ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

Космічний апарат Danuri вийшов на навколомісячну орбіту

Перший південнокорейський місячний супутник Danuri у поданні художника. Зображення: Korea Aerospace Research Institute

Перший місячний супутник Південної Кореї Danuri успішно вийшов на орбіту Місяця після маневру. Міністерство науки країни підтвердило, що “апарат стабільно перебуває у пастці місячної гравітації”.

До 28 грудня Danuri, відомий як Korea Pathfinder Lunar Orbiter (KPLO), виконає ще чотири маневри, щоб вийти на низьку кругову орбіту на відстані 100 кілометрів від Місяця. Після цього на 678-кілограмовий апарат чекають короткі випробування перед введенням в експлуатацію, а з січня розпочнеться його річна місія. Під час неї штучний супутник буде досліджувати поверхню Місяця та магнітні поля його кори. За допомогою камери ShadowCam з фінансуванням від NASA KPLO буде фотографувати затінені області біля полюсів та шукатиме відкладення криги. Окрім цього, апарат вивчатиме рельєф всередині кратерів та сезонні зміни. Такі дані передаватимуться NASA – агентство використає їх при підготовці висадки людей на наш супутник у рамках програми Artemis.

Danuri був запущений у космос 4 серпня на ракеті-носії Falcon 9 із мису Канаверал. Під час польоту до цілі апарат уже встиг продемонструвати “космічний інтернет”, надіславши різні фото та відео з відстані у 1,2 мільйона кілометрів, а також зображення Землі та орбіти Місяця з відстані у понад 1,5 мільйона кілометрів. До нашого супутника KPLO діставався балістичною траєкторією, яка спочатку відправила його у бік Сонця, а потім петлею розвернула назад. Це допомогло значно зекономити паливо, адже для руху використовувалась гравітація нашої зорі.

Ця місія знаменує початок ініціативи Південної Кореї з досліджень глибокого космосу. У планах країни – висадка роботизованого космічного апарата на Місяць у 2032 році та на Марс у 2045 році. У рамках програми уряд проінвестує розробку ракети нового покоління Korea Space Launch Vehicle-III.

Джерело

18
Увійдіть, щоб читати коментарі, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.