ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

NASA розшукує комерційних партнерів для створення xEMU скафандрів

1

29 вересня NASA опублікувало запит на комерційну пропозицію (request for proposal), щодо розробки та оптимізації скафандрів для виходів в відкритий космос на МКС, під час Місячних місій програми Артеміда, а також, якщо це буде необхідно, на місячній орбіті.

Спираючись на більш ніж 55-річний досвід, отриманий під час виходів у відкритий космос, Космічний Центр Джонсона продовжить випробування поточної конструкції дослідницького скафандра – відомого як xEMU-паралельно із можливою покупкою нових моделей, при цьому NASA обіцяє відкрити свої розробки для використання комерційними компаніями під час проектування нових костюмів.

“Наші починання на орбіті Землі, на Місяці та за його межами розвивалися і вимагають інноваційних технологій”,- заявила заступник адміністратора NASA Пем Мелрой. “Наступні астронавти на Місяці, включаючи першу жінку, будуть перебувати в безпеці в революційних скафандрах, які краще підходять для більш глибокого дослідження космосу, ніж будь-коли раніше”.

Послуги, які будуть виконуватися за цим контрактом, включають надання скафандрів (засобів життєзабезпечення, програмного забезпечення та авіоніки), інструментів та обладнання, інтерфейсів для транспортних засобів, обладнання для польотів та наземної підтримки, а також забезпечення навчання та правильної експлуатації скафандрів. Партнер нестиме відповідальність за надання повністю продемонстрованих та сертифікованих систем і послуг для xEVA, здатних задовільнити технічні потреби, надійність та доступність для NASA. Комерційний партнер або партнери також будуть підтримувати роботу системи під час використання.

Фото ілюстративне

“Інвестиції NASA в комерційні скафандри, – це ще один спосіб, яким ми сприяємо новій, місячній економіці з приватними партнерами”, – сказала Мелрой. “Подібно до наших партнерств на навколоземній орбіті, ця спроба створить робочі місця та сприятиме активізації економіки на Місяці”.

NASA планує здійснити одну або кілька демонстрацій виходу в космос з новим костюмом вже в 2023 році. У міру розширення можливостей приватних космічних туристичних подорожей цей підхід до розробки скафандрів має на меті сприяти інноваціям у дизайні, виробництві та закупівлях NASА.

Пропозиції по контракту мають надійти до 1 грудня 2021 р. NASA очікує визначити переможця навесні 2022 р.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

28

Це користувацький матеріал, який було написано учасником спільноти, що не входить до складу редакції чи адміністрації. Підтримуючи авторів оцінками, ви допомагаєте нашій спільноті розвиватися.

Увійдіть, щоб читати ще 14 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Чарівний Армстронг Н.
Вечность назад

Ну от, добра тема для будь-якого мільярдера, який не знає що робити зі своіми мільярдами, і хоче увійти до когорти "сильних Всесвіту цього". Адже починати ствртапи можна з окремих систем, в колабораціях з іншими

Коханий Wall-E
Вечность назад

Формально RFP это не тендер еще - это просто запрос предложений с ценами. Тендер будет на следующем этапе.

Злий Ілон
Вечность назад

Вопрос админам: а чего в переводчике русского языка нет для статей на украинском, или это только у меня?

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.