ПопулярнеРедакціяСвіже
КращеОбговорюване

NASA втратило контакт із супутником ICON

Космічний апарат ICON на орбіті в уяві художника. Зображення: NASA

7 грудня NASA повідомило, що космічний апарат ICON перестав виходити на зв’язок: диспетчери втратили з ним контакт 25 листопада. За 3 роки своєї роботи супутник не стикався з жодними проблемами.

Інженери припускають, що причина інциденту пов’язана з авіонікою або підсистемами зв’язку, однак у них дуже мало інформації для визначення стану ICON та вирішення проблеми. Втрата контакту означає, що через 8 діб усі системи апарата повинні перезавантажитися за закладеною програмою. Але, незважаючи на це, NASA продовжує спроби відновлення зв’язку з ним.

Агенство впевнено заявило, що можливе пошкодження ICON уламками космічного сміття виключено – результати дослідження низької навколоземної орбіти Мережею космічного спостереження США показали, що супутник цілий.

ICON було запущено у жовтні 2019 року. Апарат відпрацював свою основну дворічну місію і зараз збирає дані у рамках розширеної. Підготовка та запуск ICON коштували 252 мільйони доларів; NASA очікує, що наступного року витратить на неї ще 6,7 мільйонів.

Супутник призначений для вивчення іоносфери нашої планети і процесів, що протікають в ній, наприклад, взаємодії космічної погоди з земною. Так, він показав, що виверження вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай у січні 2022 року порушило перебіг електричних струмів у нашій іоносфері.

Джерело

7
Увійдіть, щоб читати коментарі, брати участь в обговореннях та не бачити рекламу.
Показать скрытые комментарии

Загружаем комментарии...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Отправить Отмена
[X]
Зареєструйтесь на сайті щоб не бачити рекламу, створювати та відслідковувати теми, зберігати статті в особисті закладки і брати участь в обговореннях
Якщо не виходить увійти тут, спробуйте за посиланням.