3 – але все одно не раніше 2025-го.
Я б хотів, щоб FLEX став першим місяцеходом, яким керували б астронавти з часів програми “Аполлон”. Ми рухаємося так швидко, як тільки можемо, і я впевнений, що ми будемо готові за першої ж нагоди.
>А там и рельсотрон бочку без двигунов может загнать прямо в зад. :-) Думаю, что в "густонаселённых"…
Да если доставка будет дешевле, то автоматически дешевле будет начать производство, норма прибыли будет примерно такой же.…
>Вы сами себе противоречите. Вернее сами себе отвечаете: имея супердешёвое топливо на Луне с помощью рельсотрона мы…
Недавно обсуждали, как обживаться в поясе. Вот и первая ласточка. Начинаем присматривать на предмет полезности, а там…
Так это та же самая ссылка. Похоже Би-Би-Си опять хулиганит.
Еще раз - там нужны тысячи, а значит массовое производство весьма непростых технологически девайсов, что ну очень…
Прилетела птичка обломинго https://forum.nasaspaceflight.com/assets/58240.0/2188095.jpg До 100 пусков в этом году сильно недотягиваем
Вы ошибаетесь, обратное движение существует, как людей так и технологий.
В Китай идет миграция из близлежайших азиатских стран. В цепочке Китай-США, да, только в сторону штатов.
В США технологический уровень таков, что позволяет одной компании соперничать со всей страной. Это не просто так.…
Что-то сделать 100 раз, что смогли 1 раз - они могут относительно легко. А вот ступень выше…
Не видел этот пост, но мысли пошли в том же направлении.
Как бы у второй экономики пупок не развязался от всех этих многочисленных гонок. Бум будет громкий, почище…
У меня есть серьйозные сомненья в способности Китая сделать это быстро, особенно что касается массового (на один…
У Китая очень обширные планы: 1. Усовершенствование существующей ракеты 2. Создание массового производства ракет 3. Создание массового…
> При удешевлении подъёма на орбиту стартовые затраты будут не “О ужас!, О ужас!!!”, а просто “ужас”…
>Непонятно, чем одноразовые ракеты выгодны для мегаконстеляций Они выгодны тем, что они есть. >Вывод: китайцы пока не…
Это как бы и ответ на то, что Китай вот-вот обгонит США и Маска, что всем капец…
Проигравший отливает в граните строку "Вот когда будут запускать сто раз в год - тогда и поговорим".
Непонятно, чем одноразовые ракеты выгодны для мегаконстеляций. Вывод: китайцы пока не получили чертежей Фалькона 9.
> The South China Morning Post last week reported progress on pulse production and assembly facilities near…
> Какие призы будут? Проигравший съедает шляпу ))
Сначала надо натренировать AI. Данные полученные от людей, участвующих в таких проектах используют для тренировки, и в…
Ну, я считайте, что уже сделал. Куда записывать? Какие призы будут? В конце года, кто не угадал…
В том-то и смысл предложения, надо лавочку открывать пока сохраняется интерес. А то будет как с выборами…