Астрономи виявили об’єкт, не схожий ні на що з баченого раніше
Кілька місяців поспіль його спалахи періодично затьмарювали найяскравіші джерела радіохвиль у Галактиці – а потім він безслідно зник.

Радіотранзієнт – періодичне джерело радіовипромінювання – під назвою GLEAM-X J162759.5-523504 вперше було зареєстровано у 2018 році, і він відразу привернув увагу вчених. Річ у тому, що його спалахи спостерігалися кожні 18 хвилин і тривали близько хвилини – замало для наднової, але й забагато для пульсара. Сила цих спалахів була такою, що під час активности транзієнт затьмарював собою решту спостережуваних радіоджерел.
З метою дізнатися більше про цей об’єкт, астрономи звернулися до архіву, що містить 40 петабайтів даних спостережень розташованого в Австралії радіотелескопа Murchison Widefield Array (MWA), що є попередником найбільшого у світі радіотелескопа Square Kilometer Array, схваленого до будівництва ще пів року тому. Виявилося, що загадковий транзієнт було видно всього протягом трьох місяців у 2018 році, після чого він зник.
Аналіз випромінювання показав, що його джерело розташоване на відстані близько 4000 світлових років від нас. Більш того, висока поляризація хвиль свідчила про наявність у транзієнту сильного магнітного поля; вдалося також визначити, що діаметр об’єкта становить не більш ніж половину світлової секунди – набагато менше за діаметр Сонця.

На думку вчених, знахідка може бути білим карликом або нейтронною зіркою – серед іншого, це пояснило б таке потужне магнітне поле. Головна авторка дослідження, астроном Наташа Герлі-Уокер, стверджує, що теорією вже було передбачено існування подібних астрофізичних об’єктів – “магнетарів із наддовгим періодом”. Відкриття все одно стало несподіванкою, тому що вважалося, що вони будуть надто тьмяними для прямого спостереження.
Наразі Герлі-Уокер за допомогою MWA стежить за об’єктом, сподіваючись вловити момент, коли він знову проявить активність; крім того, вона планує очолити пошуки схожих магнетарів у архівних даних.
Деталі відкриття викладено у науковій роботі “A radio transient with unusually slow periodic emission”, опублікованій у журналі Nature.
Как они вылазили из-подо льда, я хотел описать, но у меня есть задумка статьи, как нам сейчас,…
К 19 ноября и Леонид Константинович Каденюк. Сейчас вроде так считается.
Потрясающий рассказ, спасибо!) Сразу понял, что они живут на Европе, интересно было узнать, как афалии выберутся из-подо…
На что ответ?
Насколько знаю, китайская интернет-компания ByteDance (Тик-Ток принадлежит ей) является крупнейший в мире частной компанией. На конец прошлого…
А, ведь, когда-то СпейсХ рассматривались как аутсайдер с создании пилотируемого корабля.
В том-то и дело, что Китай, скорее всего, как раз и будет стремится к делёжке территорий.
>Потому что вы прочитали статью по диагонали и обвиняете меня в том, что я и так подробно…
Хм - этоже Боинг. После покупки Макдонелов и смены менеджемента на "эффективную команду" они вообще ни один…
Мутно якось все ... Маск сказав - Маск зробив ... А тут ... І не складніший же…
Хоча... я отак на межі дрімоти покрутив Оумуамуа в уяві, і побачив одну можливість результуючого векторра на…
Колебаться не надо. Лучше - пробовать. Учитесь работать в GIMP. Помогающих материалов - вагон и маленькая тележка.…
я б долучився, то ось яке питання - як же бути із версткою? бо всяка там інфографіка…
Удивительно как что-то вообще может идти не так если есть специальные пазы, канавки, шестерни, подшипники и прочие…
Скорее всего авторы хотели акцентировать внимание на сложности поиска планет у бинарных систем, таких как компоненты А…
Так, ми ж про возгонку газів, які є "робочим тілом", не про беспосередню роботу квантів
Почту в личку кидайте.
56-61 возьму
Эффект Ярковского - это реактивный эффект НЕ от испарения водорода из льда. Это появление слабого реактивного импульса за счёт теплового…
Листайте (112 Мб): https://drive.google.com/file/d/1KyW9rosTsHWJrx9gqMobblVVey82wZa5/view?usp=sharing 96 -108 уже забиты.
Я бы мог взять что-то. С 54 и до конца если была бы возможность пролистать, я бы…
Например https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D1%84%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%AF%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE
Ответ - никак. Все за уши притянуто.
Реактивний рух від возгонки газів зрозумілий. Незрозуміло тільки як формувався вектор тяги. Адже та байда крутиться, і…
Плана никакого нет. Я возмусь за первого человека в космосе - к 12 апреля. Из остального -…