Дебют ракети Neutron переноситься на 2025 рік

Julia Kalinina

Новини

За словами генерального директора компанії Rocket Lab Пітера Бека, затримка не пов’язана з будь-якою технічною проблемою у носія.

319
Ракетний двигун Archimedes на випробувальному стенді в Космічному центрі ім. Джона Стенніса. Джона Стенніса. Фото: Rocket Lab

Компанія Rocket Lab оголосила, що дебют її ракети Neutron відбудеться не раніше середини 2025 року, незважаючи на те, що розробка двигуна Archimedes йде за планом. Спочатку перший старт носія мав відбутися наприкінці поточного року.

Складання першого Archimedes, що працює на метані та рідкому кисні, вже завершено. Компанія розмістила його на випробувальному стенді в Космічному центрі ім. Стенніса в Міссісіпіпі, де він пройде перевірку систем і статичні вогневі тести.

Представники космічної галузі спочатку скептично поставилися до заявлених термінів дебюту Neutron, оскільки Rocket Lab ще тільки належало почати випробування двигуна – а це процес, який може тривати роки. Генеральний директор компанії Пітер Бек сказав, що затримка не пов’язана з технічними проблемами у ракети або мотора. Він також зазначив, що переглянутий графік не має значних відхилень від початкового.

Відповідно до нашого амбітного плану, Neutron мала вирушити у свій перший політ цього року. Але, як ми завжди говорили, розробка ракети сповнена сюрпризів. Деякі з них перебувають під нашим контролем, а деякі – ні.

Пітер Бек, генеральний директор Rocket Lab

Наразі компанія займається створенням композитних конструкцій для деяких частин ракети, а також елементів стартового майданчика на острові Воллопс у Вірджинії, звідки й має відбутися старт. Розробка Neutron коштуватиме Rocket Lab від 250 до 300 мільйонів доларів.

Джерело

2 коментарів

Розгорнути всі

Будь ласка, у свій профіль, щоб коментувати пости, робити закладки та оцінювати інших користувачів. Це займає всього два кліки.

Тра 09, 2024 14:10

Представители космической отрасли изначально скептически отнеслись к заявленным срокам дебюта Neutron…
Для этого не нужно волшебства, большинство участников форума придерживаются этого же мнения.

Тра 09, 2024 17:15

А так гарно з Електроном вийшло. Як на мене сама концепція хибна. Уніфікований модуль виведення і ніяких обтічників “крокодилів”, посадкових опор/шасі тощо. Єдина конструкція для обох етапів прискорення, конструктив двигунів, планера, теплового щита. Краще всього та підсистема, якої немає.