ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Марсохід Perseverance призупинив операції по збиранню грунту

29 грудня 2021 року під час взяття чергової проби грунту марсохід Perseverance був змушений призупинити виконання операції через потрапляння сторонніх часток в механізми.

Забір грунту відбувався зі скелястого оголення “Іссоле” (Issole) і був шостим з серії взяття проб в рамках першого етапу програми по доставленню зразків марсіанського грунту на Землю. Вони повинні прибути на планету в ході фінального етапу місії Mars Sample Return орієнтовно в 2030 році.

Керн скелястої породи був успішно вирізаний долотом і підготовлений для поміщення в герметичну титанову капсулу. Однак в процесі переміщення зразка в карусельний механізм (пристрій, що призначений для заміни робочих інструментів та зберігання зразків) датчики маніпулятора зареєстрували непередбачуваний опір руху.

Уламки керну, що залишилися в механізмі після того, як бурове долото було вийняте з каруселі Perseverance. Зображення: NASA | JPL-Caltech | MSSS

Для виявлення причин несправності за допомогою однієї з камер марсоходу було зроблено фото проблемної області. На ньому чітко видно кілька дрібних камінців, які, найімовірніше, випали з пробовідбірника під час його переміщення.

Конструкція вузла дозволяє продовжити роботу навіть з механізмом, до якого попали сторонні предмети. Однак, враховуючи надто високу ціну помилки і очевидну неможливість ремонту будь-якого вузла марсоходу при виході його з ладу, інженери прийняли рішення про призупинення поточної операції по роботі з пробами грунту.

Зараз проводиться додатковий аналіз даних, отриманих від Perseverance, з метою вироблення рішення по очищенню карусельного механізму від уламків. Подібна процедура передбачена конструкцією механізму і буде виконана, як тільки інженери і вчені стануть повністю впевненими в своїх діях.

Джерело

34
Увійдіть, щоб читати ще 2 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Чарівна Гвін Шотвелл
Вечность назад

Механизм сбора грунта, засорился грунтом. Оригинально...

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.