ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Blue Origin створить посадковий модуль для місячних пілотованих місій

Посадковий модуль Blue Origin, перший пілотований старт якого заплановано в межах місії Artemis 5. Подання художника. Зображення: Blue Origin

Розробкою другого місячного посадкового модуля для програми Artemis займеться компанія Blue Origin. Вона очолить консорціум під назвою National Team, до якого увійдуть Boeing, Lockheed Martin, Draper і декілька інших компаній. Разом вони займуться розробкою апарату Blue Moon, який складе конкуренцію Starship.

NASA уклало з Blue Origin контракт на суму 3,4 мільярда доларів США – однак, згідно із заявою представника, компанія має намір вкласти в проєкт чимало власних коштів. В умови угоди входить випробувальний політ без екіпажу, а потім тестова посадка у складі пілотованої місії Artemis 5, запланована не раніше за 2029 рік. Для порівняння, перша пілотована посадка корабля SpaceX має відбутися вже під час Artemis 3.

Модуль Blue Moon запускатимуть за допомогою ракети Blue Origin New Glenn. Його маса до заправки становить 16 тонн, разом із паливом – 45 тонн. Як паливо було вирішено використовувати киснево-водневу суміш. За словами представника компанії, Blue Origin разом із NASA працюють над технологіями зберігання рідкого водню – наприклад, кріокамерою, здатною підтримувати температуру в мінус 253 градуси Цельсія. Компанія планує створити й вантажну версію модуля, яка зможе доставити 20 тонн корисного вантажу на Місяць, після чого повернутися на місячну орбіту – або ж 30 тонн в один кінець.

Разом із посадковим модулем інший учасник команди, Lockheed Martin, створить апарат, який транспортуватиме паливо з низької навколоземної орбіти на гало-орбіту Місяця, на якій перебуватиме Blue Moon. Це дасть змогу дозаправляти модуль для багаторазового використання.

Конкурентом National Team на «друге місце» в конкурсі була компанія Dynetics; чому вибір NASA припав саме на команду Blue Origin, поки невідомо. Після завершення місії Artemis 5 саме вона змагатиметься зі SpaceX за участь у майбутніх запусках програми за схемою, схожою з тією, яку NASA зараз використовує для польотів на Міжнародну космічну станцію.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

16
Увійдіть, щоб читати коментарі, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.