ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Уряд США вимагає у Макса Полякова продати свою частку у Firefly Aerospace через міркування національної безпеки

1

Firefly Aerospace, приватний виробник ракет, розташований неподалік Остіна, штат Техас, протягом кількох років підтримувався українським підприємцем Максимом Поляковим. Представники уряду та аерокосмічної промисловості висловлювали заперечення проти контролю Полякова над компанією на тлі побоювань, що цінні технології можуть потрапити до України, Росії чи інших країн, які працюють над власними ракетними програмами.

Незважаючи на те, що Поляков вклав у Firefly понад 200 мільйонів доларів особистого статку, ще наприкінці 2020 року він погодився піти з ради директорів компанії. Це тимчасово дозволило полегшити для Firefly Aerospace отримання урядових та військових контрактів США.

Перша ракета Firefly Aerospace, Alpha, на стартовому столі.

Однак наприкінці листопада Поляков отримав лист від Комітету з іноземних інвестицій у США (CFIUS), в якому йшлося про проблеми національної безпеки. Також там містилося прохання до Полякова та його інвестиційної фірми, Noosphere Venture Partners, продати свою частку у Firefly (вона становила майже 50%). За словами його представників, Поляков погодився з цією вимогою вказавши, однак, що на його думку його володіння Firefly не становить загрози національній безпеці США.

“Noosphere Ventures оголосила сьогодні, що має намір найняти інвестиційно-банківську фірму для надання допомоги у продажу частки власності Noosphere Ventures у Firefly Aerospace”, – йдеться у заяві компанії Полякова. Чому підприємець вирішив не заперечувати подібне рішення (адже мова про вкладену в компанію п’яту частину мільярда доларів!), не повідомляється.

Двоє людей, знайомих із ситуацією, повідомляють, що уряд США призупинив поточні операції Firefly із запуску ракет у Ванденберзі до вирішення проблеми власності Поляковим.

Що буде з R&D центром Firefly в Україні, поки що невідомо, однак є привід вважати, що після виходу Noosphere Ventures із володіння компанією цей центр буде закрито.

Firefly Aerospace спробувала запустити власний носій Alpha у вересні цього року. Проте старт завершився невдачею: на 15-й секунді один із двигунів ракети втратив тягу і було відключено. Наступний тестовий запуск мав відбутися на початку 2022 року, проте через проблеми з власністю цей термін може бути відкладений.

Максим Поляков володіє компанією Noosphere Ventures, що має великий вплив на навколокосмічний ринок України. Чи змінять щось у роботі фонду претензії від американського уряду, поки що не відомо.

Джерело: Bloomberg

42
Увійдіть, щоб читати ще 151 коментар , брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Ідейна Лілу
Вечность назад

А що дивного? Після зливу операції із затримання вагнерівців, увесь цивілізований світ дивиться на будь-які зв'язки з Україною Зеленського як на дуже ймовірний канал зливу буквально всього. І тут навряд чи поділяють на приватників та державників

Злий Борі Труно
Вечность назад

Хм, а Маск вообще из ЮАР. Надо бы его тоже проверить на лояльность. И пускай пока продаст свою часть спейсов. Мало ли что.

Коррозійний Марк Уотні
Вечность назад

Якось дивно і не логічно. Про щось замовчують.

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.