Вчені виявили, що рідка вода на Марсі існувала на мільярд років довше, ніж вважалося раніше
Ні для кого не є таємницею, що в далекому минулому на поверхні Марсу існувала рідка вода: ціла мережа рік та струмків, що несли марсіанські води в озера, моря та океани. Свідченням цьому є, в тому числі, й особливості ландшафту Червоної планети, що мають чіткі сліди водяної ерозії.
Проте, на відміну від Землі, Марс не має хоча б більш-менш значного магнітного поля. Через це марсіанська атмосфера, не захищена від дії сонячного вітру, з часом майже зникла під впливом потоку часток від нашого світила. А разом з нею зникла й марсіанська гідросфера, частково випарувавшись в космічний простір, а частково – перетворившись в масиви льоду через глобальне похолодання та зниження атмосферного тиску.
До останнього вважалося, що зникнення рідкої води з поверхні Марсу завершилося близько 3 – 3,5 мільярдів років тому, що надало Червоній планеті звичного нам вигляду.. Однак нове дослідження дозволяє нам з впевненістю стверджувати, що рідка вода існувала на планеті набагато довше, ніж про це говорили більш ранні оцінки. Це дослідження базується на даних, що були отримані орбітальним апаратом Mars Reconnaissance Orbiter, який досі працює на орбіті нашого сусіда по Сонячній системі.

Було проаналізовано раніше отримані дані про ландшафт багатих глиною високогір’їв південної півкулі Марсу – місцевості, всіяної ударними кратерами і, в той же час, маючої безліч слідів сольових відкладень. Оцінка кількості кратерів на одиницю поверхні дозволила досить точно датувати час виникнення відкладень (що менше кратерів на поверхні, то вона молодша). І, судячи з результатів аналізу, рідка вода на Марсі існувала “всього” 2 – 2,5 мільярди років тому, що на мільярд років “ближче” до нашого часу, ніж вважалося раніше.
Це дослідження стало можливим завдяки унікальному обладнання, яким оснащений орбітальний апарат: спектрометру CRISM та двом камерам, в тому числі – кольоровій камері високої роздільної здатності HiRISE.
Значення даного відкриття важко переоцінити, оскільки вода – це основа життя. Отже, “зайвий” мільярд років наявності рідкої води на Марсі – це “зайвий” мільярд, відпущений на еволюцію формам життя, які, можливо, виникли там свого часу. В будь-якому разі, це відкриття надихає нас на більш детальне дослідження нашого сусіда по Сонячній системі в пошуках слідів зниклого, а, можливо – і існуючого життя.
Дякую! Як завжди цікаво та інформативно!
Обязательно. https://thealphacentauri.net/135612-kosmovestnik-26-04-0523/
А до того этот пуск был на Ангаре. Опять РК всех переиграл! Кроме того ClearSpace заключил контракт…
Исключение - подтверждение правила.
В такой формулировке я нахожу логическое противоречие. Или казни - это миф или есть исключения
> The experiment is a part of Caltech’s Space Solar Power Project, and the institute announced a…
Физически и фактически - проблем нет. Но почему блокирует - тайна. Недавно они обновили свои возможности, так…
Казней нет, это миф. Были, да сплыли. Мантре времён совка. Да, что-то есть - только как исключение.
https://trumpadministration.archives.performance.gov/NASA/ The National Aeronautics and Space Administration (NASA) is the United States government agency responsible for U.S.…
Честно сказать - надоело читать чушь. Я написал "Таки Маск выпросил." Где, мать его так здесь выпрашивание…
Я не совсем корректно выразился - оборудовани+сервис. В случае только оорудования еще можно затирать что "мы не…
Я с трудом могу себе представить, что терминалы относятся к этой категории. Это ставит под вопрос глобальность…
Для поставок даже оборудования двойного назначения (не чисто военного) им надо было получать экспортную лицензию, которой на…
Формально те тарелки что поставлялись в Украину были в рамках лицензии FCC на фиксированную спутниковую связь, что…
Справедливости ради надо отметить, что эта опция в настоящее время отключена не только у украинских пользователей, а…
Выглядит как издевательство, потому что Маск ограничил возможности Старлинков из-за их использования в Украинской войне: они отключаются,…
Хорошая работа по переводу, однако к самой статье имеются вопросы https://thealphacentauri.net/135373-hide-and-seek/ С 22.04.23 с вертолетом нет связи.…
Возникает простой вопрос, если все предыдущие кампании с показательными казнями не решила проблему коррупции, то почему именно…
>И как далеко НАСА продвинулось за эти 20 лет? Что? От Соджонера до 4х 1т махин одновременно…
>Хороший план – уже половина дела. Дальше китайцы сами справятся. План - это к 30-му году летим…
>У НАСА две функции: регуляция отрасли и проведение (или координация) научных исследований. Тут вы не совсем правы,…
>И как далеко НАСА продвинулось за эти 20 лет? Далеко, и я уже приводил список. Даже если…
>Тем что китайцы могут его сделать и нарастить прямо сегодня, а США не могут. Вы не путайте…
Я вообще никого не обвиняю. Не шалю, сижу примус починяю.
> Честно сказать тот же YF-100 это далеко не вершина прорывных технологий Да, это не Феррари, но…