Завершився конкурс NASA на проектування шлюзів для неспіввісних конструкцій
Multi-Gravity Active-Active Mating Adapter (MGAAMA) — це система стикування, призначена для з’єднання житлових елементів космічних суден та модулів в умовах як гравітації, так і мікрогравітації. Унікальною особливістю цієї системи стикування є те, що кожен активний кінець з’єднаний із центральною перегородкою через платформи, з зміщенням до 15 градусів по всіх 3-х осях між пристикованими елементами. Це дає змогу не лише стиковуватися на нерівній місцевості, але й дозволяє багатоелементним архітектурним формам слідувати гнучким траєкторіям поверхні, наприклад, навколо перешкод або навіть утворювати кругову структуру, таку як обертовий космічний корабель, призначений для створення штучної гравітації. Однак ця гнучкість ускладнює дизайн платформи шлюзу, яка в умовах природної або штучної гравітації повинна витримувати навантаження, а також не перешкоджати своїм приводам.

Переміг проект від nazarii.vareshchuk-1. Ця конструкція має простішу геометрію та використовує телескопічні балки як основний механізм. Загалом, це чудовий, дуже добре продуманий дизайн і найсильніша з розроблених концепцій. Система виглядає відносно зручною у використанні та в цілому задовольняє потреби MGAAMA. Основні компоненти здаються простими у виготовленні за допомогою ЧПК або інших технологій, і повинні працювати роками без втручання та технічного обслуговування.




Друге місце зайняв проект від muhammad.fikri-28. Цей дизайн використовує існуючі рішення. Телескопічні трубки забезпечують велику гнучкість системи та забезпечують певний рівень модульності та ремонтопридатності. Трубки, здається, легко замінити, якщо виникнуть проблеми. Кругле січення повзунків зробить ходіння у взутті або шкарпетках на тонкій підошві більш комфортним, ніж по платформах з гострими краями. Ця концепція здається зручною, адже екіпаж міг би розслабитися, сидячи або лежачи на ній у вільний від роботи час – вона виглядає майже як масажер. Округла форма повзунків знижує ймовірність травм. Конструкція здається досить простою і дозволяє розібрати підлогу для огляду, ремонту тощо. Однак було б неприємно розбирати всю конструкцію, щоб дістати предмети, що впали. Було б краще, якби можна було знімати менші групи трубок за раз – достатньо велику кількість, щоб можна було дотягнутися вниз і працювати під підлогою.


Третє місце зайняв проект від podroykin.igor-1. Це простий і ефектний дизайн, наприклад решітки здаються знімними, що забезпечує легкий доступ для процедур технічного обслуговування. Конструкція модульна і має легкозамінні компоненти. Усі компоненти виглядають відносно простими у виготовленні. Більшість з них можна виготовити за допомогою обробки з ЧПК або 3D-друку. Відстань між ламелями є найбільшим недоліком цієї системи, вона зробить ходьбу трохи неприємною. Також оскільки проміжки між планками більші, ніж ширина самих планок, елементи на колесах може бути складно транспортувати.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Яка несподівана новина :) Ніколи такого не було :)
Пасиб, 2018й я даже не смотрел если честно. ЗЫ справедливости ради у дракош там в цене сидит…
https://oig.nasa.gov/docs/IG-18-016.pdf >Using current flight projections for CRS-2, SpaceX’s average price per kilogram increased by 50 percent compared…
Некоторое время назад сделал бота для отслеживания запусков и др. событий. https://t.me/RL365Bot Upcomig launches кнопка выводит список…
> The first flight of Boeing’s CST-100 Starliner commercial crew vehicle with astronauts on board, previously scheduled…
Супер!
А вось тут яшчэ цікавая навіна. https://astronews.ru/cgi-bin/mng.cgi?page=news&news=20230319131805
>То есть карта высот? Но мне даже страшно подумать насколько неточен такой метод. Так первые карты и…
Иван и Яков, убедили. Спасибо!
Ніяк - Маск вже спростував цю інформацію
Цікаво як на це дивиться дядечко Сем. І особливо син його, Пентагон. Одна річ, продавати арабам будь-що,…
Кстати - можно ссыль на отчет аудита про увеличение стоимости дракош? а то пересмотрел сохраненные отчеты что…
В среднесрочной перспективе территориальный вопрос может возникнуть между владельцами частных колоний и государственных. И я писал, что…
>Это с экипажем неужели. Какая стоимость пуска текущего грузовика, примерно? >Можно за меньшие деньги использовать тот что…
Да, компании 20 лямов, и Маску лично 20 лямов. На фоне текущей Теслы - порядок цифр другой.…
Если честно - полутруп Рогозмоса меня слабо инетересует, а у ULA и Arianspace есть будущее только в…
Якщо б його розробкою займалось SpaceX - він вже літав би, IMO
Интересный факт. Цитата(перевод): > К понедельнику Россия запустила три ракеты, две «Союз» и одну «Протон», в 2023…
А мені шкода DC... Міг би вже літати. https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/BKtHxoNpX7rLF6ZLscgP5D.jpg Скажете, що це конкурент Драгону? Так. Але Маск…
> Для вулкана нужна магма под давлением, кора которая это давление держит, разве нет? Да. А кто…
Мне кажется - вы не тому комментарий кинули. Я в свою очередь уже заколебался повторять, что я…
Скорее пока только шанс на шанс :) Сделка еще не закрыта.
> В дополнение к работе НАСА и Аксиом. ... Вот тут я с вами полностью согласен. Когда…
> maybe a way to make multiple awards, give some an opportunity to try recycling components from…
Не важно, сможет SpaceX закончить Старшип или нет, просто пока не будет готового решения, которое на порядки…