ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Відбувся дебют ракети Vega C

1
Ракета Vega C на стартовому майданчику Гвіанського космічного центру. Фото: ESA | M. Pedoussaut

13 липня здійснила свій першій політ ракета-носій середнього класу Vega C компанії Arianespace. Запуск відбувся з території Гвіанського космічного центру о 13:13 UTC після двох затримок, викликаних технічними негараздами.

Головним корисним вантажем ракети став італійський супутник Laser Relativity Satellite-2 (LARES-2) – 295-кілограмовий апарат, призначений для перевірки Загальної теорії відносности. На 85-й хвилині після старту супутник було виведено на нахилену орбіту на висоті 5893 кілометри.

Окрім того, Vega C доставила на орбіту три італійські кубсати: AstroBio, що протестує технологію з детекції біомолекул в космосі, Greencube з експериментом з вирощування рослин за умов мікрогравітації, та ALPHA, призначений для дослідження магнітосфери Землі.

Францію представили кубсати Celesta й MTCube-2. Перший, створений у співпраці з CERN, націлений на вдосконалення детекторів радіації; другий вивчатиме вплив радіації на комп’ютерну пам’ять.

Нарешті, останній апарат, Trisat-R, є розробкою Маріборського університету, що у Словенії. Мета цього супутника – дослідження йоносфери Землі та поясу Ван Аллена.

Arianespace, що проводила запуск, оголосила про успіх місії:

Тепер, із першим вдалим запуском, Arianespace розпочинає експлуатацію Vega C. Це – ключовий етап у боротьбі за незалежний доступ до космосу для Європи.

Стефан Ізраель, генеральний директор Arianespace

Перший комерційний запуск Vega C заплановано на листопад: на замовлення компанії Airbus ракета доставить на орбіту супутники Pléiades Neo 5 та 6.

Ключова відмінність Vega C від своєї попередниці, Vega, полягає у потужніших двигунах: P120C на першому ступені та Zefiro-40 на другому. Нова ракета здатна доставити на 700-кілометрову полярну орбіту 2,3 тони вантажу – на 800 кілограмів більше за попередню модель.

Основні моменти передстартової підготовки та запуску можна подивитися у відео на YouTube-каналі Європейської космічної агенції:

Джерело

26
Увійдіть, щоб читати ще 4 коментаря, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Спокійна Аліса Селезньова
Вечность назад

Красиво всё и монументально, но сразу видно что всё очень затратно. Не идут по пути удешевления, всё "штучно" делается... И действительно, как тут сказали, изображение взлёта достаточно бледное. Странно для французов. Ведь полно сейчас качественной видеотехники чтобы делать хорошее видео.

Кричущий Армстронг Н.
Вечность назад

убогий сайт

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.