ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Blue Origin відправила посадкову платформу для перших ступенів ракети New Glenn на звалище

Судно Jacklyn вирушає з порту Пенсаколи на утилізацію. Фото: Benjamin Van Der Like | Port of Pensacola

Корабель, який мав використовуватися в якості посадкової платформи для перших ступенів ракети New Glenn, відправляється на утилізацію. Blue Origin придбала це вантажне судно у 2018 році – тоді воно називалось Stena Freighter. Пізніше, наприкінці 2020 року, компанія доставила судно до порту Пенсакола у Флориді і перейменувала його на Jacklyn, на честь матері засновника компанії Джеффа Безоса.

Керівництво Blue Origin бачило у Jacklyn багато переваг. Довжиною понад 180 метрів і шириною 25 метрів, воно могло продовжувати рух під час посадки першого ступеня і забезпечувати куди більшу стійкість у відкритому морі, ніж платформи, які використовує SpaceX.

На даний момент компанія переглянула свої плани. 14 серпня почалося відбуксирування корабля з Пенсаколи до порту Браунсвіл в Техасі. Згідно з розкладом, Jacklyn має прибути на утилізацію 19 серпня.

Процес “перетворення” його у посадкову платформу зайшов настільки далеко, що початкову форму вантажного судна кораблю не повернути. Директор порту у Техасі зазначив, що тепер через це судно буде списано. Однак причина, через яку зупинилася процедура перетворення його на посадкову платформу, ані компанія, ані порт не розголошують.

Одна з цілей Blue Origin – забезпечити безпечний та економічний доступ до космосу. Після ретельного аналізу компанія прийняла рішення відмовитися від використання Jacklyn як посадкової платформи.

Представник компанії Blue Origin

Компанія тримає в секреті альтернативні варіанти посадкових платформ. За чутками, це можуть бути баржі подібні до тих, які використовує SpaceX. Крім того, не розголошується і бюджет, який був витрачений на купівлю та модернізацію Jacklyn. Директор техаського порту, Кларк Меррітт, зазначив, що компанія Offshore Inland, яка займалася реконструкцією судна, виконала роботу на “десятки мільйонів доларів”, а в порту цим завданням займалися 150 осіб.

Джерело

20
Увійдіть, щоб читати ще 10 коментарів, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Коррозійний Майор Том
Вечность назад

Несмотря на хвалебную песнь некого Bo Burnham, Лысый Джефри в очередной раз показывает отличный от ноля результат. Только опять в отрицательную сторону.

Якісний Іншопланетянин
Вечность назад

"Мамой клянусь" скоро New Glenn "полетить")))...Джефф Безос

Веселий HAL 9000
Вечность назад

Были слухи, что "истоки" обратились к той же фирме что строила посадочные баржи для спейсов - дескать, после стольких успешных посадок и всего одного потерянного бустера шторма и раскачка (для борьбы с которыми и нужно было большое и дорогое судно) оказались не так уж важны и не так уж критичны с точки зрения количества отмен пусков по морской погоде...

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.