ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Mars Reconnaissance Orbiter сфотографував Curiosity на гірському схилі

Апарат Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) засняв, як марсохід Curiosity підіймається на Mont Mercou – кам’яне утворення на схилі п’ятикілометрової гори Еоліда.

Фото було зроблено 18-го квітня за допомогою інструменту High Resolution Imaging Science Experiment (HiRISE). Незважаючи на те, що зйомка відбувалася з висоти у 269,4 кілометри над поверхнею Марсу, ровер чудово видно на фотографії. (За словами команди HiRISE, 1 піксель на зображенні відповідає 26 сантиметрам на поверхні – прим. перекл.)

Curiosity приземлився у кратері Ґейл у серпні 2012-го року. Його метою було визначити, чи могло це місце колись підтримувати життя на рівні мікроорганізмів. Спостереження марсоходу показали, що це так: згідно цих даних, в далекому минулому у кратері Ґейл знаходилося потенціально придатне для життя озеро.

Свій підйом на гору Еоліда, що розташована в центрі кратера, Curiosity почав у вересні 2014-го року. На її схилах відважний робот досліджував нашарування кам’янистих порід. Він робив це у пошуках інформації про давнє перетворення Марсу з відносно теплого та вологого світу у те, чим він є зараз – холодну пустельну планету.

Спостереження MRO та інших орбітальних апаратів свідчать, що сліди цієї події збереглися у марсіанських скелях, а саме – знижений вміст глини та підвищена концентрація сульфатів. 20-го травня науковий співробітник проєкту Curiosity Ебіґейл Фрейман заявила у відео, що зараз марсохід прямує у багату на сульфати зону, що знаходиться по інший бік гори.

Це – далеко не перший раз, коли MRO фотографує Curiosity. У серпні 2012-го апарату навіть вдалося зробити фото його посадки.

Звісно, «Допитливість» – не єдиний мешканець Марсу. Так, посадковий апарат InSight стежить за сейсмічною активністю Червоної планети ще з листопаду 2018-го року, а три місяці тому на планету прибули марсохід Perseverance та перший у своєму роді гвинтокрил Ingenuity. Також, не треба забувати і про китайський ровер «Чжужун», що 14-го травня вдало приземлився у рівнині Утопія.

Подивится фотографію у оригінальному розмірі можна у записі за посиланням.

Оригінал.

34
Увійдіть, щоб читати ще 1 коментар , брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Початковий HAL 9000
Вечность назад

Колір такий наче там все у синьозелених водоростях )))

Коррозійна Лея С.
Вечность назад

Виглядає так, наче Кюріосіті зайняв оборонну висоту, а навколо збігаються якісь комахи-прибульці. Startrooper :-)

Корисний Іншопланетянин
Вечность назад

Так, на колесах багато горами не поскачеш. Треба ноги марсолазам

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.