ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Bullitt представила смартфони з підтримкою супутникового зв’язку

Смартфон Motorola Defy 2. Зображення: Bullitt

Британський виробник захищених телефонів Bullitt представив два нові смартфони, що підтримують супутниковий зв’язок.

Модель Cat S75, що випускається під брендом Caterpillar, призначена для ринків Європи, Африки та Близького Сходу. У США, Канаді та Латинській Америці до продажу надійде Motorola Defy 2. Ціна обох становитиме близько 600 доларів США.

Окрім звичайного 5G-зв’язку, обидві моделі зможуть підключатися до геостаціонарних супутників без потреби у зовнішній антені – це стало можливим завдяки спеціальному чіпу компанії MediaTek. Для того, щоб відповісти на «супутникове» повідомлення зі звичайного телефону, одержувачам потрібно буде встановити спеціальний додаток, доступний для Android та iOS.

Послуги обміну повідомленнями для Bullitt надає каліфорнійський IoT-стартап Skylo, що має угоди з кількома великими супутниковими операторами, наприклад Inmarsat.

За словами директора Bullitt з маркетингу Тіма Шепарда, супутниковий зв’язок буде доступний у Європі та Північній Америці вже наприкінці березня. Користувачам в Австралії, Новій Зеландії, Латинській Америці та Африці доведеться почекати до середини 2023 року.

Смартфон Cat S75. Зображення: Bullitt

Через низьку пропускну здатність розмір повідомлень обмежений 140 байтами, що відповідає 140 символам у більшості мов. Користувачі зможуть ділитися своїм місцеперебуванням, проте голосові дзвінки та надсилання зображень поки що недоступні. Хоча Шепард зазначив, що із запуском нових супутників і розвитком стандартів зв’язку, подібні послуги можуть стати доступними для користувачів.

Для надсилання та отримання повідомлень через супутник користувачеві знадобиться підписка вартістю близько 5 доларів на місяць. З нею користувачі отримають безкоштовну послугу SOS для надсилання екстрених повідомлень, подібну до тієї, що доступна в останній моделі iPhone.

На відміну від Bullitt, Apple використовує супутники на низькій навколоземній орбіті. Це означає, що для використання сервісу користувачу потрібно вручну «навестися» на доступний супутник за допомогою застосунку. При цьому саме надсилання повідомлення займе близько 15 секунд.

Як стверджує Шепард, новим смартфонам Bullitt потрібно близько 20 секунд, щоб встановити з’єднання із супутником – і ще 30 секунд, щоб надіслати повідомлення одержувачу.

Джерело

8
Увійдіть, щоб читати коментарі, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.