ПопулярноеРедакцияСвежееЛучшее
Итоги года

Лист Білла та Мелінди Гейтс. Рік, коли глобальна система охорони здоров’я торкнулася кожного

Ми пишемо цього листа після року, не схожого ні на який інший в сучасній історії.

Два десятиліття тому ми створили фонд, орієнтований на глобальне здоров’я, оскільки ми хотіли використати прибутки від Microsoft, щоб покращити якомога більше життів. Здоров’я є основою будь-якого процвітаючого суспільства. Якщо ваше здоров’я піл загрозою — або якщо вас турбує зараження смертельною хворобою, — важко зосередитися на чомусь іншому. Залишатися живим і здоровим стає вашим пріоритетом на шкоду всьому іншому.

За останній рік багато з нас вперше відчули таку реальність особисто. Зараз майже кожному рішенню передує нове розміркування: як я можу мінімізувати ризик зараження або розповсюдження COVID-19? Ймовірно, цей лист читають і деякі епідеміологи, але ми припускаємо, що більшість людей минулий рік змусив переорієнтувати своє життя навколо цілком нового для них лексикону, котрий включає такі терміни, як «соціальне дистанціювання» та «вирівнювання кривої» і “R0” вірусу. (А для епідеміологів, котрі читають це: ми впевнені, що ніхто більше вас самих не здивований тим, що ми зараз живемо у світі, де ваш колега Ентоні Фаучі прикрасив обкладинку журналу InStyle).

Коли ми писали наш останній щорічний лист, світ лише починав усвідомлювати наскільки серйозною може стати нова пандемія коронавірусу. Попри те, що наш фонд замислювався над можливою пандемією вже давно — особливо після епідемії Еболи у Західній Африці — ми були вражені тим, що COVID-19 миттєво зруйнував економіку, роботу, освіту та добробут у всьому світі.

Всього за кілька тижнів з моменту, як ми почули слово «COVID-19», ми почали закривати офіси нашого фонду та приєднуватися до мільярдів людей по всьому світу, які адаптувалися до абсолютного іншого способу життя. Ці дні стали для нас сумішшю відеозустрічей, тривожних новин та страв з мікрохвильовки.

Втім, інші люди постраждали ще більше. COVID-19 коштував життів, заразив мільйони людей та затягнув світову економіку у руйнівну рецесію. Півтора мільярда дітей мали труднощі з навчанням у класі, а деякі з них можуть і не повернутися у школи. Критично важливі працівники роблять неможливе, ризикуючи собою та сім’ями. Стрес та ізоляція матимуть тривалий вплив на наше психічне здоров’я. Також, сім’ї у кожній країні мусили пропустити багато важливих моментів у житті — випускні, весілля та навіть похорони. (Смерть Білла-старшого у вересні була більш болісною через те, що ми навіть не могли оплакати його разом).

Історія, мабуть, запам’ятає ці останні пару місяців як найбільш болючий час посеред усієї пандемії. Але надія вже на горизонті. Хоч попереду нас чекає довге відновлення, світ має здобутки перед вірусом — це нові тести, методи лікування та вакцини. Ми віримо, що ці нові інструменти незабаром змінять тенденцію на краще.
Мить, у якій ми опинилися, нагадує цитати Вінстона Черчилля.

Осінню 1942-го він виголосив знамениту промову, де відзначив воєнну перемогу, яка, на його думку, була переломним моментом у війні з нацистською Німеччиною. «Це не кінець» — попередив він. «Це навіть не початок кінця. Але, можливо, це кінець початку».

Що стосується COVID-19, ми віримо, що кінець початку вже близько. Ми також усвідомлюємо чого нам це коштувало: небачені і ніколи не знані спільні зусилля всього світу — політики, дослідники, медичні працівники, керівники підприємств, громадські активісти, релігійні громади та багато інших людей об’єдналися по-новому.

Ці спільні зусилля надважливі, бо у такій глобальній кризі ви не хотіли б, аби компанії зважали лише на прибуток або держава захищала лише своїх громадян. Вам потрібно багато різних людей та інтересів, які поєднуються, аби принести користь усім людям.
Філантропія може допомогти у такій співпраці. Наш фонд працює над інфекційними хворобами вже десятки років, і завдяки цьому ми маємо давні та міцні стосунки зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, експертами, урядами країн та приватним сектором. І, оскільки наш фонд перш за все, орієнтується на проблемах бідних людей, ми також розуміємо наскільки важливо враховувати унікальні потреби країн з низьким рівнем доходу.

На сьогодні, наш фонд вже інвестував 1.75 мільярда доларів на боротьбу з коронавірусом. Більша частина цих грошей спрямована на виробництво та закупівлю важливих медичних товарів. Наприклад, ми підтримали дослідників, що розробляють нові методи лікування COVID-19 включно з моноклональними антитілами. Також ми співпрацювали з партнерами, щоб переконатися, що ці ліки виконані таким чином, щоб їх було легко доставляти та використовувати у найбідніших частинах світу, щоб допомогти людям у будь-якому куточку планети.

Ми також підтримали зусилля з пошуку та розповсюдження безпечних та ефективних вакцин проти вірусу. За останні два десятиліття, ми підтримали розробку 11 сертифікованих та ефективних вакцин, і наші партнери застосовували уроки, які ми вивчили на цьому шляху для розробки вакцин проти COVID-19.
Цілком можливо, що до того, як ви прочитаєте це, ви або хтось із ваших знайомих вже отримає вакцину проти COVID-19.

Той факт, що ці вакцини вже стають доступними, на наш погляд, є надзвичайно визначним- особливо з огляду на те, що COVID-19 був практично невідомою інфекцією на початку 2020 року та на скільки ретельним є процес забезпечення безпеки та ефективності вакцини. (Важливо, щоб люди розуміли, що, хоча ці вакцини були розроблені за прискореним терміном, перед затвердженням вони все одно повинні відповідати суворим правилам).

Мешканка будинку престарілих в Нью-Йорку отримує вакцину. Credit: Spencer Platt/Getty Images

Жодна країна або компанія не змогла б досягнути цього сама. Спонсори по всьому світи об’єднали ресурси, конкуренти ділились результатам досліджень і кожен причетний мав фору завдяки багаторічним інвестиціям у технології, які допомогли відкрити нову еру у розробці вакцин. Якби новий коронавірус з’явився скажімо у 2009, а не у 2019, то шлях до вакцини був би набагато довшим.
Звісно, недостатньо лише створити безпечну та ефективну вакцину в лабораторії. Необхідні мільярди доз по всьому світу аби захисти всіх, кому загрожує ця хвороба, а тому ми допомагали партнерам з виробництвом вакцин прямо під час їх розробки (зазвичай цей процес відбувається покроково).

Зараз кожен у світі хто потребує дозу вакцини, має отримати її — починаючи з медичних співробітників на передовій та інших груп високого ризику. У минулому, наш фонд працював з виробниками та партнерами, аби доставити інші вакцини дешево та у дуже великих масштабах (зокрема, для 822 мільйонів дітей у країнах з низьким доходом через Gavi, Альянс вакцин). Ми хочемо зробити те саме і з COVID-19.

Наш фонд та його партнери також виявили бажання вирішити проблеми COVID-19 іншими способами. Коли наш друг Уоррен Баффет пожертвував основну частину своїх статків на подвоєння ресурсів нашого фонду у 2006 році, він закликав нас залишатися зосередженими на питаннях, які завжди були центральними для нашої місії. Боротьба з COVID-19 була важливою частиною будь-якої глобальної роботи в галузі охорони здоров’я у 2020 році, але це не було єдиним нашим акцентом протягом останнього року. Колеги фонду продовжують прогресувати у всіх наших програмних областях.
Команді, що займається малярією, довелося переосмислити, як розподіляти сітки для ліжок в той час, коли їхнє використання кількома людьми одночасно стає небезпечним.

Ми допомагаємо партнерам зрозуміти вплив COVID-19 на вагітних жінок та немовлят та гарантуємо, що вони й надалі отримуватимуть основні медичні послуги. Наші освітні партнери допомагають вчителям адаптуватися до світу, де їхній ноутбук стає їхнім класом. Іншими словами, ми продовжуємо навчатись тій самій меті, яка була у нас з тих пір, як наш фонд відкрив свої двері: переконатися, що кожна людина на планеті має шанс жити здоровим та продуктивним життям.

Шкільна вчителька з Сеулу, Південна Корея, працює з учнями віддалено. Credit: Chung Sung-Jung/Getty Images

Якщо і є хоч якась причина чому ми дивимось по той бік пандемії з оптимізмом, то вона полягає у наступному: хоча пандемія змусила багатьох людей вивчити купу нових слів, вона також привнесла новий вміст у застарілі терміни як от «глобальне здоров’я».
У минулому, «глобальне здоров’я» не означало здоров’я кожного та усюди. Це скоріше був термін, яким люди з багатих країн, позначали здоров’я людей у бідних країнах. Правильніше було казати «здоров’я країни, що розвивається».

Втім, минулоріч дещо змінилося. У 2020-му, глобальне здоров’я стало локальним. Штучні відмінності між багатими та бідними країнами не встояли перед вірусом, який не знає географії та кордонів.
Ми всі на власні очі побачили, як швидко хвороба, про яку ви ніколи не чули в місці, де ви, можливо, ніколи не бували, може спричинити надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я прямо на вашому власному подвір’ї. Віруси, подібні до COVID-19, нагадують нам, що, незважаючи на всі наші відмінності, кожного в цьому світі біологічно пов’язує мікроскопічна мережа мікробів і частинок — і, подобається нам це чи ні, саме це нас об’єднує.

Ми сподіваємось, що досвід, який ми всі пережили за останній рік, призведе до довгострокових змін у способі мислення людей про глобальне здоров’я — і допоможе людям у багатих країнах зрозуміти, що інвестиції у глобальне здоров’я приносять користь не лише країнам з низьким рівнем доходу, але взагалі усім. Ми були раді побачити, що США включили у свій останній пакет допомоги по COVID-19 окремі 4 мільярди доларів для Гаві. Такі інвестиції забезпечують людству готовність до наступних глобальних викликів.
Подібно до того, як Друга світова війна стала визначальною подією для покоління наших батьків, пандемія коронавірусу, яку ми переживаємо зараз, визначить нашу. І подібно до того, як Друга світова війна призвела до посилення співпраці між країнами для захисту миру та встановлення пріоритетів заради загального блага, ми вважаємо, що світ зараз отримав важливу можливість перетворити важко здобуті уроки цієї пандемії на більш здорове та справедливе майбутнє для всіх .

В останній частині цього листа, ми говоримо про дві важливих, на нашу думку, сфери, які дозволять нам побудувати краще майбутнє: пріоритезація капіталу та підготовка до нової пандемії.

Чи можемо ми вийти з цієї пандемії більш рівними, ніж ми в неї вступили?

Мелінда: Одна з речей, за якими я найбільше сумувала за останній рік, — це поїздки, в яких ми могли спостерігати за роботою нашого фонду. Весь мій дім заставлено фотографіями жінок, яких я зустрічала у цих поїздках. Зараз, коли я працюю вдома, я постійно бачу їхні обличчя.

Я часто думаю про те, як виглядає пандемія їхніми очима і як вони справляються. Коли я проводжу відеодзвінки з експертами та світовими лідерами, я намагаюся уявити, як рішення, що приймаються в цих розмовах, вплинуть на цих жінок та їхні сім’ї. Вони щодня нагадують про важливість забезпечення того, щоб світова реакція на COVID-19 нікого не залишала позаду.
Від СНІДу до Зіки та Еболи спалахи хвороб мають тенденцію дотримуватися невтішної моделі. Вони ранять одних людей більше, ніж інших — і ті, кому пощастило менше, не є випадковими людьми. Вражаючи наше суспільство, вони використовують вже існуючу нерівність.

Те саме стосується COVID-19. Люди з меншими статками переживають пандемію гірше, ніж більш забезпечені. Працівники сфер життєзабезпечення стикаються з більшими ризиками, ніж ті, хто може працювати вдома. Студенти, які не мають доступу до Інтернету, відстають від студентів, що навчаються дистанційно. У США кольорові спільноти хворіють і помирають частіше, ніж інші американці. І в усьому світі жінки, які боролись за владу та вплив все своє життя, бачать, як крихкий прогрес десятків років руйнується за лічені місяці.

Від самого початку пандемії наш фонд співпрацював із партнерами в США та у всьому світі з метою подолання нерівномірних соціальних та економічних наслідків COVID-19 та запобігання зростанню цих існуючих нерівностей.

У Сполучених Штатах багато наших зусиль проти COVID збігаються з нашою роботою щодо расової справедливості. Наприклад, дані говорять нам, що чорношкірі американці втричі частіше, ніж білі американці, хворіють на COVID-19. Вони також частіше живуть у районах з обмеженим доступом до тестування. Щоб допомогти задовольнити попит на тестування місцевих громад, наш фонд співпрацював із історично чорними коледжами та університетами та допомагав розширити можливості діагностичного тестування у своїх кампусах.

Медичні працівники перевіряють людей на наявність COVID-19 у Нешвілі, штат Теннессі.

Ми також вирішуємо питання непропорційного впливу пандемії на кольорових людей іншими способами, зокрема через освітню роботу нашого фонду. Ми стурбовані тим, що студенти відстають на всіх рівнях (коли минулої весни коли закрилися, середній школяр втратив місяці прогресу в навчанні), але нас особливо турбує те, що COVID-19 може посилити давні бар’єри для вищої освіти, особливо для студентів які є чорношкірими, латиноамериканцями або з домогосподарств з низьким рівнем доходу. Середній заробіток випускників коледжів у два рази перевищує заробіток випускників середніх шкіл, тому ставка для цих молодих людей висока. Щоб допомогти студентам обходити бар’єри, що їх встановив COVID-19, наш фонд розширив наші партнерські стосунки з трьома організаціями, які мають досвід роботи з використанням цифрових інструментів. Це має допомогти студентам не сходити зі шляху до здобуття вищої освіти. Ми вважаємо, що запроваджені моделі допомагатимуть студентам і в постпандемічному світі.

Коли справа стосується нашої роботи за межами Сполучених Штатів, основним моїм акцентом були заклики до світових лідерів поставити жінок в центрі їхньої реакції на COVID-19. Якщо уряди ігноруватимуть той факт, що пандемія та наслідки рецесії впливають на жінок інакше, ніж на чоловіків, це продовжить кризу та сповільнить економічне відновлення для всіх.

Наприклад, через економічні шатдауни за останній рік сотні мільйонів людей у країнах з низьким рівнем доходу потребували допомоги свого уряду для задоволення основних потреб. Але жорстока іронія полягає в тому, що жінки, яким найбільше потрібна ця економічна допомога, як правило залишаються невидимими для власних урядів. Важко безпечно та швидко надіслати готівку жінці, яка не з’являється в податкових списках, не має офіційного посвідчення особи або не має мобільного телефону. Якщо фінансові системи спеціально не розроблені для охоплення цих жінок, ці системи, швидше за все, виключатимуть їх, просуваючи ще далі до економічної грані. Наш фонд співпрацює зі Світовим банком, щоб допомогти країнам подолати ці перешкоди та створити програми цифрових переказів готівки з урахуванням потреб жінок.

Бізнес-агент допомагає жінці з банківським переказом. Сілана, Індія.

У більш широкому сенсі ми підтримуємо зусилля з розробки планів економічного реагування, орієнтованих на жінок та працівників із низькою зарплатою. У країнах з низьким та середнім рівнем доходів найбідніші люди, як правило, самостійно працюють у неформальному секторі — наприклад, фермери або вуличні торговці.

Політики часто не помічають цих працівників, і традиційні заходи стимулювання не відповідають їхнім потребам. (Податкові знижки насправді не допомагають людям, які не платять податки — і хто оплачуватиме вашу «оплачувану відпустку», якщо ви працюєте на себе?) Наш фонд допоміг фінансувати дослідження того, як уряди можуть виправити ці діри в захисній мережі, визначивши пріоритетні заходи у напрямках грошових субсидій, продовольчої допомоги та мораторіях на оренду житла та комунальні послуги.

Минулий рік також просвітлив увагу на оплаті праці жінок, про що я вже писала у цьому листі. Оскільки мільярди людей зараз залишаються вдома, попит на неоплачувані роботи по догляду — приготуванню їжі, прибиранню та догляду за дітьми — зріс. Жінки вже виконували близько трьох чвертей цієї роботи. Зараз, під час пандемії, вони взяли на себе ще більше. Ця робота може бути безоплатною, але вона має величезні витрати: у всьому світі двогодинне збільшення неоплачуваної роботи жінок пов’язане із зменшенням участі жінок у оплачуваних роботах на цілих 10 відсотків. Коли уряди відновлюють свою економіку, настав час почати розглядати догляд за дітьми як важливу інфраструктуру — настільки ж гідну фінансування, як будування доріг та прокладання волоконно-оптичних кабелів. У довгостроковій перспективі це допоможе створити більш продуктивні та всеохоплюючі постпандемічні економіки.

Однак ми з Біллом глибоко стурбовані тим, що на додаток до того, щоб відновити стільки старих нерівностей, пандемія ще й розкриває нову: нерівність імунітету. Майбутнє, коли найбагатші люди мають доступ до вакцини проти COVID-19, тоді як решта світу — ні.

Багаті країни вже витрачали місяці на підготовку доз вакцин, щоб розпочати імунізацію своїх людей, щойно ці вакцини будуть затверджені. Але ситуація наразі така, що країни з низьким та середнім рівнем доходу зможуть забезпечити вакцинами лише одного з п’яти людей власного населення. У світі, де глобальне здоров’я є місцевим, це має турбувати всіх нас.

Від самого початку пандемії ми закликали багаті країни пам’ятати, що COVID-19 в будь-якому місці є загальною загрозою. Поки вакцини не досягнуть усіх, постійно з’являтимуться нові осередки захворювання. Ці осередки ростимуть та поширюватимуться. Школи та офіси знову закриються. Цикл нерівності триватиме. Чи зможе світ об’єднається для того, щоб наука, яка рятвала життя в 2020-му році, врятувала якомога більше життів у 2021-му?

Такі екзистенційні кризи не залишають жодної сторони життя непорушеними. Але рішення у відповідь на ці історичні події також матимуть свої глобальні наслідки. Всеосяжна реакція врятує сьогоднішні життя та засоби до існування — і створить фундамент для постпандемічного світу, який буде сильнішим, рівноправнішим і стійкішим.

Вже зараз час замислюватися про наступну пандемію

Білл: Одне з питань, яке мені ставлять найчастіше, — коли світ на мою думку повернеться до норми. Я розумію чому. Ми всі хочемо повернутися до того, що було до COVID-19. Але є одна сфера, в якій, я сподіваюся, ми ніколи не повернемося назад: це наше самозаспокоєння щодо пандемій.

На жаль, реальність така, що COVID-19 може бути не останньою пандемією. Ми не знаємо, коли станеться наступна, чи це буде грип, коронавірус чи якесь нове захворювання, якого ми ніколи раніше не бачили. Але що нам відомо, так це те, що ми не можемо дозволити собі знову бути упійманими зненацька. Загроза наступної пандемії завжди буде нависати над нашими головами доки світ не вживатиме заходів для запобігання цьому.

Хороша новина полягає в тому, що ми можемо випередити спалахи інфекційних хвороб. Незважаючи на те, що світ багато в чому не підготувався до COVID-19, ми все ще отримуємо вигоду від дій, вжитих у відповідь на попередні спалахи захворювань. Наприклад, епідемія Ебола чітко дала зрозуміти, що нам потрібно пришвидшити розробку нових вакцин. Отже, наш фонд співпрацював з урядами та іншими донорами для створення Коаліції за інновації щодо готовності до епідемій (CEPI). CEPI допомогла профінансувати низку вакцин-кандидатів від COVID-19, включаючи вакцини Moderna та Oxford AstraZeneca. Коаліцію було глибоко залучено до роботи щодо рівноцінного доступу до вакцин.

Щоб не допустити повторення минулорічних труднощів, загрози пандемії слід сприймати так само серйозно, як ми сприймаємо загрозу війни. Світ повинен подвоїти інвестиції в розробку та створення вакцин, в такі організації, як CEPI, що виявилися безцінними під час пандемії. Ми маємо створити нові методи реакції на подібні загрози.

Запобігання наступній пандемії потребуватиме витрат десятків мільярдів доларів на рік. Це великі інвестиції, але пам’ятайте, що пандемія COVID-19, за оцінками, коштує світові 28 трильйонів доларів. Світ повинен витратити мільярди, щоб заощадити трильйони (і запобігти мільйонам смертей). Я вважаю це найкращим та найбільш економічно вигідним страховим полісом, який людство могло б придбати.

Основна частина цих інвестицій повинна надходити з багатих країн. Країни з низьким та середнім рівнем доходу та фонди, такі як наш, мають зіграти свою роль, але відповідальність мають в першу чергу брати на себе уряди держав із високим рівнем доходу, бо саме вони отримають найбільшу користь. Якщо ви живете в багатій країні, у ваших інтересах, щоб ваш уряд мав намір забезпечити готовність до пандемії у всьому світі. Мелінда писала, що COVID-19 в будь-якому місці є загрозою здоров’ю; те саме стосується наступної потенційної пандемії. Інструменти та системи, створені для зупинки патогенних мікроорганізмів, повинні охоплювати всю земну кулю, в тому числі — країни з низьким та середнім рівнем доходу.

Для початку уряди повинні продовжувати інвестувати в наукові інструменти, які дозволяють нам пройти цю нинішню пандемію. Навіть після того, як COVID-19 лишиться позаду. Нові досягнення стануть фундаментом наступного разу, коли з’явиться нове захворювання. Потрібні були місяці, щоб досягти достатньої потужності для масового тестування на COVID-19 у США. Але цілком можливо створити систему діагностики, яку можна буде розгорнути дуже швидко. До наступної пандемії, я сподіваюсь, у нас буде така, як я її називаю, мегадіагностична платформа, яка буде здатна тестувати до 20 відсотків світового населення щотижня.

Медпрацівник виконує швидке тестування на COVID-19. Credit: Angus Mordant/Getty Images

Я впевнений і у тому, що наступного разу ми матимемо кращі методи лікування. Одними з найбільш перспективних препаратів проти COVID-19 є моноклональні антитіла. Якщо пацієнт отримує їх досить рано, ви можете потенційно знизити рівень смертності на цілих 80 відсотків.

Наш фонд протягом десятиліття фінансував дослідження моноклональних антитіл як потенційного засобу лікування грипу та малярії. Ці антитіла можна використовувати для лікування будь-якої кількості захворювань. Недоліком є те, що вони вимагають багато часу на розробку та виготовлення. Ймовірно, знадобиться ще п’ять років постійного вдосконалення технології, перш ніж ми зможемо швидко ввести її в дію у відповідь на нові патогени.

Я також очікую, що протягом наступних п’яти років ми побачимо величезний прогрес у нашій здатності розробляти нові вакцини — значною мірою завдяки успіху вакцин мРНК проти COVID-19. Про це я довго писав у своєму «Річному огляді», але коротка версія полягає в тому, що мРНК-вакцини — це новий тип вакцин, який містить інструкції, щоб навчити ваше тіло боротися з патогеном. Хоча наш фонд фінансує дослідження цієї нової платформи з 2014 року, до минулого місяця жодна вакцина мРНК не була схвалена для використання. Ця пандемія значно прискорила процес розробки платформи.

Подібно до того, як я думаю, що ми побачимо величезні вдосконалення у діагностиці та моноклональних антитілах, я прогнозую, що мРНК-вакцини стануть швидшими у розробці, простішими в масштабі та стабільнішими для зберігання протягом наступних п’яти-десяти років. Це було б величезним проривом як для майбутніх пандемій, так і для інших глобальних викликів здоров’ю. МРНК-вакцини є перспективною платформою для таких захворювань, як ВІЛ, туберкульоз та малярія. Прогрес у галузі досліджень та розробок, досягнутий в результаті боротьби з COVID-19, колись може дати нам інструменти, необхідні для остаточного припинення цих смертельних хвороб.

Що стосується запобігання пандемії, одних лише наукових засобів недостатньо. Світ також потребує польових можливостей, що здатні постійно контролювати наявність патогенних мікроорганізмів і можуть бути розгорнуті, як тільки вони знадобляться. Ще потрібно багато з’ясувати з точки зору специфіки, зокрема, де будуть розміщені ці можливості та як саме вони будуть структуровані. Але ось мої думки в найбільш широкому сенсі:

По-перше, нам потрібно помітити спалахи хвороби, як тільки вони трапляються, де б вони не відбувалися. Для цього знадобиться глобальна система оповіщення, якої ми сьогодні за великим рахунком не маємо. Основою цієї системи було б діагностичне тестування. Скажімо, ви медсестра у сільській клініці здоров’я. Ви помічаєте, що з кашлем з’являється більша кількість пацієнтів, ніж ви очікували в цю пору року, або, можливо, навіть більше людей вмирає, ніж зазвичай. Отже, ви тестуєте їх на поширені патогени. Якщо жоден з них не має позитивного результату, ваш зразок надсилається в інше місце для секвенування для подальшого дослідження.

Працівники збирають набори для тестування COVID-19 в лабораторії Incas Diagnostics в Кумасі, Гана.

Якщо ваш зразок виявляється надзвичайно інфекційним — або зовсім новим — збудником хвороби, група перших людей, що реагують на інфекційні захворювання, починає діяти. Подумайте про цей корпус як про загін «протипожежної» команди, що бореться з пандеміями. Подібно до пожежників, це повністю навчені професіонали, які готові в будь-який момент відповісти на потенційні кризи. Коли вони не зайняті активною реакцією на спалахи, вони підтримують свої навички, працюючи над такими захворюваннями, як малярія та поліомієліт. Я підрахував, що нам потрібно десь 3000 спеціалістів у всьому світі.

Щоб дізнатись, як найкраще використовувати такі загони швидкого реагування, світ повинен регулярно запускати мікробні ігри — симуляції, які дозволяють нам практикуватися, аналізувати та вдосконалювати реакцію на спалахи хвороб, подібно до того, як військові ігри дозволяють військовим готуватися до реальної війни. Швидкість в умовах пандемії має надзвичайне значення. Щошвидше ви дієте, тим швидше ви зрізаєте експоненціальне зростання вірусу. Держави, що нещодавно мали досвід спалахів за MERS, реагували на COVID-19 швидше, ніж інші, оскільки вони вже знали, що робити. Постійні симуляції гарантують, що наступного разу всі будуть готові діяти швидко.

Зрештою, те, що примушує мене ставитися оптимістично до нашої готовності наступного разу, — досить простий висновок: світ тепер розуміє, наскільки серйозно нам слід сприймати пандемії. Нікого не потрібно переконувати, що інфекційне захворювання може вбити мільйони людей або зупинити світову економіку. Біль минулого року буде закарбований у мислення людей протягом цілого покоління. Я сподіваюся, що ми побачимо широку підтримку зусиль, які гарантують, що нам більше ніколи не доведеться зазнати цих труднощів. Ми вже бачимо, як з’являються нові стратегії готовності до пандемії, в тому числі в рамках цьогорічної зустрічі «Великої сімки» у Великобританії. І я сподіваюся, що їх побільшає у прийдешні місяці та роки.

Світ був не готовий до пандемії COVID-19. Я вважаю, що наступного разу все буде інакше.

Здорове, світле майбутнє для всіх

Хоч би як це не було важко уявити собі зараз, поки стільки людей все ще страждає від COVID-19, ця пандемія колись закінчиться. Коли цей момент настане, це стане свідченням становлення нових лідерів — тих, хто вже понад рік ведуть нас через кризу.

Коли ми говоримо «лідери», ми маємо на увазі не лише політиків та обраних представників суспільства, які відповідають за офіційну реакцію уряду. Ми також говоримо про медичних працівників, які зазнають немислимих травм на передовій. Вчителів, батьків та вихователів, що роблять усе, щоб наші діти не відставали у навчанні. Вчених та дослідників, які цілодобово працюють заради того, щоб зупинити цей вірус. Навіть сусідів, які готують на обід додаткові порції, щоб ніхто з їхньої громади не залишався голодним.

Їхнє керівництво допоможе нам пройти цю пандемію, і ми зобов’язані їм. Зобов’язані відновитись таким чином, щоб стати сильнішими. Готовими до наступного виклику. За останній рік глобальна загроза торкнулася майже кожної людини на планеті. До наступного року ми сподіваємось, що справедлива, ефективна відповідь на COVID-19 так само охопить увесь світ.

Ми сподіваємось, що у ці буремні часи ви та ваші близькі будуть здорові та залишатимуться в безпеці.

Переклад виконано зусиллями користувачів Paul Potseluev, Oleg Gromyak, Olha Boimystruk, Roman Sydor.

Джерело.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

9

Друзья, этот материал был написан редакцией Альфа Центавра. В ноябре мы значительно сократили количество рекламных баннеров и всплывающих элементов на сайте, чтобы вам было комфортнее здесь находиться. Это привело к весомому падению дохода от рекламы, а после того как к редакции присоединились новые люди, сайт перестал себя окупать. Но откатывать изменения мы не собираемся.


Мы всегда опирались в первую очередь на собственную аудиторию. Если вам нравится то, что мы делаем, если вы разделяете наши ценности и готовы поддержать наш проект материально на любую сумму, — мы будем невероятно рады такой поддержке. Все способы отправить нам донат можно найти на этой странице, однако самыми удобными для нас и вас являются сервис Patreon и пожертвования в системе PayPal.


Сайт Alpha Centauri всегда останется уголком комфорта для любителей космоса. Наши и ваши усилия позволят нам всем стать ближе к звёздам.

Павел Поцелуев, руководитель проекта.


Войдите, чтобы видеть ещё 8 комментариев, участвовать в обсуждении и не видеть рекламу.
Расточительный Дмитрий Олегович
Вечность назад

Добре послання, добрі справи, добре використання вільних коштів. Ще один аргумент до тези, що не можна "тримати всі яйця в одному кошику". Що треба диверсифікувати способи і напрямки виживання виду розумних homo. Треба ставати інтерпланетарним видом. Musk! Go! Go! Go! Go! Go! Go! Go!

Полезный Пол Атрейдес
Вечность назад

Хм, офтоп, так офтоп. Я начал читать, но, у меня куча претензий к переводу... начал кидать предложения и пожелания... просто скипнул на 3-м абзаце). А вообще, то что делает Гейтс - странно и не поддается логике. Он топит за экологию, но шортит акции Теслы, были времена, когда тупо игнорил её автомобили...

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зарегистрируйтесь на сайте, чтобы не видеть рекламу, создавать и отслеживать темы, сохранять статьи в личные закладки и участвовать в обсуждениях
Если не получается зайти отсюда, попробуйте по ссылке.