Китай офіційно заявив про розробку супер важкої ракети Long March 9

В закладки

Китай офіційно схвалив розробку супер важкої ракети під назвою Long March 9 або CZ-9. Рішення було оголошено в середу китайським державним телебаченням.

В  інтерв’ю CCTV заступник директора Китайського національного космічного агентства У Яньхуа сказав, що основною метою нової ракети є «пілотована посадка на Місяць та Марс», яку може здійснити країна.

За словами китайських чиновників, країна планує дебютний запуск на 2030 рік. Це узгоджується з попередніми оцінками графіку запусків . Планується, що ракета матиме вантажопідйомність 140 метричних тонн з можливістю відправити 50 і більше тонн на місячну орбіту. Це буде величезний транспортний засіб з 10-метровим сердечником і 5-метровими бічними підсилювачами. Китай також хотів би з часом зробити ракету, або принаймні її частину багаторазовою.

Перспективи ракети CZ-9 піддавалися певним сумнівам минулого року, коли Китай заявив про можливість розробки трьох корпусного супер тяжа по аналогії з Американською ракетою Falcon Heavy, але новин про цей проек поки що нема. На даний момент, принаймні здається, що Китай повністю переключився на розробку проекту Long March 9.

Цільова дата 2030 року для CZ-9 може здатися віддаленою для розробки ракет, але вона буде відносно швидкою в порівнянні з проектуванням і будівництвом ракети Space Launch System НАСА, розпочатою десять років тому. Початкова конфігурація ракети SLS матиме підйомну здатність від 70 до 85 тонн і може бути запущена в 2022 році. Тільки після двох додаткових основних оновлень, які можливо будуть коштувати близько 20 млрд доларів і будуть виконані до 2030 р., Ракета НАСА матиме вантажопідйомність близько 130 тонн.

Ми чуєм досить гучну заяву Китаю про намір продовжити дослідження глибокого космосу людиною. Країна вже загалом говорила про створення Місячної бази приблизно за десять років, але схоже це перший випадок, коли Китай висловлює зацікавленість у відправці людей на Марс, як наступну космічну місію.

arstechnica.com

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

5
Войдите, чтобы видеть ещё 11 комментариев, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Starman
Вечность назад

Китай хочет быть на первом месте в мире по всем основным достижениям науки, промышленности, хайтека. Поэтому и напрягается так. Всех опередить. Неважно какими средствами. Напоминает потуги бывшего СССР, который тоже хотел быть "впереди планеты всей"...

Показать скрытые комментарии

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
If you were unable to log in, try this link.