ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Японія вперше за 14 років обрала нових астронавтів

Аю Йонеда і Макото Сува обмінюються віртуальним рукостисканням під час пресконференції, що відбулася 28 лютого. Фото: JAXA

28 лютого Японське агентство аерокосмічних досліджень заявило, що відібрало двох нових кандидатів в астронавти. Це перший подібний випадок із 2009 року.

Процес відбору кандидатів у JAXA стартував ще у квітні 2022 року. Перед цим у охочих було 10 тижнів на подання заявок. Сумарно в агентство подалися 4127 осіб, з яких лише вісім чоловіків і дві жінки пройшли у фінальний раунд відбору взимку цього року.

Майбутні астронавти – це 46-річний фахівець із запобігання стихійним лихам у Світовому банку Макото Сува, і 28-річна хірург японського центру Червоного Хреста Аю Йонеда. Найстаріший і наймолодший кандидати в астронавти з Японії почнуть дворічну підготовку до пілотованих польотів з 1 квітня.

Японія приєдналася до програми “Артеміда” у 2019 році з метою стати другою країною, чий громадянин побуває на Місяці. Міністр науки і технологій країни заявив, що Японія прагнутиме висадити астронавта на природний супутник Землі в другій половині 2020-х.

У листопаді NASA та японський уряд підписали договір про внесок Японії в програму Lunar Gateway. Частиною договору є відправка астронавта до пілотованої станції на орбіті Місяця, а також участь Японії в роботі на МКС щонайменше до 2030 року. Крім цього, у січні обидві сторони підписали двосторонню угоду про космічне співробітництво.

Джерело

14
Увійдіть, щоб читати коментарі, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Хороший Борі Труно
Вечность назад

Мне кажется, если Старшип в частности и рост индустрии вообще в наши дни сделает космос доступнее по цене и технологически, следующим шагом должно стать сокращение сроков подготовки и требований к человеку для полёта в космос. Потому что даже участники Inspiration довольно долго готовились

Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.