PopularEditorialNew
BestОбсуждаемое

Чому на телескопі Джеймса Вебба немає відеокамер?

2

Якщо ви уважний глядач, то могли помітити, що розкриття Джеймса Вебба було показано тільки на анімації. Чому так, де камери? Невже якість відео настільки погана, що соромно показувати? Чи космічне агенство ховає від нас правду про плоску землю, а реального телескопу не існує? Насправді, на Веббі не просто немає камер. Не тільки мене зацікавило питання «чому?», тому на офіційному сайті Nasa з’явилася відповідь (посилання унизу).

Спочатку розберемося як контролюється розгортання. Механічні, теплові та електричні датчики надають широкий спектр важливої інформації про поточний стан і продуктивність телескопа під час його перебування в космосі. Систему камер спостереження, для відстеження за розгортання місії, розглядали та детально вивчали на етапі проектування Вебба, але в результаті було відхилено.

«Це не так просто, як поставити камеру на дверний дзвінок чи навіть камеру на ракету. У випадку Webb все набагато складніше» – сказав Пол Гайтнер, заступник менеджера проекту з технічних питань.

Перш за все, Webb є достатньо великим, зазнає багато змін під час розгортання та має багато конкретних місць, в яких відбувається розгортання. Для моніторингу розгортання Webbа за допомогою камер знадобиться або декілька камер вузького поля, що додасть значної складності, або кілька з широким кутом огляду, з яких одержали б мало детальної інформації.

Жгути проводів для камер повинні були б перетинати рухомі навколо обсерваторії та додавати більше ризику вібрації, тепло від кабелів являє особливу проблему для надчутливих сенсорів. Webb випадково може вивчити теплову сигнатуру кабелів, а не всесвіту.

Тоді виникає питання освітлення. Вебб дуже блискучий , тому камери на світлій стороні, зверненій до сонця, будуть схильні до екстремальних відблисків і контрасту, тоді як камери на холодній, затіненій стороні потребують додаткового освітлення. Крім того, камери на холодній стороні повинні були б працювати при дуже низьких кріогенних температурах.

Незважаючи на ці проблеми, інженери створили та випробували деякі схеми камер на повномасштабних макетах телескопах. Однак вони дізналися про вищезгадані проблеми.

Відео: ESA

Посилання

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

44

Это пользовательский материал, написанный участником сообщества, который не входит в состав редакции или администрации. Поддерживая авторов оценками, вы помогаете нашему сообществу развиваться.

Войдите, чтобы видеть ещё 39 комментариев, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Отличный Starman
Вечность назад

Тре було запустити не 1, а 2 супутники, один із яких знімав би вебба дистанційно)))

Расточительный Джефф Бизнес
Вечность назад

Эх, никто им не подсказал идею с телескопической селфи-палкой. :-)

Волшебный Бори Труно
Вечность назад

Дякую

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зарегистрируйтесь на сайте, чтобы не видеть рекламу, создавать и отслеживать темы, сохранять статьи в личные закладки и участвовать в обсуждениях
If you were unable to log in, try this link.