ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Супутники Урана можуть мати підповерхневі океани рідкої води

Уран із чотирма великими кільцями та 10 супутниками з 27 відомих. Зображення отримано за допомогою космічного телескопа «Габбл» у 1998 році та оброблено з додаванням кольорів. Джерело: NASA | JPL | STScI

Науковці з NASA вважають, що чотири найбільші супутники Урана можуть мати підповерхневі океани рідкої води глибиною в десятки кілометрів.

Усього навколо крижаного гіганта обертаються 27 відомих нам супутників, найбільший із яких – Титанія – має діаметр у 1580 кілометрів. До сьогодні вважалося, що лише він завдяки своєму розміру може зберігати достатньо тепла, щоб підтримувати існування підповерхневого океану.

Проте дослідження, опубліковане у виданні Journal of Geophysical Research, пропонує ще трьох кандидатів в “океанічні світи”. У ньому вчені використали дані, отримані зондом Voyager 2, а також знання про хімічний склад і геологію інших крижаних тіл Сонячної системи: Плутона з Хароном, супутника Сатурна Енцелада та карликової планети Церери. Вони промоделювали термальні процеси п’яти найбільших супутників Урана – Аріель, Умбріель, Титанії, Оберона та Міранди.

Внутрішня будова п’яти великих супутників Урана згідно з результатами моделювання. Чотири з них – Аріель, Умбріель, Титанія та Оберон – можуть мати підповерхневі океани рідкої води. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Виявилося, що поверхня усіх п’яти тіл, окрім Міранди, достатньо добре ізолює тепло, щоб під нею міг існувати океан. До того ж, на Титанії та Обероні температура води може бути придатною для життя. Важливим є і хімічний склад ймовірних океанів: дослідження виявило, що вони містять солі, аміак та хлориди, які знижують температуру замерзання води.

Звісно, ще є багато питань про те, що ховається всередині цих супутників. Хоча це дослідження не знайшло відповідей на всі з них, воно допоможе при плануванні майбутніх космічних місій можливо, вони зможуть з’ясувати, чи має система Урана власну Європу.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

11
Увійдіть, щоб читати ще 17 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.