ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Проекти місячних геліостатів, як універсальних інструментів місячного табору програми Артеміда

NASA запропонувала спільноті GrabCAD розробити мобільний геліостат, який можна буде використовувати для підтримки операцій у базовому таборі на Місяці, перенаправляючи сонячну енергію туди, де вона найбільше потрібна. Система Lunar TORCH (Lunar Tele-Operated Rover-based Configurable Heliostat) служитиме економічно ефективним багатоцільовим інструментом для місячних операцій шляхом управління сонячним світлом.

Перше місце отримав проект Vulkano Lunar Torch by vulkano.engineering-1. Ця конструкція включає прилад для відстеження та аналізу світлового потоку. Вертикальне положення дзеркал під час транспортування допоможе очищувати їх від пилу під дією вібрацій.

Друге місце віддали проекту від ORIGAS by ben.cann-1. Це здається хорошим та легким рішенням. Концепція геліостата базується на візерунку складок орігамі «водяна бомба», складеному в два етапи, що забезпечує високу компактність з мінімальною складністю. Розгортання та розтягування здійснюється за допомогою чотирьох композитних труб, кожна з яких розділена на три секції та з’єднана між собою більш м’якими трубчастими з’єднаннями, як у надувних конструкцій. Ці петлі відкриваються під тиском газу, а механізм самоблокування розтягує труби після розгортання. Центральні панелі фотоелектричні, а світловідбиваючі панелі розташовані навколо. Механізм призначений для одноразового розгортання та блокування лише за допомогою тиску газу невеликих резервуарів, розташованих під панеллю.

Третє місце виборов проект від L.A.S.E.R. – Lunar Automotive Sun Energy Redirector by giolu.cristian-1. Вибрана система, складається з штор. Дзеркальні панелі складаються навколо центральної фотоелектричної панелі (використовується під час розгортання системи), що керуються моторизованими петлями. Відстеження сонця здійснюється за допомогою окремо встановлених фоторезисторів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

9

Це користувацький матеріал, який було написано учасником спільноти, що не входить до складу редакції чи адміністрації. Підтримуючи авторів оцінками, ви допомагаєте нашій спільноті розвиватися.

Увійдіть, щоб читати ще 5 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.